سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بلیط هواپیما گران می شود

چکیده :مقرر شد با افزایش مالیات بر ارزش افزوده قیمت فروش بلیط پروازهای داخلی از 2 درصد به 5 درصد و افزایش مالیات بلیط های هر مسافر عازم خارج از کشور از 7 هزار تومان به 25 هزار تومان مبلغی برای نگهداری، بهسازی و تجهیز فرودگاه های کوچک و مناطق محروم، شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور اختصاص یابد....


نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای به لایحه بودجه سال 90 افزودند که بر اساس آن دولت باید با افزایش قیمت بلیط پروازهای داخلی و خارجی هزینه ای را برای بهسازی و تجهیز فرودگاه‌های کوچک در نظر بگیرد.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه صبح چهارشنبه خود در بررسی لایحه بودجه 90 و در ادامه بررسی پیشنهادهای الحاقی کمیسیون تخصصی به لایحه بودجه با تصویب پیشنهاد کمیسیون عمران موافقت کردند .

با تصویب این پیشنهاد مقرر شد با افزایش مالیات بر ارزش افزوده قیمت فروش بلیط پروازهای داخلی از 2 درصد به 5 درصد و افزایش مالیات بلیط های هر مسافر عازم خارج از کشور از 7 هزار تومان به 25 هزار تومان مبلغی برای نگهداری، بهسازی و تجهیز فرودگاه های کوچک و مناطق محروم، شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور اختصاص یابد.

این پیشنهاد با 125 رای موافق، 15 رای مخالف و 14 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “بلیط هواپیما گران می شود”

 1. کاشانی گفت:

  125+15+14 =154 یعنی همین تعداد تو مجلس 285 نفری بودن !!!!مبارک است !!! من گرونی یادم رفت ! تعداد نماینده های حاظر تو مجلس برام مهمتر از اصل خبر بود !!!

 2. ناشناس گفت:

  آیا با 154 نفر حاضر مجلس رسمیت دارد ؟ فکر می کنم حداقل دو-سوم نمایندگان باید حضور داشته باشند !!!

 3. nashenas گفت:

  ghablan ke parvaz mostaghim az gharb be iran bod va ghimathaye beliytt kamtar va ya barabare ghimat parvazhaye khareji bod,iraniyan kharej az havapeymayee homa kharidari beliytt mikardand.hal ba tavajoh be inke ghimatha bishtar mishavad digar kasi baray safar be iran az homa beliytt nakhahad kharid,khod man ba khanvadeh ke 5-nafar hastim .emsak az turkish airways beliytt kharidim.chon ghimat barabar homa bod va parvaz rahat-tari bedon dagh-da-gheh-haye mokhtalef khahim dasht-digar dar bazar reghabat harf aval ra mizanad-

 4. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  سلام
  یادم هست که یکی از دانشجویان باهوش مقطع کارشناسی ارشد (فکر کنم بابل)روزی با سوار بر الاغ به دانشگاه رفت . او به خوبی تصویری ارائه داد از ارتجاع ناگزیری که پیش رو است . وقتی ابزار نبود بازگشت به دوران پیش از ساخته شدن آن ابزار گریزناپذیر می شود .
  با نرخ های فعلی هم سفرهای بین شهری با هواپیما واقعا مشکل شده . خود من حتی بعضی مواقع از سفرهای تقریبا ضروری خودداری می کنم چرا که هزینه سرسام آور سفر هوایی اجازه رفت و آمدهای تجاری را نمی دهد .قطعا برای کسانیکه برای خرید مستقیم کالا جهت شرکت و فروشگاه هایشان به شهرهای مختلف سفر می کنند هواپیما را بر قطار و اتوبوس ترجیح می دهند چرا که مسافرت زمینی وقت زیادی را تلف می کند اما در کنار آن باید در نظر داشت که سفرهای هوایی تجاری هم تا مرز مشخصی به صرفه است و از آنجا به بعد مجبور به سفر زمینی می شویم .
  در هر صورت هنوز قطار و اتوبوس توجیه دارند اما خدا کند کارمان به سفر با درشکه و اسب نرسد که دیگر واقعا وامصیبتا است .