سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتراض یک نماینده اصولگرای مجلس :سوریه مدارا کند؛ جواب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم گ...

اعتراض یک نماینده اصولگرای مجلس :سوریه مدارا کند؛ جواب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم گلوله نیست

چکیده :باید بپذیریم که دوره دیکتاتوری و زورمداری به سر آمده و حکومت‌های جابر، فردی و خانوادگی رو به افول هستند، سران مستبد منطقه و جهان باید بپذیرند که ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند و بیش از این استبداد و خودکامگی سران خود را تحمل نخواهند کرد و مطمئنا اگر این حاکمان مستبد تغییر رویه ندهند و بخواهند بازهم با ایجاد خفقان و سرکوب به مسیر گذشته خود ادامه دهند بی‌شک ملت‌های‌شان آنها را از منصب قدرت به پائین خواهند کشید....


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: از مسئولین سوریه خواسته‌ایم با مردم خود که خواسته‌هایی دارند مدارا کنند.

به گزارش مهر، سید احمد آوایی با اشاره جنایات و سرکوبگری‌های حکومت آل‌خلیفه با حمایت سعودی در برخورد با شیعیان بحرین اشاره کرد و اظهار داشت: غربی‌ها به سرکردگی آمریکا با رسانه‌های خود و بیانیه‌های حقوق بشری سیاسی در خصوص اعدام یک زن قاچاقچی در ایران چه جنجالی به راه انداختند ولی همین‌ها چشم خود را به این همه جنایت و نقض آشکار حقوق بشر در بحرین بسته‌اند.

وی افزود: اعتراض مردم بحرین به بی‌عدالتی و زیاده‌طلبی حکومت آل‌خلیفه است و مردم بحرین فقط در پی اجرای عدالت هستند به طور مثال در مجلس تشریفاتی بحرین بازای هر ۳۰ هزار شیعه یک نماینده وجود دارد ولی به ازاء هر پنج هزار سنی یک نماینده که این امر یک نمونه از بی‌عدالتی و ظلم آشکار سران این حکومت است.

آوایی در خصوص تحولات سوریه عنوان کرد: ما با مقامات سوری جلساتی داشته‌ایم و از آنها خواسته‌ایم که با مردم خود مدارا کند و آزادی‌های مشروع را به مردم بدهند، ما معتقدیم جواب شعار و تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم گلوله نیست و حکومت‌ها باید با مردم کنار آیند.

نماینده دزفول در مجلس و شورای اسلامی تصریح کرد: باید بپذیریم که دوره دیکتاتوری و زورمداری به سر آمده و حکومت‌های جابر، فردی و خانوادگی رو به افول هستند، سران مستبد منطقه و جهان باید بپذیرند که ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند و بیش از این استبداد و خودکامگی سران خود را تحمل نخواهند کرد و مطمئنا اگر این حاکمان مستبد تغییر رویه ندهند و بخواهند بازهم با ایجاد خفقان و سرکوب به مسیر گذشته خود ادامه دهند بی‌شک ملت‌های‌شان آنها را از منصب قدرت به پائین خواهند کشید.

وی در خصوص طرح دارابودن مدرک کارشناسی ارشد برای کاندیدای‌های نمایندگی مجلس در دوره آینده گفت: من مخالف این طرح هستم و در رای گیری در مجلس هم به این طرح رای مخالف دادم زیرا عقیده دارم خیلی از افراد هستند که مدرک دکترا دارند ولی تجربه و مهارت کافی را ندارند اما از طرف دیگر برخی نیز هستند که تجربه و مهارت دارند ولی مدرک کافی ندارند. این طرح علاوه بر کاهش مشارکت برخی نخبگان برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشارکت عمومی مردم در انتخابات را نیز کاهش خواهد داد که این امر مغایر سیاست نظام مبنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

آوایی همچنین اظهار داشت: متاسفانه در دزفول بعضی افراد بیشتر به دنبال حاشیه‌سازی هستند و به جای اینکه دنبال اصل باشند بیشتر دنبال فرع هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی کدورتها و اختلافات بین مسئولین دزفول که در تمام زمینه‌ها به شهرستان آسیب می‌رساند، عنوان کرد: دزفول به اتحاد، همدلی و همسویی احتیاج دارد تا از این طریق بتوانیم به شکوفایی شهرمان کمک کنیم، با تضعیف نماینده و حاشیه‌سازی برای مسئولین دولتی شهرستان انرژی و انگیزه خدمت و برنامه ریزی برای اعتلای شهرستان را از مدیران گرفته می‌شود.

وی در خصوص تعویض و جابجایی برخی مدیران در دزفول اظهار داشت: هر مدیری به هر دلیلی نتواند به مردم خدمت‌‌رسانی کند و یا بخواهد مستقل نباشد و طیفی یا جناحی و یا به نفع مصالح شخصی خود عمل کند باید تعویض شود زیرا وظیفه ذاتی یک مدیر در جامعه اسلامی خدمت‌رسانی به دور از حب و بغض‌های شخصی و جناحی به آحاد مردم است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “اعتراض یک نماینده اصولگرای مجلس :سوریه مدارا کند؛ جواب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم گلوله نیست”

 1. آوا گفت:

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  گاهی وقت ها به دیدگان خودمون هم شک میکنیم، آقایان که به این خوبی بلدند حرف بزنند، آیا طی دو سال گذشته در این سرزمین نبوده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  زندان های مملو از انسانهای پاک و بی گناه ما چه می گویند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!111

 2. ناشناس گفت:

  این اقای اصول گرا مثل اینکه هوس کرده گیر فیلتر جنتی بیفته

 3. احمد گفت:

  آقای نماینده به خداقسم تمدید نمایندگی شما درمجلس نهم ارزش این را نداردکه اینگونه چشم برواقعیات ببندی.شمااگر
  واقعا خودرانماینده مردم میدانی به حکم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است بجای توصیه به مسئولان سوریه
  به مسئولین کشور خود توصیه کنید که جان مردم را به لبشان رسانده اند.واقعا که؟

 4. معترض گفت:

  این آقا اگه بیل زنه باغچه ی خودشو رو بیل بزنه . اگه راست می گه همین حرف رو به سران دیکتاتور ایران بکه.

 5. جواد گفت:

  عطف به اظهارات ايشان در رابطه با تحولات سوريه بايد گفت :
  با با ايول ! . هنر دست فرار به جلويتان ما را كشته ! … و مخلص كلام اينكه : (ديگ به ديگ ميگه روت سياه ست !)

 6. سبز گفت:

  جواب تظا هرات ارام مردم ايران را اقايان چه داديد ؟ .خلق چون عيب خود نميخواهندببينند اي پدر … لاجرم ميگويند عيب يكدگر

 7. ناشناس گفت:

  ؛اعتراض یک نماینده اصولگرای مجلس :سوریه مدارا کند؛ جواب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم گلوله نیست؛
  ای تو اون روحتون ……