سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آگاهی میان مردم، جایی برای حکومت‌های استبدادی نخواهد گذاشت...
» هاشمی رفسنجانی:

آگاهی میان مردم، جایی برای حکومت‌های استبدادی نخواهد گذاشت

چکیده :ابزارهای مدرن اطلاع‌رسانی و شکسته شدن دیوار سانسور و همچنین توجه به علم و آگاهی میان عامه مردم، جایی برای حکومت‌های استکباری و استبدادی در آینده نخواهد گذاشت، هرچند این مسیر طولانی و پرمخاطره است....


مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) ظهر چهارشنبه با حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی دانشگاهی و روحانیون از قم، قزوین و کرج در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش آفتاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم در سخنانی با اشاره به مسائل خارجی و داخلی، وحدت را مهمترین نیاز جامعه در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: نغمه‌های وحدت‌شکن و هر سخنی که موجب تفرقه و جدایی شود، مذموم است و باید از آن پرهیز شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توصیه به کلیه نیروهای سیاسی جامعه به همدلی، تأکید کرد: رد و طرد یکدیگر می‌تواند رخنه‌ای جهت نفوذ دشمنان اسلام و ایران باشد که همواره مترصد فرصت بوده‌اند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به مظلومیت شیعه در تاریخ، تأکید کرد: مهمترین نشانه این مظلومیت امروز در بحرین قابل مشاهده است.

ایشان افزود: در حالی که کلیه قیام‌های مردمی در کشورهای منطقه با پشتیبانی برخی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی همراه است، مردم بحرین از این حمایت‌ها بی‌بهره‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قیام‌های مردمی در برخی کشورها را ناشی از رشد آگاهی و بیداری عمومی ملت‌های جهان عنوان کرد و گفت: ابزارهای مدرن اطلاع‌رسانی و شکسته شدن دیوار سانسور و همچنین توجه به علم و آگاهی میان عامه مردم، جایی برای حکومت‌های استکباری و استبدادی در آینده نخواهد گذاشت، هرچند این مسیر طولانی و پرمخاطره است.

ایشان افزود: با توجه به تجربه انقلاب اسلامی در ایران، پس از پیروزی انقلاب مرحله استقرار سخت‌تر از دوران مبارزه است و ما این دوره را با مدیریت صحیح امام راحل توانستیم به خوبی طی نماییم، هرچند هزینه سنگینی برای آن پرداختیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: حمایت و پشتیبانی مردم از انقلاب را در کنار مدیریت امام از مهمترین دلایل موفقیت نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: حفظ این نظام با توجه به اهداف والایی که دارد و همچنین هزینه‌ای که مردم برای پیروزی آن پرداخت کرده‌اند، مهمترین موضوع است که هیچ‌کس نباید از آن غفلت کند.

ایشان همچنین با اشاره به مصیبت‌هایی که بر اهل بیت رسول‌الله وارد شد، تأکید کرد: تاریخ اسلام نکات بسیاری برای آگاهی و عبرت دارد که با تدبر و تعقل در آن می‌توان نظام اسلامی را در مقابل خطرات بیمه کرد.

در ابتدای این مراسم که با مداحی و ذکر مصیبت همراه بود، حجت‌الاسلام والمسلمین رستگاری در سخنانی به تشریح مناقب و ویژگی‌های حضرت زهرا(س) پرداختند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “آگاهی میان مردم، جایی برای حکومت‌های استبدادی نخواهد گذاشت”

 1. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  همیشه دلسوزانه و متفکرانه گفته آیا الله هاشمی- ایشون کوه ِ صبر و ایمان هستند و الگوی خوبی برای من ِ جوان و همه ی سنین

 2. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  همیشه دلسوزانه و متفکرانه گفته آیت الله هاشمی- ایشون کوه ِ صبر و ایمان هستند و الگوی خوبی برای من ِ جوان و همه ی سنین

 3. سحر سبز گفت:

  واقعا چقدر زیرکانه اینترنت حلال را زیر سوال بردند( درود بر هاشمی سلام بر موسوی)

 4. sabzali F گفت:

  میخواستم یکی بطور خیلی محترمانه از رهبر عزیزمان سوال کنند؛ اگر رهبر نبودید، آلان در چه مسئولیتی قرار داشتید؟ و در کدام جناح فعال بودید؟

  می خواستم خواهشی داشته باشم تا جنابشان از دیدگاه عوام مردم هم به نظام اسلامی نیم نگاهی داشته باشند !

 5. رها گفت:

  خوب می شد اگه از مظلومیت مردم سوریه هم سخنی می گفت. اگه ما مسلمان و شیعۀ امام علی (ع) هستیم و برای همسر گرامی اش اینگونه مرثیه خوانی می کنیم باید جان و مال هر انسان مظلومی ولو کافر برامون فرقی نداشته باشه چه برسد که مردم سوریه مسلمانند و تحت ستمی که در شرایط فعلی حتی از مردم لیبی هم وضعیت بدتری پیدا کرده اند.
  هر کس ندای مظلومی را بشنود ولی به فریادش نرسد مسلمان که سهله، انسان نیست.

 6. ناشناس گفت:

  برای من حالا ارزش نامه هاشمی به رهبر فبل از انتخاب رئیس جموری روشن شده که چه خوب مسائل راپیش بینی کرد اما رهبر بابصیرت نتوانست تشخیص دهد.

 7. محمد گفت:

  درود بر موسوی که به درستی انقلاب را در خطر دید

 8. عقرب حاضر گفت:

  چه بگویم که بهترین سیاست صداقت است. از خداوند میخواهم که همه شما را هدایت کند امید وارم که به پسندیده ترین راه هدایت کند

 9. ناشناس گفت:

  اگاهي يعني منطق منطقي بودن يعني پيشرفت و بهترين سلاح ميباشد

 10. ناشناس گفت:

  ajab in aga in harf ra myzanad