سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » او ایستاد و روزی دیگر خواهد آمد…...
» سالگرد ثبت نام در انتخابات/ آماده ام تا...

او ایستاد و روزی دیگر خواهد آمد…

چکیده :من از روزهای زندان و حصر و ایستادگی آمده ام. من از روزهای سیاه و مردم سبزی آمده ام که آرمان زندگی همه، سربلندی کشورم بود و من سر افراز از حقی که به پایش ایستاده بودم همچنان آمده ام تا اعتلای میهن اسلامیمان و دوباره زنجیره های سبز جوانان است که یاد آور روزهای سخت مقاومت خواهد بود و دوباره مشت های گره کرده از اتحاد است که در دست هایمان جوانه خواهد زد....


کلمه: او آمد. آمد و ایستاد. ایستاد تا تلخ ترین لحظه های مقاومت در کشورش را مزه مزه کند. ایستاد تا از سیاه ترین روزهای زندگی در کشورش را عبور کند.

و روزی دیگر خواهد آمد که می گوید: من آمدم تا انسانیت انسان ها را پاس بدارم. من ایستادم تا حق ملتم پایمال نشود.

روزی دیگر خواهد آمد که می گوید: من از روزهای زندان و حصر و ایستادگی آمده ام. من از روزهای سیاه و مردم سبزی آمده ام که آرمان زندگی همه، سربلندی کشورم بود و من سر افراز از حقی که به پایش ایستاده بودم همچنان آمده ام تا اعتلای میهن اسلامیمان و دوباره زنجیره های سبز جوانان است که یاد آور روزهای سخت مقاومت خواهد بود و دوباره مشت های گره کرده از اتحاد است که در دست هایمان جوانه خواهد زد.

روزی دیگر خواهد آمد.

بازخوانی پیام موسوی در سالروز ثبت نام در  انتخابات ریاست جمهوری امروز معنایی تازه  دارد.

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام به محضر ملت شریف ایران و یکایک حضار گرامی؛ ایام سوگواری حضرت فاطمه اطهر (س) را به شما و همه پیروان و دوستداران اهل بیت پیامبر (ص) تسلیت می‌گویم.

به جاست از فرصتی که توجه رسانه‌های جمعی و در ورای آن دقت ملت عزیز فراهم آورده است استفاده کنم و کلماتی چند درباره آنچه اینجانب را به حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری واداشته است، بیان کنم و پیمانی را که به امید ادای آن در این راه قدم گذاشته‌ام، تشریح نمایم.

مردم سربلند ایران، پروردگار شما نعمت را بر این زاد و بوم تمام کرد. آن را به ثروت‌های بسیار تجهیز کرد و به فرهنگ و معنویت آراست. آن را چهار سوی تمدن‌ها قرار داد، آن را سرزمین میانه و سرپل اتصال ملت‌ها، آن را پناهگاه آیین‌های آسمانی و زادگاه مفاخر بشری پسندید تا جایی که امام (ره) ما فرمود، ایران موجودی آسمانی است که هیچکس نمی‌تواند به آن لطمه بزند.

آنچه اینک مردم ما را از دیگر ملل ممتاز می‌کند نه خودپسندی و مباهات به گذشته‌ای سپری شده بلکه میل به بهترین‌ها و ظرفیت نیل به آنهاست. این خصوصیتی است که در سرشت ما نهادینه شده است و در تمامی رفتارهای شخصی و اجتماعی ما آثار آن را می‌توان جست‌وجو کرد.

آیا ممکن است ملتی وجود داشته باشد که به چیزی کمتر از بهترین قناعت کند یا در محقق کردن چشم‌اندازی از بهروزی که در پیش‌رویش قرار می‌گیرد، سستی به خرج دهد؟ شرایطی که امروزه در آن به سر می‌بریم بی‌تردید بهترین نیست.

در وضعیتی هستیم که شایسته و شان ملت و مردم ما نیست. سرمایه‌هایی که حاصل تاریخ پر فراز و نشیب ماست به ویژه انقلاب عظیم اسلامی و بذل خون‌های گرامی بوده‌اند، در خطرند. آنچه امروز می‌بینیم آن چیزی نیست که می‌خواستیم، آن چیزی نیست که می‌تواند باشد.

