سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کف اجاره در تهران: ۱۰میلیون پیش؛ ۵۰۰ هزار تومان اجاره...

کف اجاره در تهران: ۱۰میلیون پیش؛ ۵۰۰ هزار تومان اجاره

چکیده :شاید باید نگاهی دیگر به این گزارش داشت و از این سو به این موضوع نگاه کرد که وزارت مسکن با تاکید بر ثابت ماندن اجاره بها سعی دارد موج روانی در بازار را تحت کنترل خود قراردهد اما باید با این گزارش ها یادآور شد با همین وعده ها طی 40 روز ابتدایی سال 20 تا 25درصد قیمت مسکن افزایش یافته است و باید هر چه زودتر برای مهار آن چاره جویی شود....


قراربود اجاره بها امسال ثابت بماند و مسوولان وزارت مسکن نیز همچنان بر این وعده خود پافشاری می کنند.این وعده در شرایطی عنوان می شود که از اواخر سال گذشته قراربوده مسوولان این وزارتخانه با نمایندگان مشاوران املاک کشور بسته حمایتی را برای اجاره بها تهیه کنند اما این امر در شرایطی محقق نشده که علاوه برآن قیمت اجاره بها از ابتدای امسال 20 تا 25 درصد به اذعان کارشناسان مشاورین املاک تهران افزایش یافته و البته این اول راه است چرا که می گویند فصل جابه جایی ها هنوز نرسیده وقطعا تابستان امسال قیمت ها بیش از رقم های کنونی خواهد بود.

براساس بررسی خبرآنلاین از مناطق مختلف شهر تهران در حال حاضر صاحبخانه ها بیشتر متقاضی دریافت اجاره تا ودیعه هستند و در عین حال کمتر خانه ای پیدا می شود که بتوان از شرایط رهن کامل استفاده کرد.چرا که اغلب صاحبخانه ها این روزها به دنبال دریافت اجاره بها هستند و سعی دارند هر چقدر قیمت ودیعه را پایین می آورند اجاره بها افزایش یابد.

در حال حاضر پرداخت اجاره بهای ماهانه حدود 500 هزار تومان تقریبا می رود تا به یک رویا تبدیل شود.شاید در خاطر داشته باشید که 4-5 سال پیش دریافت اجاره بها به میزان 500 تومان رقمی چشمگیر و سنگینی به نظر می رسید که هر شنونده در مقابل آن از بی انصافی صاحبخانه ها می گفت.اما این روزها در صورت آنکه بتوانید خانه نوساز و به اصطلاح فول امکانات را البته با مترآزی کمتر از 80 متر با ودیعه ای 10 میلیون و پرداخت 500 هزار تومان در هر ماه پیدا کنید جزو خوش شانس ها محسوب خواهید شد و به نوعی توانسته اید در این بازار بی حساب و کتاب یک مورد اوکازیون پیدا کنید.

از خیابان ولیعصر شروع می کنیم

اگر می خواهید در خیابان ولیعصر و تقاطع های منتهی به این خیابان خانه ای اجاره کنید باید بگوییم که شاید شانس پیدا کردن خانه ای با اجاره پایین تر از 500 تومان را بیشتر از دیگر مناطق تهران خواهید داشت.البته فراموش نکنید خانه ای که با 450 تومان اجاره نصیبتان می شود قدیمی ساز است و پارکینگ و انباری و آسانسور هم ندارد.طبقه چهارم است و روی بیش از 50 متر هم نباید حساب باز کنید.شاید لازم باشد بگوییم که ودیعه این خانه 8 میلیون است و صاحبخانه حاضر به تبدیل پول و کسر از اجاره هم نیست.

البته مورد دیگری هم یافت می شود.با 5 میلیون ودیعه و 500 تومان اجاره می توانید خانه ای دیگر با متراژ 50 متر را نصیب خود کنید که این موقعیت نیز امکاناتی چون پارکینگ،آسانسور و انباری ندارد.

اما بازار رهن کامل در این منطقه هم اوضاع چندان متفاوتی با اجاره نشینی ندارد.شاید بتوانید با 20 میلیون تومان واحد 42 متری را جمالزاده جنوبی ر اجاره کنید که البته نباید انتظار داشته باشید پارکینگ،انباری و آسانسور هم داشته باشد.

کوچه پس کوچه های جمهوری و 32 رهن کامل

در کوچه پس کوچه های خیابان جمهوری می توانید با 8 میلیون تومان ودیعه و پرداخت ماهی 400 تومان یک خانه 58 متری را صاحب شوید.البته این واحد کمی قدیمی ساز خواهد بود اما در این بازار موقعیت اوکازیون محسوب می شود.در عین حال یک واحد 107 متری را با گذر عمر 30 ساله از ساخت آن می توانید 32 میلیون تومان رهن کامل کنید.25 میلیون تومان هم کافی است که یک واحد 70 متری را رهن کامل کنید.

هفت تیر و کریمخان 75 متری پیدا می کنید

در این منطقه هم می توانید با 10 میلیون تومان ودیعه و ماهی 750 تومان البته به شرط اینکه هیچ گونه تغییری در میزان اعلام شده ندهید صاحب یک واحد 75 متری دو خوابه شوید.در عین حال با 20 میلیون تومان ودیعه هم همین 75 متری را می توانید با 500 تومان اجاره کنید.بنابراین حضور در منطقه ویلا و سرزدن به مشاورین املاک این منطقه به نسبت مناطق غربی و شرقی و شمالی تهران منطقی تراست.

