سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نخستین حكم قصاص اسيدپاشی در ايران اجرا می‌شود...

نخستین حكم قصاص اسيدپاشی در ايران اجرا می‌شود

چکیده : مجید موحدی متهم به پاشیدن اسید روی صورت آمنه بهرامی نو، قربانی پرونده اسیدپاشی به احتمال قوی شنبه آینده از ناحیه هر دو چشم با اسید قصاص خواهد...


نخستین حكم قصاص اسيدپاشی در ايران اجرا می‌شود.

روزنامه «تهران امروز» نوشت مجید موحدی متهم به پاشیدن اسید روی صورت آمنه بهرامی نو، قربانی پرونده اسیدپاشی به احتمال قوی شنبه آینده از ناحیه هر دو چشم با اسید قصاص خواهد شد.

این روزنامه به نقل از یک منبع آگاه نوشته که «این حکم در وهله اول توسط خود آمنه و در صورت امتناع وی توسط متخصصان انجام می‌شود.»

به گفته این منبع آگاه در اجرای این حکم قصاص «دقت کافی می‌شود تا ضایعاتی بیشتر از آنچه به قربانی وارد شده نصیب متهم حادثه نشود.»

«تهران امروز» پیش‌بینی کرده که اجرای این حکم موج شدیدی از مخالفت‌ها و موافقت‌ها را در پی داشته باشد.

حدود هفت سال پیش مجید موحدی با پاشیدن اسید به صورت آمنه بهرامی، همکلاسی سابقش و دختری که درخواست‌های مکرر او برای ازدواج را رد کرده بود، او را کور کرد.

قضات شعبه ‌٧١ دادگاه کیفری نیز آذرماه سال ‌٨٧ حکمی صادر کردند که براساس آن دو چشم محید موحدی به شیوه‌ مورد درخواست شاکی (یعنی ریختن اسید در چشم متهم) کور شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

99 پاسخ به “نخستین حكم قصاص اسيدپاشی در ايران اجرا می‌شود”

 1. ناشناس گفت:

  آخر این چه “رافت اسلامی” است! حقیقتا” به توحش نزدیک می شویم.درست است که اصل جرم محقق است ولی حضرات مسئول این نظام با فردمورد نظر چه تفاوتی دارند؟! به جای ریشه یابی جرم وجنایت ،کارفرهنگی روان درمانی وهزاران اهرم دیگر چراباید متوسل به “قصاص” شد؟! چراباید درحکومتی که ادعای استقرار “عدل اسلامی” دارد، چرا جرم وجنایت هم پای زندانهای مملکت آنچنان گسترش پیداکند؟!
  به کجا می رویم چنین شتابان؟!…اگر اصل “رافت اسلامی” این گونه باشد چرا باید بانرمش به این حکومت پاسخ داد؟!

 2. ناشناس گفت:

  ننگ بر طالبان -چه کابل ،چه ایران

 3. افسرده گفت:

  من کاملا با این قضیه موافقم .

 4. مسافر سپیده دمان گفت:

  با انتقام جویی به شیوۀ رسمی صورت مسئله رو از بین نمی بره هیچ
  حتی تکثیر می کنه !
  در ضمن یادم می آد خونده بودم که بعد از دورۀ آقای خاتمی هزینۀ درمان یکی از
  خانم هایی رو که آسیب دیده بودن رو قطع کرده بودن ..
  بهتر نیست به راههایی که به زندگی و زندگی بخشیدن منتهی می شه فکر کنیم
  تا ادامه دادن همون طرز تفکر منتها به شیوۀ رسمی …

 5. علی گفت:

  خدایی حقشه که درس عبرت بشه….

 6. ناشناس گفت:

  متخصصان؟ متخصص اسید پاشی هم تولید کردیم؟

 7. ناشناس گفت:

  این حکم جای هیچگونه تردیدی را نمیگذارد و باید اجرا شود.یعنی حکم حد باید برای این فرد بیرحم به اجرا درآید.چشم پوشی از آن یعنی رعایت نکردن عدالت که در ایران به وفور میتوان بی عدالتی جست.البته تخفیفی که به نظر من باید برای این مجرم در نظر گرفته شود این است که در حالت بیهوشی باید اسید به روی چشمش ریخته شود.

