سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خبرنگار ایرانی الجزیره در بند سازمان امنیت سوریه...

خبرنگار ایرانی الجزیره در بند سازمان امنیت سوریه

چکیده :هما پرواز که برای پوشش ناآرامی‌های سوریه روز 29 آپریل قطر را به مقصد دمشق ترک کرده بود، در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی دمشق توسط نیروهای امنیتی سوریه بازداشت شد. در این مدت، او از هرگونه ارتباط با دنیای بیرون منع شده...


با گذشت 8 روز از بازداشت «دوروثی (هما) پرواز» خبرنگار ایرانی شبکهٔ الجزیره در سوریه، نگرانی‌ها از وضعیت او و خودداری مقامات سوری از ترخیص او در حال افزایش است.

به گزارش آفتاب، هما پرواز که برای پوشش ناآرامی‌های سوریه روز 29 آپریل قطر را به مقصد دمشق ترک کرده بود، در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی دمشق توسط نیروهای امنیتی سوریه بازداشت شد. در این مدت، او از هرگونه ارتباط با دنیای بیرون منع شده است.

سخنگوی شبکه‌ٔ الجزیره اعلام کرده است: “ما نگران سلامتی و امنیت دوروثی هستیم و از آزادی هرچه سریع‌تر او را از دولت سوریه خواستاریم.” سازمان‌های بین‌المللی از جمله کمیته‌ٔ حفاظت از روزنامه‌نگاران و نیز سازمان خبرنگاران بدون مرز از جمله حمایت‌کنندگان از پویش آزادی برای هما پرواز هستند.

پیش از این، الجزیره از واکنش علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان به این مسأله گزارش داده بود. به گزارش الجزیره، صالحی در پاسخ به این سؤال که تعهد ایران در قبال خانم پرواز چیست، اظهار داشته است: “من امیدوارم این خبر صحت نداشته باشد اما در صورت صحت آن، ما از دولت سوریه تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کند.”

هما پرواز 29 ساله و فرزند پدری ایرانی و مادری آمریکایی است. او متولد اکتبر 1971 در اصفهان، ایران است و دوران پس از کودکی خود را در کانادا سپری کرده است. پرواز فارغ‌التحصیل رشته‌ٔ ژورنالیسم از دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آریزونا است. روزنامه‌نگاری برای رسانه‌های ژاپن، آمریکا و کانادا و نیز فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در زمینهٔ روزنامه‌نگاری در دو دانشگاه هاروارد و کمبریج از سوابق اوست. او از سال 2010 همکاری با شبکهٔ الجزیره انگلیسی را آغاز کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “خبرنگار ایرانی الجزیره در بند سازمان امنیت سوریه”

  1. ناشناس گفت:

    اللهم فک کل اسیر