سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » او ایستاد و روزی دیگر خواهد آمد…...
» سالگرد ثبت نام در انتخابات/ آماده ام تا...

او ایستاد و روزی دیگر خواهد آمد…

چکیده :من از روزهای زندان و حصر و ایستادگی آمده ام. من از روزهای سیاه و مردم سبزی آمده ام که آرمان زندگی همه، سربلندی کشورم بود و من سر افراز از حقی که به پایش ایستاده بودم همچنان آمده ام تا اعتلای میهن اسلامیمان و دوباره زنجیره های سبز جوانان است که یاد آور روزهای سخت مقاومت خواهد بود و دوباره مشت های گره کرده از اتحاد است که در دست هایمان جوانه خواهد زد....


کلمه: او آمد. آمد و ایستاد. ایستاد تا تلخ ترین لحظه های مقاومت در کشورش را مزه مزه کند. ایستاد تا از سیاه ترین روزهای زندگی در کشورش را عبور کند.

و روزی دیگر خواهد آمد که می گوید: من آمدم تا انسانیت انسان ها را پاس بدارم. من ایستادم تا حق ملتم پایمال نشود.

روزی دیگر خواهد آمد که می گوید: من از روزهای زندان و حصر و ایستادگی آمده ام. من از روزهای سیاه و مردم سبزی آمده ام که آرمان زندگی همه، سربلندی کشورم بود و من سر افراز از حقی که به پایش ایستاده بودم همچنان آمده ام تا اعتلای میهن اسلامیمان و دوباره زنجیره های سبز جوانان است که یاد آور روزهای سخت مقاومت خواهد بود و دوباره مشت های گره کرده از اتحاد است که در دست هایمان جوانه خواهد زد.

روزی دیگر خواهد آمد.

بازخوانی پیام موسوی در سالروز ثبت نام در  انتخابات ریاست جمهوری امروز معنایی تازه  دارد.

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام به محضر ملت شریف ایران و یکایک حضار گرامی؛ ایام سوگواری حضرت فاطمه اطهر (س) را به شما و همه پیروان و دوستداران اهل بیت پیامبر (ص) تسلیت می‌گویم.

به جاست از فرصتی که توجه رسانه‌های جمعی و در ورای آن دقت ملت عزیز فراهم آورده است استفاده کنم و کلماتی چند درباره آنچه اینجانب را به حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری واداشته است، بیان کنم و پیمانی را که به امید ادای آن در این راه قدم گذاشته‌ام، تشریح نمایم.

مردم سربلند ایران، پروردگار شما نعمت را بر این زاد و بوم تمام کرد. آن را به ثروت‌های بسیار تجهیز کرد و به فرهنگ و معنویت آراست. آن را چهار سوی تمدن‌ها قرار داد، آن را سرزمین میانه و سرپل اتصال ملت‌ها، آن را پناهگاه آیین‌های آسمانی و زادگاه مفاخر بشری پسندید تا جایی که امام (ره) ما فرمود، ایران موجودی آسمانی است که هیچکس نمی‌تواند به آن لطمه بزند.

آنچه اینک مردم ما را از دیگر ملل ممتاز می‌کند نه خودپسندی و مباهات به گذشته‌ای سپری شده بلکه میل به بهترین‌ها و ظرفیت نیل به آنهاست. این خصوصیتی است که در سرشت ما نهادینه شده است و در تمامی رفتارهای شخصی و اجتماعی ما آثار آن را می‌توان جست‌وجو کرد.

آیا ممکن است ملتی وجود داشته باشد که به چیزی کمتر از بهترین قناعت کند یا در محقق کردن چشم‌اندازی از بهروزی که در پیش‌رویش قرار می‌گیرد، سستی به خرج دهد؟ شرایطی که امروزه در آن به سر می‌بریم بی‌تردید بهترین نیست.

