سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده میناب: بازار کار در شرق هرمزگان نیمه‌تعطیل است...

نماینده میناب: بازار کار در شرق هرمزگان نیمه‌تعطیل است

چکیده :نماینده میناب، رودان و جاسک در مجلس، با بیان اینکه اشتغال در حوزه انتخابیه‌اش به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است، از بی‌توجهی مسئولان به نرخ بیکاری در شرق هرمزگان انتقاد کرد و از وعده‌های عملی نشده دولت به مردم این منطقه خبر داد....


نماینده میناب، رودان و جاسک در مجلس، با مخاطره‌آمیز خواندن وضعیت جوانان در حوزه انتخابیه خود، از بی‌توجهی مسئولان به وضعیت اشتغال در این منطقه به شدت انتقاد کرد.

سیدعلی میرخلیلی در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه اشتغال در حوزه انتخابیه‌اش به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است، تاکید کرد: باید شرایط به گونه‌ای تنظیم شود که اشتغال در منطقه به مانند سال‌های اول انقلاب رونق بگیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر صادرات و واردات در شرق هرمزگان که زمانی محل اصلی مبادلات تجاری کشور بود به حالت نیمه تعطیل درآمده است، ادامه داد: روزگاری بازارچه‌های مرزی رونق بخش سفره‌های هرمزگانی‌ها بودند که در حال حاضر نیاز به این بازارچه‌ها محسوس‌تر از گذشته است.

وی با بیان اینکه اکثر مبادلات تجاری در هرمزگان در اسکله شهید رجایی واقع در بندرعباس صورت می‌گیرد، اظهار داشت: مردم برای مبادلات تجاری خود باید تا 200 کیلومتر بار خود را حمل کنند که این موضوع بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اصلا به صرفه نیست.

نماینده چهار دوره مجلس با تاکید بر اینکه در حوزه انتخابیه‌اش گمرک در جاسک و بنادر سیریک و کرگان وجود دارد، اضافه کرد: اما به دلیل عدم فعالیت مناسب در این گمرکات و عدم جذب تجار، تجارت در این منطقه به خلسه فرو رفته است.

میرخلیلی کشاورزی، صیادی و بازرگانی به عنوان سه شغل مادر در شرق هرمزگان برشمرد که همیشه در این مناطق همیشه رونق خوبی داشته است.

نماینده مردم میناب، رودان و جاسک در مجلس در عین حال متذکر شد: کشاورزی به دلیل خشکسالی‌های وحشتناک اخیر از رونق افتاده است. مسئولان شیلات هم به دلیل محدودیت‌های دریایی اجازه صدور هیچ‌گونه مجوزی برای صید را نمی‌دهند؛ فقط صادرات و واردات می‌ماند که آن هم به حال خود رها شده است.

میرخلیلی در ادامه از زندگی مشقت‌بار مردم ساحل نشین هرمزگانی سخن گفت و افزود: بیشترین درصد جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در این منطقه است که باید به این مسئله رسیدگی جدی شود.

نماینده میناب، رودان و جاسک با اشاره به سفر پیشین هیات دولت به حوزه انتخابیه خود، یادآور شد: در این سفر به منطقه، محمدرضا رحیمی با شور و هیجان به وزیر جهاد کشاورزی دستور داد تا در بیابان‌های شرق هرمزگان خیمه بزند و مشکل کشاورزی اهالی را برطرف کند، ولی تاکنون هیچ کاری صورت نگرفت.

وی با اشاره به وعده دولت، اعزام هر چه سریع‌تر تیم اقتصادی دولت به حوزه انتخابیه خود برای رسیدگی به مشکلات مردم این منطقه را خواستار شد.

میرخلیلی از بی‌توجهی مسئولان به نرخ بیکاری در شرق هرمزگان انتقاد کرد و این منطقه را بخش فراموش شده کشور نزد مسئولان توصیف کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نماینده میناب: بازار کار در شرق هرمزگان نیمه‌تعطیل است”

  1. ايراني گفت:

    بشين تا بيان صحرا رو اباد كنن براتون دلتون خوشه شما