سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گسترش دامنه ی درگیری های لیبی به مرز تونس و مصر...

گسترش دامنه ی درگیری های لیبی به مرز تونس و مصر

چکیده :نبرد میان انقلابیون لیبی و حامیان معمر قذافی، به مناطق مرزی با کشور تونس و مصر گسترش یافته و در جریان درگیری های رخ داده در این مناطق خمپاره‌ها به صورت مداوم در نزدیکی خانه‌ها فرود...


منابع خبری اعلام کردند درحالیکه درگیری میان حامیان سرهنگ قذافی رهبر لیبی و انقلابیون به مناطق مرزی با تونس کشیده، و برخی ساکنان مناطق مرزی مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، تونس درگیری های رخ داده در منطقه مرزی اش با لیبی را محکوم کرده و نسبت به واکنش های خود هشدار داده است.

به گزارش جرس به نقل از خبرگزاری آلمان، نبرد میان انقلابیون لیبی و حامیان معمر قذافی، به مناطق مرزی با کشور تونس و مصر گسترش یافته و در جریان درگیری های رخ داده در این مناطق خمپاره‌ها به صورت مداوم در نزدیکی خانه‌ها فرود آمده‌اند.

بر اساس این گزارش، یک امدادگر تونسی گفته است انقلابیون لیبی که یک پاسگاه مرزی را به تسخیر خود درآورده بودند، پس از حملات نیروهای قذافی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

یک نماینده‌ی ارتش لیبی نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است که نبرد در دو سوی مرز ادامه دارد.

همزمان خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه ملی تونسی (تاپ) گزارش داده است که شماری فراری و آواره‌ که به تونس پناه آورده بودند، در خاک این کشور کشته شده‌اند.

در همین رابطه خبرگزاری رویترز نوشته است “در پی این حادثه نیروهای دولت لیبی از تونس عذرخواهی کردند، اما مقامات تونس در مقابل نسبت به اقدام تلافی جویانه نظامی هشدار داده اند.”

وزارت خارجه تونس در همین رابطه با انتشار بیانیه ای گفته است :” اصابت گلوله های پرتاب شده از سوی لیبی به مناطقی مسکونی در تونس به معنای شکستن حریم تونس و نقض امنیت ساکنان این منطقه است. ”

همچنین شبکه تلویزیونی الجزیره، از نبردهایی در منطقه‌ی کفرا در نزدیکی مناطق مرزی لیبی با مصر گزارش داده و وضعیت آن منطقه را نیز بحرانی گزارش کرده است.

خبرگزاری آلمان گزارش داده است که پس از هفته‌ها پیشروی و عقب‌نشینی نیروهای دو طرف به یک برابری نیرو دست یافته‌اند و هم اکنون نه شورشیان و نه نیروهای دولتی نمی‌توانند گام تعیین‌کننده را بردارند.

بر اساس گزارش سی ان ان، نیروهای ائتلافی ناتو که با حملات خود می‌کوشند از غیرنظامیان حفاظت کنند، با نگرانی به صحنه‌ی درگیری‌ها می‌نگرند و در این راستا، انقلابیون همچنین خواستار حمایت نظامی بیشتر از سوی ناتو هستند.

تا کنون دهها هزار تن از مردم بیدفاع و انقلابیون لیبیایی، توسط نیروهای حامیِ معمر قذافی کشته و زخمی و ربوده و شکنجه و اعدام شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.