در وضعیتی هستیم که شایسته و شان ملت و مردم ما نیست. سرمایه‌هایی که حاصل تاریخ پر فراز و نشیب ماست به ویژه انقلاب عظیم اسلامی و بذل خون‌های گرامی بوده‌اند، در خطرند. آنچه امروز می‌بینیم آن چیزی نیست که می‌خواستیم، آن چیزی نیست که می‌تواند باشد.

من میرحسین موسوی، فرزند کوچک انقلاب اسلامی به صحنه آمده‌ام چون روندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی موجود را نگران‌کننده یافتم.

آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم.

آمده‌ام تا از حق ملت برای اطلاع از امور کشور دفاع کنم و حامی گردش آزادانه و شفاف اطلاعات برای مردم، این ولی‌نعمتان دولت‌ها باشم.

آمده‌ام
تا از آزادی اندیشه و بیان پاسداری کنم و مدافع آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باشم.

آمده‌ام تا با دستور کار قرار دادن فرمان هشت ماده‌ای امام خویش، آن را از نو چراغی تابنده در مسیر تحقق حقوق شهروندی و حفظ حریم خصوصی قرار دهم.

آمده‌ام تا وسیله‌ای باشم برای بازگرداندن اقتدار، عزت و هویت ایرانی.

آمده‌ام
تا با تنش‌زدایی و تعامل سازنده روابط بهتری میان کشورمان ایران و جهان برقرار کنم تا فضا را برای توسعه کشور بگشایم و احترام به ایرانیان را در جهان تامین کنم.

آمده‌ام تا راهی و همراهی باشم برای رفتن به سوی ایرانی مستقل، آباد، آزاد، پیشرفته و سربلند.

آمده‌ام در حالی که راهی ساده و یک‌شبه برای مشکلات اقتصادی کشور و مردم نمی‌شناسم و معضلات امروز را ناشی از چاره‌جویی‌های شتاب‌زده، یک‌شبه و یک‌نفره می‌بینم.

آمده‌ام تا ساختار آسیب‌خورده اداره کشور را از طریق احیای دستگاه برنامه‌ریزی و مدیریت، استقرار شوراهای مهمی که نماد خرد جمعی مردم ما بوده‌اند و تعطیل شدند، ترمیم کنم.

آمده‌ام تا به صورت صریح و روشن از تولید ملی در کشاورزی و صنعت و همه فعالیت‌های مفید اقتصادی پشتیبانی کنم.

آمده‌ام تا حامی مستضعفین باشم. آنانی که فشار تورم قامت‌شان را خم کرده و سیاست‌های نادرست اقتصادی عزت‌شان را نشانه رفته است.

آمده‌ام تا اشتغال را دغدغه هر روزه دولت قرار دهم. آمده‌ام تا با گسترش بیمه‌های همگانی قدمی در جهت آزادی اقشار مردم از فقر و رهایی آنها از نیاز بردارم. اقشاری که استقلال کشور و عظمت جمهوری اسلامی مرهون فداکاری و فضیلت‌های آنهاست و هیچکس نیست که بتواند نقش آنان را در استقرار نظام فراموش کند یا حماسه‌هایی را که فرزندان مرزدارشان در دفاع مقدس آفریده‌اند از یاد ببرند.

آمده‌ام تا با تشکیل دولتی فرهنگی مدافع فرهنگ غیردولتی و غیر دستوری باشم و میان دولت و گروه‌های مرجع هنرمندان و روشنفکران، دانشگاهیان، روحانیان و تمامی نخبگان رابطه‌ای دوستانه و خلاق در جهت اهداف و آرمان‌های کشور برقرار کنم و آمده‌ام تا با الهام از شهیدان در خدمت اعتلای میهن اسلامی باشم.