 8. ناشناس گفت:

  این حکم باید اجرا شود

 9. ناشناس گفت:

  شکنجه به هر بهانه و نسبت به هر کسی ممنوع و ضد انسانی است.درس عبرت بی معنی است ،ایا تا حالا دیکتاتورها درس عبرت گرفتند؟مجازات ها باید با عرف جهانی هماهنگ باشد و گرنه باز هم آبروریزی ببار خواهد آمد

 10. ok گفت:

  از هر جهت هم که نگاه کنید غیر از قصاص ، هیچ مجازاتی نمی تونه جایگزین باشه تا درد های اون خانم رو تسکین بده.بنظر شما میتونه ؟ مثلا میشه ازش پول گرفت ؟ یا 10 سال زندانی داد؟ البته که میشه ، ولی این بسته به نظر اون خانوم هستش که کدوم رو انتخاب کنه.

 11. ناشناس گفت:

  اجرای حکم عین عدالت است نه توحش

 12. فاطمه از اهواز گفت:

  مسولین بیمار ، جامعه بیمار، قوانین بیمارگونه.
  تولید دور تسلسل خشونت و ناهنجاری.
  متاسفانه بخش زیادی از فرهنگ بیمارگونه در کشور ما -که در جهان از این نظر هم پیشتاز هستیم !- محصول همین قوانین بیمارگونه هست.
  خدا به این جامعه ایرانی رحم کند.

 13. ناشناس گفت:

  متخصصان؟!!!!!!!!!!؟

 14. ahamd from Franseh گفت:

  احتمالا این حکم یک مقداری کم یا زیاد اجرا میشود که برای برقراری “عدالت” ! دوباره از متهم میخواهند ایندفه اون یک مقداری اسید اضافی در چشم آمنه بپاشه و همینطور الا آخر!
  میبینید چه در چه توحشی زندگی میکنیم؟ در قرن ۲۱ !!!

 15. ناشناس گفت:

  ان فی القصاص حیات

 16. moha گفت:

  این حکم باید بدون بیهوشی انجام بشه تا درد اون دختر و بکشه به نظرم این ادم از سگ هم پایین تر هستش

 17. انقلاب خودجوش گفت:

  آقای احمد از فرانسه
  اتفاقا تمام وطن فروشها مثل شما استدلال میکنند!
  در همه زمینه ها
  مثل فرار از وطن
  کلی تر بگویم همه از راه به در شده ها متخصص “توجیه گری” هستند!!

 18. ساناز گفت:

  میخوام بدونم اونهایی که منتظرن یک خبر بشوند سریع بزنن تو کار اسلام ، اگر خودشون هم به خاطر خودخوااهی و نفهمی یک کثافت کور میشدن این حرف را میزدند. قصاص عین جرم عدالت کامل است

 19. علی گفت:

  اگر به دنبال عدالت هستیم باید این حکم اجرا شود ، چه بی عدالتی ای ؟؟ کدام توحش ؟؟ مگر آن دختر بیچاره که هیچ گناهی نداشت و تنها گناهش نه گفتن به کسی که اصلا” بهش علاقه نداشته بود بایستی تا آخر عمرش نابینا باشد و از نعمت دیدن محروم گردد؟؟؟
  و آنوقت ما بگوییم وای خشونت ، وای توحش ، وای حقوق بشر !! مگر آن زمانی که آن جوان این کار را کرد توحش نبود؟؟؟

  بعد هم لابد یه حکمی برای اون جوان ببریم مثلا” جریمه نقدی و زندان !!
  بعد از مدت محکومیت هم با خیال راحت بیاد تو اجتماع و به ریش همه هم بخنده و اون دختر بیچاره تا ابد کور باشه و یک عمر زجر و حسرت بخوره…

  وای بر کسانی که این جور عدالت رو به بهانه خشونت زیر پا له می کنند…

 20. Siavash گفت:

  به این میگن توحش محض، صد رحمت به جنگل. اونوقت توهم عدالت و رافت و این حرفارو هم داریم.

 21. ناشناس گفت:

  قصاص حق این فرد هست. در قرآن هم داریم .. البته خداوند فرموده که گذشت بهتر و زیباتراست

 22. ناشناس گفت:

  اونایی که میگن این کار توحشه…اگه روصورت خودشون هم اسید میپاشیدن بازم حاضر بودن بیان این حرف رو بزنن؟باید خودمون رو به جای اون دختر قرار بدیم.به نظر من کاملا عادلانه اس.

