سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی در قرچک ورامین...

ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی در قرچک ورامین

چکیده :عبدالعلی مدد زاده در خصوص صحبت های دخترش گفت:« فقط يک دقيقه حرف بود. گفت ۲۰۰ نفر را آورده اند زندان قرچک، گفت حمام و توالت درست نداريم. در يک جا هم ظرف شسته می شود، هم لباس، هم حمام می کنند. توالت هم درست نيست. گفت هيچی نداريم. چاقو کش، قاتل ، زندانی سياسی ، تيغ زن ، ترياکی همه را يک جا جمع کرده...


پدر شبنم مددزاده با ابراز نگرانی از وضعیت دخترش در زندان ورامین از شرایط سخت و نامطلوب این زندان که به کهریزک دوم شهرت دارد، گلایه مند است.

پدر شبنم مدد زاده، دانشجويی زندانی به کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران گفت که وی غروب سه شنبه بدون هيچ توضيحی از زندان رجايی شهر کرج به زندان قرچک ورامين منتقل شد. اين درحاليستکه طبق حکم دادگاه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به رياست قاضی مقيسه او محکوم به تبعيد در زندان رجايی شهر کرج است. عبدالعلی مدد زاده، پدر اين دانشجوی زندانی که از انتقال دختر کوچکش شوکه است به کمپين گفت: « ديروز مادرش از تبريز به کرج رفته بود تا دخترش را ملاقات کند اما به او اجازه ملاقات نداده بودند و به او گفته بودند که آنها در حال رفتن به زندان قرچک هستند و ملاقات نداده بودند. از ديروز تا حالا ما مانده بوديم که يعنی چه. امروز صبح شبنم فقط يک دقيقه زنگ زد و گفت که بابا اينطوری شده . به او اجازه داده بودند که يک دقيقه زنگ بزند و به ما خبر بدهد.»

عبدالعلی مدد زاده در خصوص صحبت های دخترش گفت:« فقط يک دقيقه حرف بود. گفت ۲۰۰ نفر را آورده اند زندان قرچک، گفت حمام و توالت درست نداريم. در يک جا هم ظرف شسته می شود، هم لباس، هم حمام می کنند. توالت هم درست نيست. گفت هيچی نداريم. چاقو کش، قاتل ، زندانی سياسی ، تيغ زن ، ترياکی همه را يک جا جمع کرده اند.»

پدر شبنم مدد زاده درباره علت اين جابه جايی گفت: « مگرقانون اجرا می شود! هر جا دلشان بخواهد می برند. بچه من که فقط نيست، ۲۰۰ نفر را از زندان رجايی شهر کرج برده اند قرچک.»

عبدالعلی مدد زاده گفت: « وقتی دکتر بهداری زندان به او بگويد ما شما را آورديم اينجا که شکنجه بدهيم نه اينکه معالجه کنيم ديگر چه انتظاری می توانم داشته باشم. بچه من الان آنجا مريض است. نه فقط شبنم همه زندانی ها حالشان بد است. من دو زندانی دارم که نمی دانم از کدامشان بگويم. فرزاد هم الان زندان رجايی شهر کرج است. چند ماه بود که خواهر و برادر هم در آنجا يکديگر را نديده بودند حتی شبنم قبل رفتن هم برادرش را نتوانسته ببيند.»

شبنم مددزاده، دبيرسابق سياسی انجمن اسلامی دانشجويان دانشگاه تربيت معلم تهران که در تاريخ ۱ اسفند ۱۳۸۷ بازداشت شد و در تاريخ۲۰ بهمن ۸۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس تعزيری همراه با تبعيد به زندان رجايی شهر کرج محکوم شد. که اين حکم در تاريخ ۱۲ خرداد ۸۹ عينا تاييد شد.

با انتقال او به زندانی ديگر شانس ملاقات گهگاهی با فرزاد، بردارش نيز از بين رفت.

فرزاد مدد زاده نيز که به دنبال دستگيری خواهرش بازداشت شد به زندان رجايی شهر کرج منتقل شده بود که به همين علت می توانستند يکديگر را ملاقات کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی در قرچک ورامین”

  1. اذر گفت:

    تا دیرنشده بایدکاری کرد.بایدبازرس حقوق بشر سازمان ملل سریع به ایران بیاید.این وظیفه ایرانیان خارج ازکشوراست که صدای مظلومانه شبنمها رابه کوش سازمان ملل برسانند

  2. علی گفت:

    اینها کی می خواهند از خواب بیدار شوند و بدانند که تمام این آزار و اذیت ها به ضرر خودشان است.ای مردم بیدار شوید که فرزندان ایران زمین را آنچه نباید شده است.خداوند از سر تقصیراتشان نگذرد.