اینجانب آمده‌ام
تا با کمک و همراهی همگان در جهت تحقق جامعه‌ای پر از امید و نشاط تلاش کنم. این آرمانی است که همه در برابر آن مسوولند. شرایط و حوادث، خواستی عمومی و مستقل از تمایلات گروهی و صنفی برای بهبود فراهم آورده است که بزرگ‌ترین سرمایه ما در مسیر پیش‌روست. ما نمی‌توانیم این سرمایه بزرگ را نادیده بگیریم و نباید با سرایت دادن تفاوت‌های خود به متن جامعه آن را از دست بدهیم؛ لذاست که اینجانب با اعلام گفتمانی که از همان روز نخست آن را در معرض نگاه ملت شریف قرار داده‌ام و همواره پذیرای اصلاح اصولگرایانه در آن هستم، در عین دوستی با طیف‌های متنوع سیاسی و سپاسگزاری از تمام احزاب و تشکل‌هایی که به حمایت از پشتیبانی از این خدمتگزار مردم پرداختند، مستقل پا به صحنه می‌گذارم تا مرزبندی‌های جناحی، این راه روشن را مسدود نکند.

استقلال اینجانب نه از سر تک‌روی یا استغنا که از روی استمداد از تمامی توان‌هایی است که سعادت کشور منوط به همکاری آنان است. امیدوارم نتیجه فعالیت‌های عادی‌ای که به مدد همه شایستگان کشور از زنان و مردان و از تمامی گرایش‌ها، اقشار، اقوام و مذاهب و ادیان حاصل خواهد شد، پاسخی مناسب به اعتماد تمامی کسانی باشد که اینجانب را در خور حمایت یافتند. می‌دانم که طی این طریق جز با توکل بر الطاف الهی و همدلی، همفکری و همگامی مردم عزیز و یاری رهبر فرزانه انقلاب میسر نمی‌شود. اطمینان دارم که ملت شریف ایران هوشمندانه تحولات کشور را دنبال می‌کنند و با شرکت مسوولانه در انتخاباتی که آینده این سرزمین را رقم خواهد زد به وظیفه انسانی، ملی و دینی خود عمل خواهم کرد و راهی را برخواهند گزید که خیر عمومی در آن است. همچنین ایمان دارم که خداوند همه تلاشگران در مسیر حق را که ملت مجاهد ما بی‌تردید از جمله آنانند با حمایت‌های خود یاری خواهند فرمود.

والذین جاهدوا فینا لنهدینم سبلنا و ان الله لمع المحسنین

و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب”




برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.



برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

70 پاسخ به “او ایستاد و روزی دیگر خواهد آمد…”

 1. سوتک گفت:

  میر حسین!
  هستم باهات، بدجوری هم هستم !

 2. رفسنجان گفت:

  تا آخرین قطره خون ما سبز ها ایستاده ایم…………………………………………………

 3. ایراندخت گفت:

  چقدر دلم برای میرمان و خانم رهنورد و آقای کروبی و همسرشان تنگ شده
  میر حسین عزیز مردانگی را از نو معنا کردی و به حق شما را رهبر جنبش بیداری مردم میدانیم
  بی صبرانه منتظریم تا باز گردی

 4. زارع امین گفت:

  افسوس تو آمدی و با مردانگی مثل جدت حسین بن علی ایستادی ولی افسوس ما چون کوفیان دراین روزهای سخت اسارتت تنهایت گذاشتیم .تو را از یاد نمی بریم ای فرزند واقعی حسین که اقتدار ماندنت تمامیت خواهان را بیچاره کرد تو از آنروز که دربند شده ای آزادی

  شیر هم شیر بود گر چه به زنجیر بود نبرد بند وقلاده شرف شیر ژیان

  یوسف زندانی ما ما باید تورا به کلبه ی احزان برگردانیم همه ی آنانیکه ادعای سبز بودن داریم

 5. حق گو گفت:

  در اين روزگار که نامردمان بي شمارند مير حسين مرد راستين ايران زمين است خداي مهربان يار و ياورت از شر ظلمان و دروغگويان

