سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای قذافی...

صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای قذافی

چکیده :بر اساس گزارشی که قرار است "لوئیس مورینیو-اوکامپو " امروز در شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند مقامات ارشد لیبی به دلیل ارتکاب جرائم علیه بشریت با احکام بازداشت بین‌المللی روبرو خواهند...


دادستان دادگاه جنایی بین المللی قرار است امروز گزارشی درباره جنایات نیروهای دیکتاتور لیبی به شورای امنیت ارائه کند و به این ترتیب اقدامات برای صدور حکم بازداشت بین‌المللی قذافی آغاز می‌شود.

به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، بر اساس گزارشی که قرار است “لوئیس مورینیو-اوکامپو ” امروز در شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند مقامات ارشد لیبی به دلیل ارتکاب جرائم علیه بشریت با احکام بازداشت بین‌المللی روبرو خواهند شد.

دیپلمات‌های غربی اعلام کردند این اقدام با هدف افزایش فشار بین‌المللی بر طرابلس صورت می‌گیرد.

اوکامپو اعلام کرده است پنج حکم بازداشت احتمالا تا پنج هفته آینده با تصویب دادگاه بدوی جنایات بین‌المللی صادر خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید هیچ اسمی از مقامات لیبیایی منتشر نشده اما تلویزیون العربیه گزارش داد این حکم‌های بازداشت شامل قذافی و فرزندش سیف الاسلام خواهد بود که ارتباطات قدرتمندی با انگلیس دارد.

دیگر مقامات لیبیایی که قرار است حکم بازداشت برای آنان صادر شود شامل “موسا کوسا ” وزیر امور خارجه سابق و “ابو زید عمر دورده ” مدیر کل سازمان امنیت خارجی لیبی خواهد بود.

شورای امنیت در ماه فوریه باتقاق آراء رای داد که سرکوب‌های خشونت آمیز قذافی به دادگاه جنایات بین‌المللی لاهه ارجاع داده شود.

اوکامپو به خبرگزاری رویترز نیز گفت: ما شواهد مستدلی از آغاز درگیری‌ها و تیراندازی به غیرنظامیان داریم. همچنین ما مدارک محکمی از جرائم اذیت و آزار داریم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای قذافی”

  1. حسین جعفری گفت:

    به گمان من همین گونه احکام باید برای تمام سران کشورها، رهبران، روسای جمهور، سرداران، فرماندهان، قضات بی مسولیت، روسای قوه های مجریه و قضاییه کشورها که احکام غیرانسانی صادرکرده یا تصمیمات آنان خلاق مصوبات سازمان ملل به ویزه اعلامیه حقوق بشر است می بایستی صادر شود و به محض آنکه این اشخاص پای از کشور خود بیرون گذاشتند، دستگیر و به دادگاه لاهه اعزام شوند تا درآنجا محاکمه شوند. در غیر اینصورت این افراد هربلایی که بخواهند بر سرمردمان کشور خود خواهند آورد. دست به نقد باید همین بشار اسد به سبب جنایاتی که انجام داده به سرنوشت معمر الذافی گرفتار آید.