من میرحسین موسوی، فرزند کوچک انقلاب اسلامی به صحنه آمده‌ام چون روندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی موجود را نگران‌کننده یافتم.

آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم.

آمده‌ام تا از حق ملت برای اطلاع از امور کشور دفاع کنم و حامی گردش آزادانه و شفاف اطلاعات برای مردم، این ولی‌نعمتان دولت‌ها باشم.

آمده‌ام
تا از آزادی اندیشه و بیان پاسداری کنم و مدافع آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باشم.

آمده‌ام تا با دستور کار قرار دادن فرمان هشت ماده‌ای امام خویش، آن را از نو چراغی تابنده در مسیر تحقق حقوق شهروندی و حفظ حریم خصوصی قرار دهم.

آمده‌ام تا وسیله‌ای باشم برای بازگرداندن اقتدار، عزت و هویت ایرانی.

آمده‌ام
تا با تنش‌زدایی و تعامل سازنده روابط بهتری میان کشورمان ایران و جهان برقرار کنم تا فضا را برای توسعه کشور بگشایم و احترام به ایرانیان را در جهان تامین کنم.

آمده‌ام تا راهی و همراهی باشم برای رفتن به سوی ایرانی مستقل، آباد، آزاد، پیشرفته و سربلند.

آمده‌ام در حالی که راهی ساده و یک‌شبه برای مشکلات اقتصادی کشور و مردم نمی‌شناسم و معضلات امروز را ناشی از چاره‌جویی‌های شتاب‌زده، یک‌شبه و یک‌نفره می‌بینم.

آمده‌ام تا ساختار آسیب‌خورده اداره کشور را از طریق احیای دستگاه برنامه‌ریزی و مدیریت، استقرار شوراهای مهمی که نماد خرد جمعی مردم ما بوده‌اند و تعطیل شدند، ترمیم کنم.

آمده‌ام تا به صورت صریح و روشن از تولید ملی در کشاورزی و صنعت و همه فعالیت‌های مفید اقتصادی پشتیبانی کنم.

آمده‌ام تا حامی مستضعفین باشم. آنانی که فشار تورم قامت‌شان را خم کرده و سیاست‌های نادرست اقتصادی عزت‌شان را نشانه رفته است.

آمده‌ام تا اشتغال را دغدغه هر روزه دولت قرار دهم. آمده‌ام تا با گسترش بیمه‌های همگانی قدمی در جهت آزادی اقشار مردم از فقر و رهایی آنها از نیاز بردارم. اقشاری که استقلال کشور و عظمت جمهوری اسلامی مرهون فداکاری و فضیلت‌های آنهاست و هیچکس نیست که بتواند نقش آنان را در استقرار نظام فراموش کند یا حماسه‌هایی را که فرزندان مرزدارشان در دفاع مقدس آفریده‌اند از یاد ببرند.

آمده‌ام تا با تشکیل دولتی فرهنگی مدافع فرهنگ غیردولتی و غیر دستوری باشم و میان دولت و گروه‌های مرجع هنرمندان و روشنفکران، دانشگاهیان، روحانیان و تمامی نخبگان رابطه‌ای دوستانه و خلاق در جهت اهداف و آرمان‌های کشور برقرار کنم و آمده‌ام تا با الهام از شهیدان در خدمت اعتلای میهن اسلامی باشم.

اینجانب آمده‌ام
تا با کمک و همراهی همگان در جهت تحقق جامعه‌ای پر از امید و نشاط تلاش کنم. این آرمانی است که همه در برابر آن مسوولند. شرایط و حوادث، خواستی عمومی و مستقل از تمایلات گروهی و صنفی برای بهبود فراهم آورده است که بزرگ‌ترین سرمایه ما در مسیر پیش‌روست. ما نمی‌توانیم این سرمایه بزرگ را نادیده بگیریم و نباید با سرایت دادن تفاوت‌های خود به متن جامعه آن را از دست بدهیم؛ لذاست که اینجانب با اعلام گفتمانی که از همان روز نخست آن را در معرض نگاه ملت شریف قرار داده‌ام و همواره پذیرای اصلاح اصولگرایانه در آن هستم، در عین دوستی با طیف‌های متنوع سیاسی و سپاسگزاری از تمام احزاب و تشکل‌هایی که به حمایت از پشتیبانی از این خدمتگزار مردم پرداختند، مستقل پا به صحنه می‌گذارم تا مرزبندی‌های جناحی، این راه روشن را مسدود نکند.

