سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش آلاینده‌ها در هوای تهران...

افزایش آلاینده‌ها در هوای تهران

چکیده :همچون روزهای گذشته در سال جدید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون عامل این آلودگی هوا بودند. این آلاینده ها امروز با ایستادن بر روی شاخص 122، نسبت به روز گذشته در حدود 30 واحد افزایش...


تهران به دلیل شرایط جوی، باد موافق و باران، در روزهای گذشته هوایی سالم داشت اما با بالارفتن 30 واحدی شاخص آلاینده های هوا، شرایط هوای پایتخت ناسالم شد.

به گزارش مهر یوسف رشیدی مدیرعامل شرکت کنرل کیفیت هوای تهران با بیان این مطلب افزود: همچون روزهای گذشته در سال جدید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون عامل این آلودگی هوا بودند. این آلاینده ها امروز با ایستادن بر روی شاخص 122، نسبت به روز گذشته در حدود 30 واحد افزایش یافتند.

به گفته وی، در حالی که ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون عامل اصلی بالا رفتن شاخص آلودگی هوای تهران بودند، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز با قرار گرفتن روی شاخص 90، تا مرز ناسالم شدن پیش رفتند. اما آلاینده مونوکسید کربن کماکان در شرایط پاک است و شاخص این آلاینده در هوای امروز تهران، 23 بوده است.

رشیدی افزود: در صورتی که فردا بارندگی و وزش باد در تهران نداشته باشیم احتمال باقی ماندن هوای تهران در شرایط ناسالم به ویژه از نظر ذرات معلق 5/2 میکرون و 10 میکرون وجود دارد.

سازمان هواشناسی نیز برای امروز در نواحی شمالی، غرب، دامنه های مرکزی زاگرس و برخی مناطق شرق کشور ابرناکی، وزش باد، رگبار و رعد و برق پیش بینی می کند که این وضعیت در نوار غربی کشور با گرد و خاک و کاهش دید همراه خواهد بود.

براساس این گزارش فردا در استان های ایلام ، بوشهر، خوزستان، کردستان و کرمانشاه بروز گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی می شود.

همچنین طی روز های آینده بارش ها در شمال شرق کشور شدت بیشتری خواهد داشت. فردا در شمال غرب کشور از مقدار بارش ها کاسته خواهد شد ولی در غرب، دامنه های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق و به صورت پراکنده در دامنه های جنوبی زاگرس بارش های رگباری و رعدو برق و وزش باد تداوم خواهد داشت. روز سه شنبه به تدریج در نیمه غربی کشور از مقدار ابرها کاسته می شود و سامانه بارشی در شمال شرق و شرق کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

فردا آسمان تهران نیمه ابری در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار و رعدو برق و وزش باد خواهد بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.