سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آغاز به کار کمپین حمایت از بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار دربند...

آغاز به کار کمپین حمایت از بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار دربند

چکیده :احمدی امویی بیش از ده ماه است که اجازه ملاقات حضوری با همسرش را نداشته و همچنین در حدود یکسال است که حتی اجازه تماس تلفنی با مادر سالخورده اش را نیافته است.مادر وی به دلیل بیماری و زندگی در شهری دیگر امکان سفر به تهران و ملاقات با فرزندش را ندارد و در همین حال مقامات زندان حتی مانع تماس تلفنی وی با مادر هشتاد و سه ساله اش می...


کمپین گرامیداشت تولد بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی که نزدیک به دوسال است در زندان اوین به سر می برد، از سوی جمعی از دوستانش اعلام موجودیت کرد.

گزارش کلمه به نقل از پایه گذاران این کمپین حاکی است که هدف از ایجاد این کمپین جلب توجه بیشتر افکار عمومی به وضعیت این زندانی سیاسی است.

کمپین دفاع از احمدی امویی از همه علاقمندان دعوت کرده است که به مناسبت اول خرداد روز تولد بهمن احمدی امویی، با انتشار اخبار و مطالب در باره وی، توجه مردم را به شرایط دشوار این روزنامه نگار جلب کنند و از مقامات جمهوری اسلامی خواستار آزادی فوری وی شوند.

احمدی امویی بیش از ده ماه است که اجازه ملاقات حضوری با همسرش را نداشته و همچنین در حدود یکسال است که حتی اجازه تماس تلفنی با مادر سالخورده اش را نیافته است.مادر وی به دلیل بیماری و زندگی در شهری دیگر امکان سفر به تهران و ملاقات با فرزندش را ندارد و در همین حال مقامات زندان حتی مانع تماس تلفنی وی با مادر هشتاد و سه ساله اش می شوند.

به گزارش این کمپین،تنها جرم بهمن احمدی امویی فعالیت های مطبوعاتی اش بوده، هرچند که بازجوهای وزارت اطلاعات به آن عناوین دیگری از قبیل تبلیغ علیه نظام یا اقدام علیه امنیت ملی داده اند. همه اتهاماتی که در پرونده وی هست، همه و همه مربوط به حرفه روزنامه نگاری اش و مستند به مقالات وی شده است .مقالات انتقادی که وی در باره دولت نهم نوشته است، مصداق توهین به رییس جمهوری و تبلیغ علیه نظام شناخته شده است و سردبیری یک وب سایت به نام «خرداد نو »به عنوان مصداق تبانی بر ضد امنیت ملی شناخته شده است.

کمپین حمایت از بهمن احمدی امویی همچنین اعلام کرده است که در روز اول خرداد، به مناسیت زاد روز این روزنامه نگار زندانی برنامه هایی را در چند کشور برگزار خواهد کرد.

بهمن احمدی امویی از جمله روزنامه‌نگارانی است که پس از انتخابات پرمناقشه ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ دستگیر شد. انتشار شعری حماسی از فردوسی در سایت خرداد نو یکی از اتهامات وی اعلام شد. وی که در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ به همراه همسرش،ژیلا بنی یعقوب،روزنامه نگار بازداشت شده بود، از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر انقلاب تهران به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است. احمدی امویی با روزنامه‌های جامعه، توس، صبح امروز، نوروز، شرق، وقایع اتفاقیه و سرمایه همکاری داشت و تاکنون دو کتاب به نام‌های «اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی» و «مردان جمهوری اسلامی چگونه تکنوکرات شدند» از وی منتشر شده است

صفحه فیس بوک کمپین « تا آزادی بهمن احمدی امویی »‌ در لینک زیر قابل دسترس است:

تا آزادی بهمن احمدی امویی

http://www.facebook.com/pages/%D8%AA%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C/199731156731398Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “آغاز به کار کمپین حمایت از بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار دربند”

 1. ناشناس گفت:

  زندانیان سیاسی بیگناه چوب دفاع از حق و حقیقت و عزت ما ایرانیان را در مقابل حکام ظالم میخورند.جوانان مبارز ایران نباید این مبارزان و خانواده های شجاع آنان را از یاد ببرند.و تنها ادای دین به این مبارزان ادامه مبارزات آزادیبخش فعلا در چهار چوب جنبش سبز میباشد.
  که میگه ایران مرده است زنده است نمرده است. ایران هر گز نخواهد مرد

 2. مهربانو گفت:

  وقتی میپذیری که در هر حا لتی مدافع حق و راستی باشی یعنی آ ماده پذیرش رنجها تهمتها ونارواییهای بسیاری نیز هستی چون هیچ صعودی بی مشقت وصبوری ممکن نیست برای آنها که مردانه وصادقانه در پی احقاق حق وآزادی هستند سربلندی و سر سبزی آرزومندم

 3. ناشناس گفت:

  به كمپين به پيونديد .وبه فيس بوك برويد به تعداد زياد .تا ديكتا تور ومزدورانش شايد ببينند كمي تحت تا ثير قرار بگيرند