استقلال اینجانب نه از سر تک‌روی یا استغنا که از روی استمداد از تمامی توان‌هایی است که سعادت کشور منوط به همکاری آنان است. امیدوارم نتیجه فعالیت‌های عادی‌ای که به مدد همه شایستگان کشور از زنان و مردان و از تمامی گرایش‌ها، اقشار، اقوام و مذاهب و ادیان حاصل خواهد شد، پاسخی مناسب به اعتماد تمامی کسانی باشد که اینجانب را در خور حمایت یافتند. می‌دانم که طی این طریق جز با توکل بر الطاف الهی و همدلی، همفکری و همگامی مردم عزیز و یاری رهبر فرزانه انقلاب میسر نمی‌شود. اطمینان دارم که ملت شریف ایران هوشمندانه تحولات کشور را دنبال می‌کنند و با شرکت مسوولانه در انتخاباتی که آینده این سرزمین را رقم خواهد زد به وظیفه انسانی، ملی و دینی خود عمل خواهم کرد و راهی را برخواهند گزید که خیر عمومی در آن است. همچنین ایمان دارم که خداوند همه تلاشگران در مسیر حق را که ملت مجاهد ما بی‌تردید از جمله آنانند با حمایت‌های خود یاری خواهند فرمود.

والذین جاهدوا فینا لنهدینم سبلنا و ان الله لمع المحسنین

و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب”
برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

70 پاسخ به “او ایستاد و روزی دیگر خواهد آمد…”

 1. ناشناس گفت:

  امده ام تا بگویم ایران سبز خواهد ماند اگرچه خاینان نخواهند

 2. ناشناس گفت:

  یاد روزهایی که هر کدام یک ستاد انتخاباتی بودیم بخیر. ما پای آرمانهای امام و شهیدان تا آخر ایستاده ایم. درود بر میرحسین عزیز و آقای کروبی.

 3. عاقل گفت:

  اگه همه قرار بود عقل داشته باشند ایران گلستان می شد. آخرش ایران باید کسانی مثل شما برای سنگ پاداشته باشد.

 4. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  سلام بر مرد ادب ایران.
  دوستان. هر چه سریعتر اعضای کابینه دولت امید به مجلسی که نمایندگان آن نیز توسط مردم به مجلس امید پای گذاشته‌اند معرفی شده و برنامه‌های خویش را برای کسب رای اعتماد و رسمی خویش اعلام نمایند.
  قوه قضاییه امید نیز هر چه سریعتر با معرفی دادستان و تشکیل هیات رسیدگی به تخلفات، در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده جنایات دولت غاصب و حامیانش برنامه‌ریزی نماید.

 5. ناشناس گفت:

  به راستی که تو از مردم سبقت گرفتی… ولی مطمئن باش که رهایت نمیکنیم.

 6. هميشه سبز گفت:

  ٢٥ ارديبهشت
  ٢٢ خرداد
  ٢٥ خرداد
  روز هايى كه با صداهايمان،با مشت هايمان،با گام هايمان لرزه بر تن ظلم و ستم و ديكتاتورى خواهيم انداخت
  مير حسين آزاده آماده ايم آماده…

 7. nasim گفت:

  zende bad mohandes mousavi…..

 8. ایران گفت:

  ای سبزه ی نوپای آسفالت خیابان که در این ظلمت و تاریکی سر به آسمان برآورده ای!
  می آیم با خون خود آبیاریت کنم تا سبزتر شوی.

  من می آیم که دیگر به خانه برنگردم.