  در امان باشي اي ازاده مرد يا حسين ميرحسين

 6. ناشناس گفت:

  سه دهه پيش مردم نميدانستند راست و يا اصولگرا و يا حجتيه چه ماهيتي دارد حال معلوم شد كه ظاهري مسلمان و باطني خونخوار و وطن فروش هستند ما به انقلاب سوم احتياج داريم چون دشمن سلاحش نگه داشتن نا اگاهي مردم است و جنبش درست عكس انرا ميرود پس زنده باد اگاهي و وظيفه ما انتقال اگاهيست

 7. ما پیروزیم گفت:

  چقدر ان روزها رو دوست داشتم
  به امید ازادی رهبران سبزمان و ازادی تمام زندانیان سیاسی

 8. محمود گفت:

  حقیقتاً داستان کربلا و بی وفایی کوفیان تداعی می شود. من از خودم خجلم.

 9. محسن گفت:

  تمام استکبار جهانی که از جریان سبز شده اند اما می توانیم با تمام جرات بگویم مرگ بر ضد ولایت فقیه. موسوی کروبی اعدام باید شوند

 10. سالار قافله گفت:

  تاصدای دل نشین میر را گوش میدم که میگه ؛آمده ام تا کرامت انسانها را پاس بدارم_اشک در چشمانم حلقه میزنه ایشالا ای اشکا اشک شوق میشن برای آمدن دوباره میر سبزقامتمان

 11. ناشناس گفت:

  حرفی نداریم واسه گفتن

 12. ناشناس گفت:

  دلتنگم میرحسین عزیز.

 13. سبز مشهد گفت:

  درود بر مردان وزنان جنبش سبز .هر جنبشي سر بالاي وسر پائيني دارد .شك در ان نداشته باشيد .رژيم هاوديكتا تور هاي را بياد بياوريد كه تا ديروز
  راي 99ذرصدي اورده بودند( صدام .بشار اسعد .مبارك .بن علي .رئيس چمهور يمن و… ) به زودي كله پا شدند و دارند مي شوند .ما هم انشا الله دير نخواهد بود كه به ازادي برسيم و كشور عزيزمان را از جهل واستبداد به نام مذهب رهاي بخشيم .انشا الله

 14. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  25 اردیبهشت و 22 خرداد آسمان ایران را سبز خواهیم کرد ، یاحسین میرحسین

 15. سبز قامت گفت:

  میر حسین جان ما هستیم…ایستاده با تو….
  عشق تو تا زنده ام در قلبم تازه خواهد ماند
  یا حسین
  میر حسین

 16. سید احمد گفت:

  با سلام………..دوستت دارم میر حسین عزیز هر جا که هستی خدا پشت وپناهت باشد ما منتظر امدنت هستیم ما اتش زیر خاکستر میمانیم تا با وزش یک باد به اسم عدالت روشن شویم واستبداد وظلم را از ریشه بسوزانیم

 17. سبزین تن گفت:

  دلم برای صدات تنگ شده میر عزیز

 18. ایلیا گفت:

  زنده باد موسوی

 19. ایلیا گفت:

  میرحسین به پایداری و استقامتت درود میفرستم

 20. rahe...sabz گفت:

  میرحسین…….این نقطه ها برای اینه که نمی دونم چطور از بزرگمردی تو بگم .منم بسیجی فعالی که حتی یک بار هم برای سرکوب ملتم فرمان دیکتاتور رو اطاعت نکردم.اما در این نهاد با هزار امیدو ارزو ماندم تا صدای مهربان تورا به گوش کسانی برسانم که دیکتاتور را در ماه می بینند و از حقایق بی خبرند.با افتخار فریاد میزنم یاحسین…..میرحسین

 21. مهدی گفت:

  جراتت را کجا سنجش کرده ای در میدان جنگ یا بغل دست جور و ستم بر هموطنت؟! تا دیر نشده از خواب غفلت و پول حرام خوردن دور شو

