سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ديدار خانواده ها با زندانيان سیاسی زن در قرچک ورامین...
» به گفته اين زندانيان، زندان قرچک ورامین، کهریزک دوم است

ديدار خانواده ها با زندانيان سیاسی زن در قرچک ورامین

چکیده :اگرچه با توجه به موقعیت جغرافیایی این زندان، که در بیابان های حوالی شرق تهران واقع شده است عملا شرایط ملاقات برای همه خانواده ها فراهم نشده است اما به گفته خانواده ی زندانياني كه براي ملاقات به اين زندان رفته بودند برخوردماموران زندان با آنها بسیار توهین آمیز بوده است...


سر انجام پس از گذشت یک هفته از انتقال جمعی از زندانیان سیاسی زن زندان رجايي شهر به زندان قرچک ورامین، خانواده های این زندانیان توانستند با عزیزان شان دیدار کنند.

طبق خبرهاي رسيده به كلمه ، خانواده های شبنم مددزاده، مریم حاجیلویی، مطهره بهرامی، معصومه یاوری و سایر زندانیان سیاسی زن منتقل شده به زندان قرچک ورامین صبح روز دوشنبه و در پی اطلاع از امکان ملاقات با عزیزانشان به این زندان رفته و تحت شرایط بسیار نامناسبي با آنها ملاقات کردند.

اگرچه با توجه به موقعیت جغرافیایی این زندان، که در بیابان های حوالی شرق تهران واقع شده است عملا شرایط ملاقات برای همه خانواده ها فراهم نشده است اما به گفته خانواده ی زندانياني كه براي ملاقات به اين زندان رفته بودند برخوردماموران زندان با آنها بسیار توهین آمیز بوده است .

خانواده های زندانیان سیاسی زن در زندان قرچک ورامین شرایط جسمی و روحی عزیزان دربندشان را بسیار نگران کننده توصیف کرده اند. این خانواده ها در روز های اخیر چندين بار به دادستانی تهران هم مراجعه كرده اند اما تا به امروز موفق به ملاقات با دادستان تهران نشده اند و تا امروز هیچ دلیلی برای انتقال زندانیان سياسي زندان به این زندان ذکر نشده است.

زندانیان سیاسی زن در ملاقات با خانواده هایشان گفته اند در صورت عدم تغییر وضعیت موجود از روز پنج شنبه دست به اعتصاب غذا می زنند. این در حالی ست که پیش از این نیز در نامه ی تظلم خواهی اين زندانيان به مراجع تقلید و مسئولان ، به این موضوع اشاره کرده بودند .

به گفته اين زندانيان زندان قرچک ورامین، کهریزک دوم است چرا كه، وضعیت بهداشتی بسيار نامناسبي دارد .

آلودگی های ناشی از نبود امکانات کافی سرویس های بهداشتی، ازدحام 2000 زندانی در هفت سوله که گنجایش یک سوم جمعیت مذکور را نیز به سختی داراست و برخوردهای بسيار نامناسب ماموران زندان با زندانیان و نگهداری کودکان زندانی زیر 18 سال در میان زندانیان خطرناک، عدم وجود آب قابل شرب، وضعیت نامناسب غذایی، تنها گوشه ی کوچکی از مشکلات زندانیان نگهداری شده در این زندان است.

9 زندانی سیاسی زن در هفته گذشته و در پی انتقال به این زندان نامه ای خطاب به مردم ايران ، مراجع تقلید و مسئولان نظام منتشر کردند که در قسمتی از آن آمده بود:” که در ابتدای مشاهده این وضعیت و هتاکی ها و برخوردهای غیر قانونی ای که با زندانیان می شد، تصمیم به اعتصاب غذا گرفتیم، و کماکان بر این حق خود اصرار می ورزیم که در صورت تداوم شرایط فعلی، بیمی برای گذشتن از جان خود نداریم که اگر داشتیم هیچ کدام امروز در این جا نبودیم. اگرچه تجربه به ما ثابت کرده است که بی ارزش ترین چیزها در زندان، جان آدمی است. آن هم چنین زندانی، که اساس وجودش نه قانون، نه نظام جمهوری اسلامی، نه مقامات قضایی که اصل انسانیت را به زیر سوال برده است . به هر روی دست به دامان وجدان های بیدار شده ایم تا اگر ذره ای انسانیت در وجودمان باقی مانده باشد، در برابر این بی حرمتی ها به شان و منزلت انسانی که ملائک بر او سجده برده اند سکوت نکنیم.”

