سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده گرگان: واردات بی‌رویه شیر خشک دامداران را مستاصل کرده است...

نماینده گرگان: واردات بی‌رویه شیر خشک دامداران را مستاصل کرده است

چکیده :"عبدالحسین ناصری" با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین معضلات دامداران ما واردات بی‌رویه شیر خشک به کشور است، افزود: وقتی شیر خشک با قیمت ارزان و بیش از حد وارد کشور می‌شود، به‌طورحتم کارخانجات تولید شیر به خرید شیرخشک روی...


نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با بیان اینکه کارخانجات به‌جای استفاده از شیر تولید شده دامداران روی به خرید شیرخشک آورده‌اند، گفت: دامداران دیگر برای تولید انگیزه‌ای ندارند.

“عبدالحسین ناصری” در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت ، با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین معضلات دامداران ما واردات بی‌رویه شیر خشک به کشور است، افزود: وقتی شیر خشک با قیمت ارزان و بیش از حد وارد کشور می‌شود، به‌طورحتم کارخانجات تولید شیر به خرید شیرخشک روی می‌آورند.

نماینده مردم گرگان وآق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وقتی کارخانجات از خرید شیرخشک بی‌نیاز می‌شوند، شیر تولید شده از‌سوی دامداران بی‌استفاده می‌ماند و این موضوع بدهکاری و ورشکستگی دامداران را در پی دارد.

وی درباره نبود خرید تضمینی شیر از‌سوی دولت، گفت: به استناد ماده بیست آیین‌نامه مجلس که به جهاد کشاورزی ارائه شده دولت موظف است که هر سال شیر و سایر مواد لبنی را تضمینی بخرد که اگر این قانون اجرا شود، بسیاری از مشکلات دامداران حل خواهد شد.

وی درباره معضل اشتغال کارگران دامداری، گفت: اشتغال‌زایی در زمینه دامداری از بین رفته و تعداد کارگران دامداری‌ها از چند کارگر به یک کارگر رسیده است که این باعث تاسف است.

ناصری درباره مواد اولیه مورد نیاز دامداری‌ها، گفت: پنجاه درصد اقلام مصرفی دامداری شامل یونجه، کاه و جو تا بیست درصد قیمتشان پایین آمده، اما در مقابل پنجاه درصد دیگر شامل ذرت، سویا، پنبه دانه و کنجاره تا چهل درصد نیز افزایش قیمت داشته است.

سخنگو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور مجلس، ادامه داد: قیمت دارو نیز برای دامداری‌ها هر روز در حال افزایش است و این در حالی است که یارانه‌های داروهای دامپزشکی نیز برداشته شده و به قیمت خریداری شده برای دامدار تمام می‌شود.

870 هزار راس گاو در دامداری‌های کشور ثبت شده‌اند که سهم استان گلستان در تولید شیر آن‌ها شش هزار و 700 تا هفت هزار تن در برآورد می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “نماینده گرگان: واردات بی‌رویه شیر خشک دامداران را مستاصل کرده است”

 1. میکروب سبز گفت:

  خدا رو شکر ایشون 1بار حرف زد.

 2. یک ایرانی سبز گفت:

  من خودم بچه گرگانم
  اقای ناصری اون موقع که جنگلهای گلستان داشت یک ماه میسوخت امثال تو و اقای طاهری (نماینده دیگر گرگان) کجا تشریف داشتید ؟ اون موقع که اون جنایت ها رو رفقاتون در روز عاشورا مرتکب شدند دیواری کوتاه تر از میر حسین عزیز پیدا نکردید؟ خواهش می کنم امثال تو دم از حقوق مردم نزنید که دلمون از دستتون خیلی داغونه. لطفا برید همون نصایح اقا و رهبرتون رو اجرا کنید و کاری به کار مردم نداشته باشد برای امثال تو تامین نظر رهبری از همه چیز مهم تر هستش.
  واقعا متاسفم برای این مجلس تشریفاتی که اسم خودشون رو مثلا نماینده کذاشتند
  یا حسین میر حسین