اختیاریه نشین ها و اجاره های نجومی

می گویم دنبال واحد 50 متری هستم با ودیعه 10 میلیونی اما اجاره زیاد نمی توانم بپردازم از خانه ای در خیابان دولت می گوید که 100 متر است وشاید بتواند با 20 میلیون ودیعه یک میلیون اجاره صاحبخانه را وادار به نشستن پشت میز مذاکره و امضای قرارداد کند. البته مورد دیگری هم در این منطقه پیشنهاد می شود که به نوعی تیر خلاص محسوب می شود.از یک خانه 100 متری با ودیعه 70 میلیون تومانی و اجاره بهای 700 تومانی هم حرف به میان می آید.این واحد که در اختیاریه قراردارد 100 متر است.از عمرش 15 سال می گذرد و به قول کارشناسی که این واحد را پیشنهاد می داد بسیار شیک و با امکانات کامل است.

با توان پرداخت 650 هزار تومان اجاره بها به مرزداران سر بزنید

برای یک واحد 75 متری در این منطقه 11 میلیون ودیعه و 650 هزار تومان اجاره باید پرداخت کنید.البته موقعیت 65 متری هم پیدا شد که با 10 میلیون ودیعه و 650 هزار تومان کرایه در هر ماه می توانید صاحبش شوید.وضعیت بازار رهن هم چندان چنگی به دل نمی زند.یک واحد 72 متری در طبقه سوم 12 سال ساخت بدون آسانسور و پارکینگ و انباری را می توانید با 32 میلیون تومان رهن کنید.

وقت کردید نارمک سری بزنید

10 میلیون، 500 تومان واحد 12 سال ساخت 50 متری است که در منطقه نارمک وجود دارد.انباری دارد اما پارکینگ وآسانسور نه.البته مورد دیگری هم پیشنهاد می شود رهن کامل خانه ای 53 متری یک خواب طبقه سوم با 24 میلیون تومان. البته روی این رقم ها فقط تا پایان اردیبهشت می توانید حساب کنید چون احتمالا خردادماه موج جدید قیمت ها در راه خواهد بود.

تهران پارس و بازار اجاره بها این منطقه

65 متر است و طبقه سوم یک ساختمان واقع شده است.انتظار پارکینگ و آسانسور نداشته باشید اما قیمت مقطوع است.10 میلیون ودیعه لازم است و 400 تومان اجاره البته شاید لازم باشد که به نوساز بودن آن هم اشاره ای کنیم.موقعیت دیگری هم پیشنهاد می شود.15 میلیون ودیعه با 250 تومان اجاره در بزرگراه رسالت.پارکینگ ندارد و 60 متر است.

نتیجه گیری قابل توجه

شاید لازم به تذکرباشد اعلام این نرخ ها در جهت دامن زدن به افزایش قیمت ها و به هم ریختن بازار مسکن نیست. شاید باید نگاهی دیگر به این گزارش داشت و از این سو به این موضوع نگاه کرد که وزارت مسکن با تاکید بر ثابت ماندن اجاره بها سعی دارد موج روانی در بازار را تحت کنترل خود قراردهد اما باید با این گزارش ها یادآور شد با همین وعده ها طی 40 روز ابتدایی سال 20 تا 25درصد قیمت مسکن افزایش یافته است و باید هر چه زودتر برای مهار آن چاره جویی شود. تنها با تاکید بر اظهاراتی که فقط اعتماد مردم به دولت را می گیرد نمی توان آرامش را به بازار مسکن بازگرداند مگر آنکه هر چه زودتر و پیش از رسیدن فصل جدید جابه جایی ها که چند روزی به رسیدنش باقی نمانده فکری به حال این بازار کنیمDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “کف اجاره در تهران: ۱۰میلیون پیش؛ ۵۰۰ هزار تومان اجاره”

 1. کاشانی گفت:

  از تمام خوانندگان عزیز درخواست میکنم که مصاحبه دکتر ستاری فر را بخوانند..اون موقع میفهمند چه بلایی به سرمان اومده….!

 2. ناشناس گفت:

  وقتی تمام هم وغم مسولان درپی پرداختن به جنگ زرگری اخیر واکثریت غریب به اتفاق مراجع به فکر بحرین وحجاب دختران ایرانی هستند چه کسی باید به فکر دردورنج ملت وجوانان مظلوم باشد.

 3. حسن گفت:

  زمانی که پرفسور بهمنی باوجود تورم بالا نرخ سپرده های بانکی را کاهش می دهددوراز انتظار نیست که مالکان تمایلی به
  اجاره دادن منزل به صورت رهن کامل رانداشته باشندوازاینروبیشترخواهان دریافت اجاره بیشتربرای گذران زندگی خود باشند
  ومستاجر بیچاره هم که نمی تواند بی سرپناه باشد مجبور به پرداخت آن می باشد.مرگ بردیکتاتور که سرنوشت مملکت را
  به دست مشتی بی سواد سپرده است.

 4. ناشناس گفت:

  man ke dar Seoul zendegi mikonam , yek khane ham n balke yek studio ejare kardam daram hamin pool ro midam, mahale sokoonat ham ziad bala shahr nist,

 5. ناشناس گفت:

  قیمتها عالیه!! فوق العاده است!!
  با تصویب حقوق ماهی 340 هزار تومان! می توان به راحتی از عهده ی همه ی این مخارج برآمد!!!!!!!!!!!!
  خدا لعنتتون کنه دولتیان نهم و دهم که بدبخت کردید مردم را.