سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تظاهرات مخالفان حکومت در «روز خشم» سوریه، به‌رغم حضور گسترده نیروهای امنیتی...

تظاهرات مخالفان حکومت در «روز خشم» سوریه، به‌رغم حضور گسترده نیروهای امنیتی

چکیده :با وجود حضور گسترده نیروهای دولتی، هزاران نفر از مخالفان حکومت سوریه در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زده اند. ساکنان شهر درعا گفته اند که سربازان با تیراندازی هوایی قصد داشتند مانع از حضور مردم در مراسم نماز جمعه و یا شرکت در تظاهرات بعد از آن شوند. ساکنان شهر همچنین می گویند جرات شرکت در تظاهرات را ندارند زیرا نگرانند که تک تیراندازها در پشت بام ها مستقر شده باشند....


با وجود حضور گسترده نیروهای دولتی، هزاران نفر از مخالفان حکومت سوریه در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زده اند.

ساکنان شهر درعا گفته اند که سربازان با تیراندازی هوایی قصد داشتند مانع از حضور مردم در مراسم نماز جمعه و یا شرکت در تظاهرات بعد از آن شوند. ساکنان شهر همچنین می گویند جرات شرکت در تظاهرات را ندارند زیرا نگرانند که تک تیراندازها در پشت بام ها مستقر شده باشند. دولت به مردم هشدار داده است که از شرکت در تظاهرات خودداری کنند.

گزارش ها حاکی است که تعداد زیادی از نیروی امنیتی در خیابان های دمشق حضور یافته اند تا با پرتاب گاز اشک آور، جمعیت مخالف را پراکنده کنند. یکی از ساکنان شهر درعا به بی بی سی گفته است که دو تن از مخالفان در جریان تظاهرات امروز جمعه 29 آوریل کشته شده اند اما هیچ منبع مستقلی این خبر را تایید نکرده است. یکی دیگر از ساکنان درعا به خبرگزاری رویترز گفت: “اگر از خانه بیرون بیاییم به طرف ما شلیک می کنند.”

فعالان سیاسی مخالف حکومت بشار اسد پیشتر برای انجام تظاهرات “روز خشم” در روز جمعه فراخوان داده بودند. فعالان حقوق بشر در سوریه می‌گویند که در طول ۶ هفته‌ای که تظاهرات ضددولتی در این کشور در جریان بوده، دست کم ۵۰۰ نفر کشته شده‌اند.

سرکوب شدید این اعتراضات توسط حکومت بشار اسد مورد انتقاد فزاینده جوامع بین المللی قرار گرفته است. مقام های اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه برای بررسی اعمال تحریم علیه حکومت بشار اسد در بروکسل گردهم آیند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو نیز نشستی اضطراری درباره سوریه برگزار می کند. اما اعضای شورای امنیت سازمان ملل که چهارشنبه برای بررسی اوضاع سوریه گردهم آمده بودند، به خاطر مخالفت روسیه و چین نتوانستند بیانیه ای را در محکومیت سرکوب خشونت آمیز مخالفان در این کشور صادر کنند. نماینده روسیه در نشست شورای امنیت هشدار داد دخالت خارجی در سوریه باعث بی ثباتی در کل خاورمیانه خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “تظاهرات مخالفان حکومت در «روز خشم» سوریه، به‌رغم حضور گسترده نیروهای امنیتی”

  1. حمید گفت:

    ایشالا بیداری آزادی تمام منطقه را بیشتر فرا بگیرد …
    به امید آزادی ایران

  2. ناشناس گفت:

    برای ایران هم باید روز خشم تعیین کرد.