 23. ناشناس گفت:

  خیلی از لحاظ انسانی درست به نظر نمیاد چون تصورش هم خیلی دردناکه! اما بالاخره که چی؟ اون دختری که کور شد و شحصی که این کار رو کرد؟
  به نظرتون مجازات این فرد که اون همه درد و رنج رو به اون دختر وارد کرد و دو چشمش رو گرفت چی باید باشه؟
  دیگه خیلی داریم تند میریم و از اون طرف بام به پایین میوفتیم!
  من فکر می کنم هیچ کدوم از ما نمی تونیم حتی یک لحظه خودمون رو جای اون دختر بزاریم.

 24. ناشناس گفت:

  حالا خدا وکیلی خیلی هم این کار با صندلی الکتریکی و اینا که هنوز داره تو خیلی از کشورهای متمدن نه متوحش! استفاده میشه فرقی نداره ها!

 25. خدا گفت:

  ای اهل ایمان برای شما حکم قصاص کشتگان چنین معین گشت که مردم آزاد را در مقابل مرد آزاد و بنده را به جای بنده و زن را به زن قصاص توانید کرد وچون صاحب خون از قاتل که برادر دینی اوست بخواهد درگذرد بدون دیه یا با گرفتن دیه کاریست نیکو پس دیه را قاتل در کمال خشنودی ادا کند در این حکم تخفیف و آسانی امر قصاص و رحمت خداوندی است پس از این دستور هرکه از آن سرکشی کند او را عذاب سخت خواهد بود . ای عاقلان حکم قصاص برای حیات شماست (ان فی القصاص حیات) تا مگر از قتل یکدیگر بپرهیزید . سوره بقره . آیات 178 و 179

 26. بابک خرمدین اسطوره ایرانیان گفت:

  می دانم دختره زجر کشیده یه عمر گوشه خونه می مونه،همه انهارو درک می کنم وعمیقا متاسفم ولی به هر حال ما انسانیم از آسیب رساندن به یه عضو حیاتی یه انسان نباید خوشحال شیم، به نظر من حبس ابد سزای همچی کسی است حبس ابد واقعی وبدون بخشش ،اونوقت این شخص هزارات بار در زندان از کرده اش پشیمون میشه،اگه قصاص اثر داشت تو این 32 سال همه این آدم نماها آدم واقعی شده بودند.

 27. ناشناس گفت:

  بايد قصاص بشه شک نکنيد .توحش !!!!!!!

 28. بيطرف گفت:

  بهتر نيست؟بجاي ترويج انتقام جويي اين مجرم قسي القلب رو تا ابد گوشه زندان بزارن؟

 29. ناشناس گفت:

  زجر و عذابی که این دختر از این وضعیت می کشه رو شاید نشه درک کرد ولی …
  این راهش نیست…
  کسی که چنین کاری کرده شاید تحت تاثیر احساسات قرار گرفته و در یک شرایط غیر عادی از نظر روحی و روانی چنین کاری کرده و یا به هردلیل دیگر چنین کار تاسف انگیزی رو انجام داده ولی آیا فقط خود فرد مقصر بوده؟
  آیا اگر این فرد در شرایط دیگری زندگی می کرد بازهم چنین اتفاقی روی می داد؟ آیا بقیه افراد جامعه در این مساله تقصیر ندارند؟
  اگر واقعا فقط خودش مقصر بوده و ذات اینچنینی دارد، خودش که ذات خودش را نیافریده. یا اگر غریزه و یا شرایط غیرعادی روحی و روانی او باعث چنین کاری شده، آیا خودش خودش را اینطور آفریده؟
  از نظر من هیچ انسانی حتی جنایتکارترین افراد هم گناهکار نیستند. البته باید کاری کرد که جلوی ظلم گرفته بشه اما نه بایک جنایت دیگر.
  با خون نمی توان خون را پاک کرد و با جنایت نمی توان جلوی جنایت را گرفت.
  این کاری که این شخص کرده، خشونت یک فرد برعلیه یک فرد دیگر بوده ولی قصاصی که از سوی جامعه صورت بگیره خشونت همه افراد جامعه بر علیه اون فرده که بدتره.
  اینگونه مجازاتها فقط می تواند عقده جامعه یا افراد را در مدت کوتاهی تخلیه کند ولی عواقب تلخ آن بسیار زیاد است. اینکار هم باعث پایین آمدن ارزش انسان می شه و هم باعث بروز یک جو خشن در جامعه می شه که خود اینها باعث افزایش جرم و جنایت خواهد شد. معلوم هم نیست واقعا در درازمدت دردی از این دختر کم کنه.

