سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض مجلسی ها به تشکیل نشدن وزارت ورزش...

اعتراض مجلسی ها به تشکیل نشدن وزارت ورزش

چکیده :«جای بسی تعجب و تاسف است در حالی که قانون، عقل و شرع اقتضا می‌کرد مسئولان فعلی ورزش کشور دولت را هر چند در جلسات خصوصی جهت اجرای قانون و معرفی وزرا، تهدید به استعفا کنند بعضا خیلی شفاف و در تریبون‌های عمومی اعلام می‌کنند ما حاضریم سازمان غیرقانونی و منحل شده و ادغام شده را به شکل فعلی اداره کنیم ولی حاضر نیستم به عنوان وزیر پیشنهاد شویم.»...


نمایندگان مجلس امروز هم در صحن علنی بارها نسبت به تشکیل نشدن وزارت ورزش اعتراض کردند.

همین سه، چهار روز قبل بود که دولت اعلام کرد تن به اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش خواهد داد اما هنوز در مجلس اعتراض‌های زیادی به تشکیل نشدن وزارتخانه می‌شود. امروز صبح تعداد قابل توجهی از نمایندگان نسبت به تشکیل نشدن وزارتخانه اعتراض کردند. نظری‌مهر نماینده کردکوی یکی از نفراتی بود که نسبت به این موضوع اعتراض کرد و گفت: «وزرش کشور بدون وزارتخانه‌ای متولی و مسئول همچنان در سردرگمی و بلاتکلیفی به سر می‌برد. امیدوارم دولت اهمیت وزارت ورزش و جوانان را جدی بگیرد و هر چه سریع‌تر تکلیف این وزارتخانه را مشخص کند.»

به گزارش خبر آنلاین  جلال یحیی‌زاده نماینده تفت نیز مثل همیشه لب به انتقاد گشود و از دولت به‌خاطر تشکیل نشدن وزارت ورزش انتقاد کرد. او گفت: «جای بسی تعجب و تاسف است در حالی که قانون، عقل و شرع اقتضا می‌کرد مسئولان فعلی ورزش کشور دولت را هر چند در جلسات خصوصی جهت اجرای قانون و معرفی وزرا، تهدید به استعفا کنند بعضا خیلی شفاف و در تریبون‌های عمومی اعلام می‌کنند ما حاضریم سازمان غیرقانونی و منحل شده و ادغام شده را به شکل فعلی اداره کنیم ولی حاضر نیستم به عنوان وزیر پیشنهاد شویم.»

یحیی‌زاده در حالی این حرف را می‌زند که علی سعیدلو، رئیس فعلی سازمان تربیت بدنی با توجه به نتایج درخشان کاروان ایران در بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو جدی‌ترین گزینه برای وزارت ورزش است و انحلال سازمان تربیت بدنی و تبدیل آن به وزارت ورزش و جوانان، به احتمال فراوان حضور سعیدلو در بدنه دولت را کمرنگ نخواهد کرد.

علی سعیدلو‌، رئیس فعلی سازمان تربیت بدنی در میان گزینه ها، بیش از همه شانس اداره این وزارتخانه را دارد. او اگرچه انتقادهایی از نمایندگان داشت اما با قهرمانی بزرگ تکواندو و وعده‌های بزرگش برای موفقیت در المپیک که در اذهان مردم، خاطرات موفقیت در گوانگ‌ژو را تداعی می‌کند‌، حالا جدی‌ترین گزینه برای این سمت به نظر می‌رسد.

چند روز قبل، سه ماه پس از تصویب قانون وزارت ورزش‌، جلسه‌ای با حضور تصمیم‌سازان دولت برگزار شد که ماحصلش را می‌شد در حرف‌های لطف‌الله فروزنده‌، یکی از اعضای هیأت دولت دید: «رئیس‌جمهور از نوشتن نامه به مقام معظم رهبری درباره وزارت ورزش‌، صرف‌نظر کردند و تصمیم گرفتند تا تشکیل وزارتخانه جدید در دستور کار قرار گیرد.»

اما تنها چند روز پس از اعلام رسمی دولت مبنی بر تشکیل وزارت ورزش، نمایندگان مجلس دوباره در مورد تشکیل نشدن این وزارتخانه واکنش نشان داده‌اند.

صبح امروز کواکبیان به لاریجانی گفت: «به رئیس‌جمهور بگویید که تاخیر در معرفی وزیر راه و ورزش هم تخلف است و باید زودتر این وزرا را معرفی کنند.» رئیس مجلس هم با تایید سخنان وی ادامه داد: «همینطور است و دولت باید سریعا این دو وزیر را به مجلس معرفی کند. مسئولین کنونی این دو دستگاه هم حق تصرف در اموال سازمان تربیت بدنی و وزارت راه را ندارند. هرچه بیشتر از تخلف دولت در معرفی وزرا بگذرد، تخلف دولت بیشتر می‌شود.»

اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش نیز نسبت به معرفی نشدن وزیر ورزش تذکر داد که لاریجانی در پاسخ به وی از مکاتبات متعدد هیأت رئیسه مجلس با دولت خبر داد و گفت: «نامه‌های متعددی به دولت نوشته‌ایم. این تخلفات را یا مجلس باید پیگیری کند یا قوه قضاییه.»

عسگر جلالیان نماینده عسلویه و شهاب‌الدین صدر نایب رئیس مجلس نیز نسبت به تشکیل نشدن وزارت ورزش واکنش نشان دادند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.