 22. ناشناس گفت:

  ما هستیم

 23. پیمان گفت:

  سید شرمنده ایم که ما ترسیدیم و نسبت به حصر تو مانند حصر آیت اله منتظری فقید سکوت کردیم .نمی دانم این ترس تاریخی چه زمانی دست از سر ما بر میدارد . نمی دانم

 24. ناشناس گفت:

  سلام ميرحسين عزيزم
  خيلی دلم برات تنگ شده.برای سخنانت که اميد بهم میداد دلم تنگ شده.تازه ميفهمم چقدر مرد بودی.واقعا شجاع هستی.برات دعا می کنم.خدا کمکت کنه.هميشه در قلب منی.

 25. ناشناس گفت:

  میر حسین عزیز به امید خدا در بهار آزادی همگی در میدان آزادی جمع می شویم و سرود ای ایران را به احترام شهدای راه آزادی و استقامت ملت و تدبیر کسی مثل تو خواهیم خواند
  به امید آن روز یا حسین میر حسین

 26. ناشناس گفت:

  میر حسین عزیز

  دوستت داریم

 27. یاالنثارات حسین گفت:

  تا آخر ایستاده ایم

 28. کارمند سبز گفت:

  درود به تو آزاده مرد
  تمام حرفها و دغدغه هایت اثبات شد
  ولی هنوز آنانی که باید بشنوند خود را به نشنیدن می زنن
  و تو چه بزرگوارانه و عزتمند و سربلند پیشگاه حق و مردم ایستاده ای

 29. mohsen mani گفت:

  میر عزیز ،همیشه پاینده باشی.دوستدارانت همه،منتظر خرداد سبز هستند.هیچکس ناراحت نباشد عزمتان را برای خرداد رهائی اماده کنید.یا مرگ یا ازادی از دست دیکتاتور

 30. فتنه سبز زنده گفت:

  میر حسین عاششفتم

 31. فتنه سبز زنده گفت:

  میر حسین عاشقتم

 32. روح سبز گفت:

  VVVVVVVVVما هنوز بیشماریمVVVVVVVVV

 33. sa گفت:

  ما هر روز منتظریم موسوی عزیز بازگردد

 34. ارسلان گفت:

  برای 22 خرداد چه برنامه ای داریم. واقعا می خواهیم ساکت بمانیم تا میرما و شیخ ما در حصر باشند!!!! یا این سکوت سبز است.
  منتظر ندای مشاوران موسوی و کروبی هستیم و البته برای 25 اردیبهشت اماده ایم و به دوستان اطلاع داده ایم می خواهیم که مشاوران موسوی و کروبی به این اعتصاب بپیوندند

 35. ناشناس گفت:

  شرمنده ایم میرحسین، ما ملت خوبی نیستیم

 36. امیر گفت:

  شاهد رویاروئی ها و یارگیری های مستقیم تر، آشکارتر، تندتر و حتی خونین خواهیم بود. هر یک از دو گروهی که در کودتای 22 خرداد دست داشته اند، برای حذف آن دیگری از هیچ تلاش و توطئه ای دریغ نخواهد کرد. یکی با شعار “رهبری امام زمان” و اعلام غیر مستقیم طرفداری از حذف روحانیت از حاکمیت و محاسبه روی ناخنک زدن به رای چند ده میلیونی جنبش سبز، و دیگری با شعار “حمایت از ولایت” و “روحانیت” و محاسبه روی قدرت نظامی و سپاهی خود به سوی سرنوشت این کشاکش می روند؛ و هر دو، نگران و بیمناک از برنده سوم در کوران و سرانجام این کشاکش. یعنی مردم و جنبش سبز!