  من فکرکنم در شرایط فعلی جامعه ما زندانی کردن چنین فردی شاید به مدت 8 تا 15 سال می تونه هم حداقل تا حدی باعث کاهش ناراحتی این دختر بشه و هم آنقدر سنگین نباشه که به جامعه آسیب بزند و به هرحال حق فرد مجرم نیز حفظ بشه. البته متاسفانه مطمئن نیستم که قانون در جامعه ما غیر از قصاص و یابخشش راه دیگری برای این مساله پیش بینی کرده باشه که اگر اینطوره باید قانون سریعا اصلاح بشه.

  بجای قصاص دولت باید کاری می کرد که جلوی بدترشدن وضع دختر گرفته می شد که متاسفانه خیلی کوتاهی کردن. ظاهرا امکان داشته که بتونه بینایی یک چشم رو حفظ کنه (دقیقا نمی دونم یک چشم یا هردو چشم). ظاهرا این دختر هم نخواسته خانواده فرد مقصر به او کمکی کنند.
  حالا حداقل باید با عمل زیبایی و غیره کمی ناراحتی دختر را کمتر کنند و حداقل باید شرایطی فراهم کنند که این دختر، از جنبه های دیگر کمتر احساس مشکل کنه.
  اگر برای اینکار دولت میلیاردها تومن هم خرج کنه، بازهم جاداره، چون نفعش برای همه مردم خیلی بیشتر از انجام قصاصه که بسیار به جامعه و به همه مردم ضربه خواهد زد. وهمینطور اگر جریان بدون اینکه بتوان تا جای ممکن از ناراحتی و درد این دختر کم کرد تمام بشه، علاوه بر غیرانسانی بودن بازهم برای جامعه ضرر داره.
  من مطمئنم خیلی از افرادی که الان موافق چنین کاری هستند، چند سال دیگه اگر دقت کنند عواقب چنین کاری را در جامعه خواهند دید و پشیمون می شن اما افسوس که پشیمانی در آن موقع فایده ای نداره.

  این خیلی طبیعیه که این دختر زجرکشیده بخواهد انتقام بگیرد و من به اون حق می دهم که اینطور فکر کنه. ولی شاید اگر به اون بگیم که نوع نگاهش به مساله عوض بشه، دیگه چنین چیزی را نخواد. اگر فرض کنه یک ببر به او حمله کرده بود و چنین بلایی به سرش آورده بود آیا می خواست از اون ببر انتقام بگیره و اونه زجر بده؟ نمی دونم واقعا چنین تشبیهی درسته یا نه ولی امیدوارم این حرفها باعث کاهش ناراحتی این دختر بشه.

  در پایان،،،،
  نگذارید که چنین اتفاقی در جامعه ما بیفتد.
  هم برای همه مردم، هم برای این دختر و هم برای فرد مقصر. فکرنکنم و شاید مطمئن باشم که اینکار به نفع هیچکس نخواهد بود.

 30. ahmad from Franseh گفت:

  آخه دختری که خودش کوره چه جوری باید اسید بپاشه که دقیقا به همون اندازه طرف قصاص بشه و نه بیشتر و نه کمتر؟ این توجیه کردنه یا سوال منطقی؟

 31. ناشناس گفت:

  این حکم باید اجرا شود. و البته خیر دیر است.
  در ضمن فقط 2 تا چشم مجید بی انصافی است. برای اینکه این نامرد کثیف ، نه فقط چشمان آمنه خانم را کور کرده بلکه صورتش را از بین برده است. به نظرم باید به صورتش هم اسید بپاشند.

 32. علي گفت:

  مكه حضرت علي نكفت قاتلشو با قصاص محاكمه كنن؟مكه اين مثله اون نيس؟يكي جوابمو بده لطفا!

 33. امیر گفت:

  در نگاه اول شاید وحشیانه بیاد، اما اگه واقعا خدای نا کرده اون دختر، خواهر خود ما بود آیا این افرادی که مخالفت کرده اند، خود داوطلب انجام این مجازات نمی شدند ؟

 34. م از اهواز گفت:

  قصاص حق مسلمه اما دوستان میشود پذیرفت عملی که یک دیوانه انجام داده را ما انسانهای عاقل!!!!! تقلید کنیم.