با توجه به شرایط نگران کننده ی زندانیان سیاسی زن زندان قرچک ورامین و اعلام اعتصاب غذاي آنها از روز پنج شنبه نگرانی ها نسبت به وضعیت آنها افزایش يافته است .

در حال حاضر شبنم مددزاده، مریم حاجیلویی، مطهره بهرامی، معصومه یاوری، مریم اکبری منفرد، کبری بنا زاده، مهوش شهریاری و فریبا کارآبادی از جمله زندانیان زن سیاسی منتقل شده به زندان قرچک ورامین هستند. اگرچه اخیرا سازمان زندان های استان تهران خبر از انتقال تمامی زندانیان زن زندان اوین به این زندان، در آینده ای نزدیک داده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “ديدار خانواده ها با زندانيان سیاسی زن در قرچک ورامین”

 1. یک انسان گفت:

  آقای مرجع تقلیدی که این ظلمهای را میشنوی و سکوت میکنی فرق شما با آخوندهای درباری زمان محمد رضا شاه دقیقا چیست ؟؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  کاش حاکمان صدای ملت خود را قبل از آنکه دیر شود می شنیدند تا لازم نبود ملت ها برای رساندن صدیشان به حاکمان شیشه ها را بشکنند.

 3. ما هستیم گفت:

  درد ما درد مشترک
  اندکی صبر سحر نزدیک است
  این خاطرات در حافظه تاریخی مردم ایران ثبت خواهد شد
  ماهستیم

 4. صبح نجات گفت:

  doost daram feghat gerie konam

 5. رها گفت:

  تاریخ گواه این حرف است که هیچ حکومت استبدادی با هر میزان قدرت نتوانسته است که پابرجا بماند
  استبداد خود انحطاط و سقوط است
  ولو اگر به حکم دست نشاندگان و میرزا بنویس های درباری به ظاهر عالم و روحانی و مرجع تقلید حکومت خدا بر زمین باشد.
  نه خدا کسی را حاکم بر مردم کرده و نه اینکار را خواهد کرد
  پس این دست نشاندگان قدرت نفس بدانند که آنان نیز خواهند رفت
  و انتقام این ظلم را کودکانی از از دودمانشان خواهند گرفت همچنان که آنان از خاندان پهلوی گرفتند
  پس اندکی صبر سحر نزدیک است

 6. مهدی گفت:

  تورو خدا یکی بگه ما چیکار باید بکنیم
  چه فرقی داره….برادر من برادرتو….تورو خدا یه راهی پیشنهاد کنین

 7. ناشناس گفت:

  اي ظالمان ارض ، دست خود از ظلم كوتاه نمائيد كه قسم ياد نموده ام از ظلم احدي نگذرم واين عهدي است كه در لوح محفوظ داشتم و بخاتم عز مختوم . اي عاصيان ، برد باري من شما را جري نمود و صبر من شما را به غفلت آورد كه در سبيلهاي مهلك خطرناك بر مراكب نار نفس بيباك ميرانيد ، گويا مرا غافل شمرده ايد و يا بيخبر انگاشته ايد. قسم بجمالم كه درالواح زبر جدي از قلم جلي جميع اعمال شما ثبت گشته !!!

 8. ناشناس گفت:

  نه دروغ ه تمام زندانیها یزناوین هم به قرچک می روند حتی زندانبانان اوین وکادر پرسنلی وحتی مددکاران اوین زندان اوین فقط به بخش کوچکی برای مردان با جرم مالی وزندان وزارت اطلاغات می ماند منبع این اخبار موثق است

 9. ناشناس گفت:

  واقعا دردناکه…
  متاسفانه آنگونه که می شنویم وضع سایر زندانها هم در ایران تعریفی نداره ولی مساله این زندان فاجعه است. بویژه که در آن زنان و دختران نگهداری می شن.
  امیدوارم انسانهای دلسوزی پیدابشن که بتونن هرچه زودتر حداقل کمی به وضع این زندانیان رسیدگی کنن و نگذارند این فاجعه ادامه پیدا کنه.

 10. ناشناس گفت:

  zende baad zendan taa barghararie demokraasi

 11. مریم.ش گفت:

  در این سکوت حقیقت ما نگفته است
  حقیقت تو ومن
  برای تو و خویش چشمانی ارزو می کنم
  که چراغ ها و نشانه ها را در ظلماتمان ببیند
  ….
  دلم گرفته
  عصر پنج شنبه در یک مملکت تعطیل
  فارغ از عشق و دروغ پرداز
  خدایا تخته کن دار ودکان این بو نبرده از اسلام ها را…
  ….
  خدایا بر تو توکل داریم