 37. جواد گفت:

  ای فرزندازاده و برومند ایرانزمین,سلام و درودهای بی پاین به تو و همبدت .
  ورودت پس از بیست سال معنی جز نجات کشور از چنگال دژخیمان, رمالان و جادوگران نداشت.
  رمالان و جادوگران به کمک اجنه دست به کودتا زدند تا کشور همچنان در سراشیبی نابودی و شکست مردم قلم خورد.
  اما بدان که انها بیش از حد بی ابرو شدند.
  پیروزی جنبش سبز مالت ایران با پایمردئی شما عزیزان اقای خاطمی , موسئوی و شیخ شجاع ما نزدیک است.
  نصحت شما به صبر و اصتقامت معنی جز پیروزی ندارد
  پیروز باد جنبش سبز مردم ازادیخواه و استبداد زده ایران.

 38. میرحسینی گفت:

  و امروز اثبات شد که این رهبر فرزانه نیست.

 39. مهدی گفت:

  و ما کماکان دوستش داریم …

 40. زهرا گفت:

  مرد پاک را زندگی و زمان تنها نمیگذارد زندگی اش از او دفاع میکند و زمان تبرئه اش میکند،پلیدان پاکدامنی را هرگز نمیتوانند آلود ،هرچند که سنگ ها را بسته و سگ ها را رها کرده باشند .ما هم تنهایت نمیگذاریم آقای موسوی…

 41. ناشناس گفت:

  شرمنده ایم میرحسین ما ملت خوبی نیستیم

 42. سرداسپاه گفت:

  توراخدا به حسین قسم سانسور نه کنید توراخدا

 43. ناشناس گفت:

  گریه ام میگیره هر بار که چهره اشو میبینم ، صداشو میشنوم و یادش میکنم
  ما ملت لیاقت چون تویی رو نداشتیم و گرنه الان ساکت ننشسته بودیم!:(
  شرمندتیم میرحسین عزیز

 44. زهرا گفت:

  مرد پاک را زندگی و زمان تنها نمیگذارد زندگی اش از او دفاع میکند و زمان تبرئه اش خواهد کرد،پلیدان بدانند پاکدامنی را هرگز نمیتوانند آلود, هرچند که سنگ ها را بسته و سگ ها را رها کرده باشند.و ما هم تنهایت نخواهیم گذاشت آقای موسوی…
  اگر چه تعدادی از مردم به ظاهر سکوت اختیار کرده اند اما بدان آنها نیز تو را در نهان به دل دوست دارند…خدا با تو و مردم عدالت خواه است میبینید که چگونه احمدی نژاد و خامنه ای به جان هم افتاده اند اینه عدالت خدا که ظالمین رو به وسیله ی خوده ظالمین از بین میبره

 45. رویش سبز گفت:

  مرد پاک را زندگی و زمان تنها نمیگذارد زندگی اش از او دفاع میکند و زمان تبرئه اش خواهد کرد،پلیدان بدانند پاکدامنی را هرگز نمیتوانند آلود, هرچند که سنگ ها را بسته و سگ ها را رها کرده باشند.و ما هم تنهایت نخواهیم گذاشت آقای موسوی…
  اگر چه تعدادی از مردم به ظاهر سکوت اختیار کرده اند اما بدان آنها نیز تو را در نهان به دل دوست دارند…خدا با تو و مردم عدالت خواه است میبینید که چگونه احمدی نژاد و خامنه ای به جان هم افتاده اند اینه عدالت خدا که ظالمین رو به وسیله ی خوده ظالمین از بین میبره

 46. امید سبز گفت:

  پا به پای تو می جنگیم
  تا اخرین قطره ی خونمان

 47. سبز طبیعت گفت:

  سلام بر میر حسین من تا پایان راه با شما هستم
  تا خون در رگ ماست میر حسین رهبر ماست

 48. ارمان گفت:

  دوباره خواهی امد برادر

 49. سبز گفت:

  میرحسین عزیز ما تا آخر راه با تو هستیم.و عاشقانه دوست داریم.

 50. ناشناس گفت:

  ۲۲ خرداد آسمان ایران را سبز خواهیم کرد ، یاحسین میرحسین