سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بهارِ بی نیلوفر، برادرِ پاییز ست/کمپین نامه نویسی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد...

بهارِ بی نیلوفر، برادرِ پاییز ست/کمپین نامه نویسی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

چکیده :کلمه: کمپین نامه نویسی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که در فراخوانی از مردم دعوت کرده بود برای رهبران جنبش اعتراضی نامه بنویسند، نامه های برگزیده را که به آدرس این کمپین ارسال می شود در وب سایت این کمپین منتشر می کند. در بخشی از فراخوان این کمپین آمده است :همین حالا قلم...


کلمه: کمپین نامه نویسی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که در فراخوانی از مردم دعوت کرده بود برای رهبران جنبش اعتراضی نامه بنویسند، نامه های برگزیده را که به آدرس این کمپین ارسال می شود در وب سایت این کمپین منتشر می کند.

در بخشی از فراخوان این کمپین آمده است :همین حالا قلم و کاغذ بردارید و برای رهبران جنبش اعتراضی خود نامه بنویسید، آن را در پاکت قرار دهید و روی آن آدرس خانه موسوی را بنویسید : تهران-خیایان پاستور، کوچه اختر، پلاک 26، برسد به دست موسوی و رهنورد.

ما با تعداد زیاد نامه هایمان که از هر گوشه به این آدرس ارسال خواهیم کرد،ادارات پست ایران را در قبضه پیام های آزادی خواهی مان در خواهیم آورد و پیام روشنی به حکومت خواهیم داد:رهبران ما را آزاد کنید.

متن یکی از نامه هایی که به تازگی در این وب سایت منتشر شده، به این شرح است:

بهارِ بی نیلوفر، برادرِ پاییز ست!

صدای گامش را که حفظ باشی؛ برای شناختنش،تمام دیدنت را مرور نمی کنی!

ریتم راه رفتن ضرب، آهنگِ قلبت می شود،وقتی ساکت و صبور برگ های نیلوفر را، به نظاره می نشیند برکه !

هرچندزمستان داس به دست بقول سیدعلی صالحی، دسته ی داسش را از سرشاخه های همین درختِ کنارِبرکه، ساخته تا “بهار”، برادرتنیِ همان درختان را به مسلخ بفرستد!

طنینِ آهنگِ قدم هاش را حفظ باشی اگر،نه تقویم ها نه سررسیدها نمی شود و نمی توانند آمدنش را تعطیل کنند! به تماشا که محو شوی، می فهمی؟ “محوِ” تماشا که شوی،” او” آمدنی ست ؛ با همه ی “سبزی”استقبالش، جرم نیست. هیچ”میله”و”دیواری”هرگز”دار”ی ،انتظارش انتظارت را نمی تواند کشید! حتی داسِ دست ساخت،کلاه تیز و بی مبالات را،از سرِ احترام، بر می دارد؛ وقتی رویای برکه دخترِطوفان در رحم دارد!

صدای گامش را آری ،فقط صدای گامش را که حفظ باشی، هیچ گاه،خوابِ اره ای به کمربُرانِ بندِ نیزار نخواهد رسید.و داس، بی تعبیرترین سپیده دمان را به تجربه ی بیداری می نشیند!

به نظاره بایست! دخترانِ نیلوفری در رقصی مقدس و موزون،خاک مسحور را شاباش می ستانند و خاکیان را شیدای موزونیِ فکرشان!

آی ی ی میر ! با تو ام ! میرآب جلگه های چشم براهِ این بی هنگام موذن پیرِپاییز! نسیمِ فرورفته ی سالیان سال، در گیسویِ بید مجنون با من، با ما، شهادت می دهیم : سهم پسرانِ برکه بیشتر از دخترانِ نیلوفریِ مهتاب،نیست!هیچ قانونِ ارثی شادی، شادیِ زیستن و زیستنِ آزاد را به غیر”مساوات” تقسیم نمی کند و تو ، که وصیِ آفتابِ بیدریغ و برابر تابی، این را می دانی!! می دانی و می دانیم که بهارِ بی درخت،بی برکه بی نیلوفر، برادرِ پاییز ست!

… احمق است زمستان؛ که سپاهِ سرشماریِ عطرِگیسو،راه می اندازد! مگر می شود نسیمِ بهارِنارنج و ترنج را به رای گذارد؟ وقتی تمام هستی،به نفس کشیدنش ایستاده!! بی شمار و بی شماره نفست می کشیم ، نفسش می کشی ، بی شماره… بی شمار… ما، بی شمار… بی شماره ایم!… .

نویسنده :سعید.ج

اختصاصی کمپین نامه نویسی به میرحسین موسوی و زهرا رهنوردDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “بهارِ بی نیلوفر، برادرِ پاییز ست/کمپین نامه نویسی به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد”

 1. ناشناس گفت:

  با گونه های خیس و با پیام امید شما در انتظار انفجار واقعی نور چشم به راه ام دوستتان دارم هم پدرم مهندس را هم مادرم …

 2. مادر سبز گفت:

  خیلی زیبا بود خیلی!!!! ما بی شمار بیشماره ایم….

 3. زبان سبز گفت:

  نامه بسیار قشنگ و دلنشینی بود من هم نامه ای را به پدر ومادرم نوشتم وامیدوارم که این نامه ها تبری باشد بر ریشه این جلادان بی دین من و تمام دوستانمان ارزو مندیم که روز سبز وازادی زود فرا برسد
  یا حسین میر حسین