  یا آزاد شوم یا آزاد شوم.

  ~~~
  مادر من؛

  ای رنج کشیده ی همه ی عمرم.

  دیدار به موسم بهار
  ~~~

 9. ناشناس گفت:

  چقدر برای میر حسین دلمان تنگ شده……

  با دیدن این صحنه ها اشک به چشمانم سرازیر شد… چه نشاط باشکوهی بود…….

  خدا رسوا میکنه.. کسانی که این همه نشاط جوانان رو لگد مال کردن….

 10. ناشناس گفت:

  ادب مرد به ز دولت اوست.مردی برای تما قلوب.

 11. ناشناس گفت:

  میرحسین دلمان برایت تنگ شده

 12. ناشناس گفت:

  درووووووووووووووووووووووود بر میر عزیز

 13. همای خمام گفت:

  با سلام و عرض ادب
  یادم آمد که مرحوم پدرم در بدو انقلاب بمن گفت که دنبال جرانات سیاسی نرو هر چقدر من رفتم بس بوده سیاست پدر و مادر نداره خیلی از مبارزان هم دوره خودش رو مثال میزد که همه خودشونو به دولت شاه فروخته بودن(پدر من عضو حزب توده بود و در سال 32 با پرداخت پول قابل ملاحظه ائی در بیدادگاه شاه تبرئه شد ولی همچنان تا سال57 در مغازه خودش بر علیه نظام شاهنشاهی حرف میزد و حتی چندین بار هم ساواک اونو گرفت) بعد از انقلاب هم خیلی از جونهائی مثل من بدنبال انقلاب بودیم ،ضمن کار کردن توی اداره شبها برای ماندن انقلاب به کمیته مرکزی رفتم و بعدازظهرها و شبها اونجا فعالیت داشتم بعدش هم رفتم جنگ و با اینکه جنگ در سال 68 عملاً تموم شده بود بعلت مسئولیتی که داشتم تا سال 70 درغرب کشور موندم و به سر کار خودم برگشتم و بازنشسته شدم ، خب توی این دوران با خیلی از برادران سپاهی آشنا شدم که الان اکثر اونا رو برای اینکه با این دولت سازگاری ندارن رو بازنشسته کردن الغرض میخواستم بگم که من خیلی با این مسائل سیاسی و کارهائی که میشه آشنا هستم و یا کسانی که در دوره حضرت امام رحمت الله علیه بودن و مسئولیتی داشتن همیشه امام از آقای موسوی بیشتر حمایت میکردن بطوریکه این موضوع اظهر من الشمس بودش و من فکر میکنم که اختلاف آقای خامنه ائی با آقای موسوی بیشتر بخاطر همینه که ایشون دارن انتقام خودشونو دارن میگیرن . من داشتم مطالب بالا رو بدون هیچ نگرش سیاسی و فقط بعنوان یک برنامه از آقای موسوی رو موخوندم و امروز حس میکنم که درست همون چیزی رو که ما ملت ایران امروز بهش احتیاج داریم رو گفته و من بهمه دوباره توصیه میکنم که این موضوعات بالا رو چند بار بدون هرگونه برداشت سیاسی اعم از سبز و غیره بخونن ببینن واقعاً اینطوری نیست ؟!!!! جداً ملت ایران بطرف کدوم سمت میره آیا با این دوسالی که از دولت محترم و فخیمه دهم میگذره عکس مطالب بالا نشدیم و نباید این عزتی رو که از دست دادیم دوباره بدست بیاریم ،البته فارغ از همه مسائل جناحی که امروز داره اتفاق میفته ؟ من قبل از انتخابات با یکی از برادران مسئول در سپاه ولی امر که سپاه حفاظت از بیت رهبری هست صحبت میکردم ، ایشون معتقد بودن با توجه به ارتباطی که آقای موسوی با دور و اطرافیان خودشون دارن اگه انتخاب بشه باید فاتحه نظام رو خوند و برای همین به آقای احمدی نژاد بایدرای داد و من در ادامه بهش گفتم که فکر میکنی که اقا محسن بهتر نیست ایشون اظهار داشتن و گفتن که آقا محسن (محسن رضائی) خیلی بهتره و من در جواب گفتم که اگه محسن بهتره چرا به احمدی نژاد رای میدی که گفتن چون آقا محسن رای اکثریت رو نمیاره من بهش نمیدم که من بالافاصله بهش گفتم تو مکلف به انتخاب درست هستی یا رای آوردن یا نیاوردن؟ جوابی بمن نداد ، گفتش من چرا بهش رای نمیدم گفتم چون فکرش نظامی هست بهش نمیدم ولی در اخرش بهش گفتم ولی تو با همه این اطلاعاتی که داری و من هم از توی مردم دارم انتخاب احمدی نژاد یعنی سقوط نظام تنها کسی که میتونه توی این بین نظام رو نگه داره و بهش عزت بده فقط آقای موسوی هست و توی این جمع از نظر من فقط آقای موسوی هست که میتونه مملکت رو از این بی برنامه گی نجات بده و خواهیم دید که انتخاب احمدی نژاد چه هزینه سنگینی برای نظام خواهد داشت !!!! که امروزه میبینیم که براستی چه هزینه سنگینی این نظام باید متوجه شده باشیم که هیچ یک از آقایان ولایت مدارو حتی خود خامنه ائی هم فکر نمیکرد که چنین هزینه ائی داشته باشه !!! همه باید در بررسی و انتخاب فرد آگاه برای اداره مملکت به کسی اتکاء کنه که خرد بیشتری داره نه کسی که به ظاهر به ولایت نزدیکه و حتی بر علیه منافع مردم هست . باز من تعجب میکنم چطور این رهبری باز بر این طبل همچنان میکوبد و یاران صدیق و کهنه سربازان این نظام را به عده ائی مجیز گوی بی خاصیت از خود دور میکند.
  آیا براستی این رهبر به این نتیجه نرسیده که با اینکه این همه باعث رنجش این کهنه سربازان شده باز آنان بخاطر این نظام لب فرو بسته اند که اگر لب بگشایند تار و پود این رهبری را در هم خواهند پیچید؟
  آیا رهبری به این نتیجه نرسیده که این مجیز گویان بخاطر اینکه در قدرت خود باقی باشند اکثر قریب به اتفاق کسانی را که در جبهه های جنگ بوده و اکنون از دست داده اند ؟
  آیا رهبری به این نتیجه نرسیده که خیلی از خانواده شهدا ء که بقول حضرت امام رحمت الله علیه چشم و چراغ این ملتند را از دست داده اند؟
  نمیدانم که چه بگویم ؟
  آیا سزاست که برای چند روز در قدرت ماندن اصل اسلام را فدای ماندن نظامی کنیم که یقیناً از بین خواهد رفت ؟