 35. ناشناس گفت:

  در اینجا یک سوال مطرح است وان اینکه در حقوق در باره اجرای قصاص می خوانیم که اجرای قصاص باید همان طوری که مجرم درباره جانی انجام داده درباره او اجرا شود.نه کمتر نه بیشتر حال ایا چه تضمینی وجود دارد که با ریختن اسید به چشم متهم او اسیب بیشتری نبیند؟اگر متهم اسیب بیشتری ببیند دوباره اوحق دارد که ضرری که به او وارد شده جبران نماید!!ما از مجازات همیشه هدف اصلاح تربیت ولی ایا به این قصاص به هدفمان می رسیم؟ایا با این کار می توانیم جرم زدایی کنیم؟؟؟؟؟؟

 36. معلم گفت:

  ایا فکر می کنیدبا اجرای حکم عدالت برقرار می شود ومایه ی عبرت دیگران خواهد شد.نه چنین نخواهد شد فقط یک معلول ویک خانواده بیچاره دیگر ایجاد خواهد شد.به جای مقابل به مثل باید تنبیهات دیگری جاگزین شود.

 37. ناشناس گفت:

  این حکم عالیه اگه قاضیای ایران یه رای درست داده باشن همینه.چون آقایون می فهمن شهر هرت نیست که بیان یه بلایی سر یکی بیارن و در برن .مثل ناصر محمد خانی که به خاطر هوا و هوس خودش دوتا زن و به کشتن داد و در رفت هیچ کسم نگفت غلت کردی زن داشتی رفتی سراغ یکی دیگه.یا مثل اون یکی تو میدون کاج آدم بکشن اسمشم بذارن غیرت آبدو خیاری.

 38. محمد گفت:

  خودتون رو بگزارین جای دختره همین یک قاتل که آدم میکشه رو باید چکتر کرد باید بهش رعفت کرد ؟ بردش تفریح ؟ خسته نباشی گفت ؟ بابا این مسخره بازیا چیه قصاص برای عدم تکرار جرایم است توی همه دنیا همینه کم یا زیاد

 39. مرتضی گفت:

  آقایون موافق به اصطلاح تجدد و دور از توحش
  اگه خودتم با اسید کور میشدی همین حرفو میزدی؟

  این حکم باید اجرا بشه نه برای تنبیه فرد خاطی ؛ بلکه برای اینکه هرکی با کسی مشکل پیدا کرد یا بهش نه گفتن ، با اسید زندگی کسی رو تباه نکنه

 40. امین گفت:

  این که قصاص می شه خیلی خوبه . توحش یعنی اینکه بدون حهت توی چشم دختر مردم اسید بپاشن فقط به خاطر این که جواب منفی داده. اما افسوس که حتی یکی از مراجع حاضر نشد بگه حکم تقلب در انتخابات چیه تا همه راضی بشن.

 41. روح سبز گفت:

  دوستان چه می گویید؟!
  ما کجای دنیا ایستاده ایم و به چه روزی افتاده ایم که همه ادعای عدل می کنیم و حکم صادر می کنیم؟
  سخن من با مسلمانان شیعه است که آیات قرآن را با اعتماد به نفس کامل در جهت تأیید نظرشان استفاده می کنند:
  همه ی ما شاهد بودیم که در طول نظام به ظاهر اسلامی شیعه را با تمسک به مختار ثقفی تا چه حد وحشیانه و بیرحمانه به ما نشان دادند.
  حال در سریال مختارنامه چه می بینیم؟ آیا این همان مختاری است که به ما می گفتند؟ آنها ما را، فرهنگمان را، دینمان را، و مذهبمان را زیر سؤال بردند و ما تنها در راستای اهداف کثیفشان گام برداشتیم.
  به خدا قسم احکام شما را نه عاقل صادر می کند و نه عادل.

