سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد:شائبه واگذاری اعتبارات هلال احمر به برخی دستگاه های ...

عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد:شائبه واگذاری اعتبارات هلال احمر به برخی دستگاه های سیاسی

چکیده :مسئول بحران کشور خود دولت است و این تخصیص های یک جانبه و دادن پول به یک دستگاه به صلاح نیست و بنده بیش از این نمی توانم درباره آن صحبت...


بند الحاقی 7 بودجه سال 90 که مربوط به افزایش بودجه جمعیت هلال احمر بود موجب طرح برخی مسائل درباره این سازمان شد.

به گزارش خبرآنلاین، براساس بند الحاقی 7 بودجه 10 درصد از اعتبارت پیش بینی شده در ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و اعتبارات ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور به هلال احمر اختصاص یابد.

محمد دهقانی عضو هیات رئیسه مجلس از جمله نمایندگانی بود که به دنبال حذف این ماده بود از شائبه نسبت به اختصاص درآمد برای برخی دستگاه ها در امور سیاسی سخن گفت.

وی گفت: مسئول بحران کشور خود دولت است و این تخصیص های یک جانبه و دادن پول به یک دستگاه به صلاح نیست و بنده بیش از این نمی توانم درباره آن صحبت کنم.

لاهوتی نماینده لنگرود هم نماینده دیگری بود که با موافقت نسبت به حذف این ماده با بیان اینکه آیا نمایندگان از اینکه درآمدهای حوادث سال گذشته چگونه هزینه شد خبر دارند، تصریح کرد: در سال گذشته دیناری صرف حوادث نشد و در جاهایی غیر از حوادث هزینه شد. لطفا اعتبارت را مثل گوشت قربانی، تقسیم نکنید!

نماینده دولت هم در موافقت با حذف این ماده می گفت که در ارتباط با مسائل بودجه هلال احمر حدود 33 میلیارد تومان اعتبارات جاری دارد و 290 میلیارد تومان هم از درآمدها به هلال احمر اختصاص می یابد.

اما محمد مهدی مفتخ مخبر کمیسیون تلفیق که با حذف این ماده مخالف بود، تصریح کرد که این اعتبار برای مواقع ضروری است و اگر حادثه ای اتفاق افتاد دولت بتواند آن پولی برداشت کند و در مقابل با حادثه اقدامی انجام دهد.

پیشنهاد حذف ماده 7 در نهایت تصویب نشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.