 14. ناشناس گفت:

  فقط خواستم به دوستانی که امید به میر حسین موسوی بستن عرض کنم که شما به خوب کسی دل نبستید.ایشون دیگه شخصیت مطلوبی برای اداره ی کشور نیست.

 15. ناشناس گفت:

  باز رد مي شه ابر پاره پاره،خورشيد مياد و ماه و ستاره

 16. ناشناس گفت:

  میخوای بیای چی بگی اول حرف حسابتو مشخص کن بعد….برو خجالت بکش این همه اومدی چیکار کردین جز اینکه آب تو آسیاب دشمن ریختین…چند تا هم سطل آشغال آتیش زدین و ….

 17. ناشناس گفت:

  نمي دانم چه مي خواهم بگويم
  زبانم بر دهان باز بسته است
  در تنگه قفس باز است و افسوس
  كه بال مرغ آوازم شكسته است
  نمي دانم چه ميخواهم بگويم
  غمي در استخوانم مي گدازد
  خيال ناشناسي آشنا رنگ
  گهي مي سوزدم گه مي نوازد
  فكر كنم اين چند بيت حرف من و خيلي هاي ديگه باشه يا حسين ميرحسين

 18. فرزاد كمانگر گفت:

  ما بااو ،دركناراو وهمراه بااو هستيم.ما پيروزيم چرا كه حق با مردم ايران است

 19. جوان خط امامی گفت:

  میر حسین عزیز تمام جوانان خط امام به فدایت ….جز با فداکاری و ایثار مشکل حل نمی شود

 20. ناشناس گفت:

  pas in mirhosyni kojast