 42. آدم گفت:

  به نظر من دیه چشم بگیرن بهتره
  شاید اقا اون وقت عصبانی از تحقیر توسط خانم بوده.. یا شاید رفتار خانم خود مسبب این رفتار اقا شده.. این اقا عاشق خانم بوده و از نظر عاطفی مجنون بشمار میره خدا را خوش نمیاد چنین برخورد شود .. حادثه اول اتفاقی بوده ولی جواب ان حتی قبل از قصاص عوارضی دارد چه برسد بعد از ان

 43. ali گفت:

  من با این کامت هایی که دیدم واقعا نا امید شدم چون ما اگه از دست حکومت این روانی ها خلاص بشیم هنوز افراد به ظاهر روشن فکری هستند که از این کار های جنون امیز حمایت می کنند .اگه اسید پاشی بده؛اگه ادم کشتن زشت و غیر انسانیه برای همه بده چه بسا شما که از اسید پاشیدن به این ادم ناراحت نمیشی و این کارو زشت و غیر انسانی نمیدونی اگه جاش بوی و از دست اون دختر عصبانی بودی همین کارو میکردی.ما باید کاری کنیم که این عمل زشت قلمداد بشه نه این که همه فقط از این بترسن که نکنه سر خودشون بیاد این میشه قانون جنگل که حیوونی فقط از ترس خورده شدن حیوون دیگه ای رو نمی خوره و اگر بدونه که از اون قوی تره حتمن اون و می خوره.
  به خدا تو کشوری مثل سوییس که حکم اعدام هم لغو شده به این کارای ما میخندند.

 44. ناشناس گفت:

  من خودم با شنیدن حکم جا خوردم
  ولی دوستانی که مخالفند 1لحظه فقط 1 لحظه خودتان را جای مادر یا برادر اون دختر بگذارید
  چه حالی میشید؟
  واقعا اون پسر اگر خودش یه کم فکر میکرد …………..

 45. دکتر گفت:

  دوستان عزیز، اگه اسید می ریختن روی صورت شما یا عزیزانتان و مادام العمر کور و کریه المنظر می شدید، آیا باز هم ” رأفت اسلامی ” داشتید ؟ اصلا پلشتی و پلیدی ذات اون متهم رو در نظر اوردید ؟ قربانی این ماجرا یه دختر جوون و احتمالا زیبا بوده که تازه به اوج جوانیش رسیده بود و هزار و یک آرزو در زندگیش داشت. و اما متهم پرونده یه آدم سگ صفت بوده که لاف عاشقی می زده و این بلای جبران ناپذیر رو بر سر دختر مردم اورده. الان رسماً زندگی اون دختر با مرگ فرقی نداره. حتی اگه زیباییشو از دست می داد، جبران ناپذیر بود. چون زن مظهر زیبایی است. حالا که بیناییشو از دست داده. مهمترین حس از حس های پنجگانه…. کاری به دیدگاه مذهبیش ندارم. ولی من معتقدم چنین انسان هایی (حیوان هایی) باید از پهنه ی گیتی حذف بشن.

 46. mami گفت:

  in hokm bayad ejra shavad

 47. ناشناس گفت:

  کاملا با این شیوه قصاص موافقم . باید عذابی رو که این دختر توی این سالها و تا آخر عمرش کشیده و خواهد کشید ، به این حیوون هم چشوند .

 48. ناشناس گفت:

  از اونجایی که خانوم‌ها نصف آقایون ارزش دارن تو ایران برای اینکه هر دو چشم آقا کور شه آمنه بهرامی مجبور شد حدود ۲۰ میلیون تومن بده که هر ۲ چشم رو کور کنن در غیر این صورت هر ۲ چشم آمنه برابر با یک چشم آقا بود…و در حالت بیهوشی انجام میدن و به پوستش آسیبی نمیزنن..

 49. امیر گفت:

  از آنجا که با شیوه قصاص امیرالمومنین موافقم باید قصاص و مقابله به مثل شود . اما نباید منکر این شد که در صورت قصاص ، یک فرد نابینا به جامعه تحمیل خواهد شد که نه تنها دردی از آن دختر درمان نمی شود بلکه دردی دیگر به جامعه اضافه می شود. پس بهترین راه محاکمه متهم با روشهای دیگر و تلاش در جهت درمان آن دختر از سوی مسئولین محترم می باشد. ان شاء ا…

 50. سبزاندیش گفت:

  دوست عزیز- خودت رو جای اون دختر دم بخت معصومی بگذار که این بلا سرش اومده. با کار فرهنگی ممکنه بشه جلوی تکرار این حوادث رو گرفت، اما چشمهای آمنه رو هرگز بر نمی گردونه. سبز بودن به ترحم بر پلنگ تیز دندان نیست. رأفت اسلامی هم جایی داره. لابد متجاوزین و قاتلین مردم بعد از انتخابات هم باید عفو بشن؟!
  این قصاص کاملاً درست و اجرای حکم قرآنه. چیزها رو با هم قاطی نکنید لطفاً.