سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درباره ظلم‌هایی که به خانواده شهید بهشتی روا داشته می‌شود...

درباره ظلم‌هایی که به خانواده شهید بهشتی روا داشته می‌شود

چکیده :این مظلومیت مضاعف برای شهید بهشتی نیست که حتی پس از شهادت مظلومانه ایشان و این همه ذکر مناقب وی در طی سالهای متمادی، اینک اجازه توزیع آثار وی در نمایشگاه کتاب را ندهیم؟ تا کی می‌خواهیم بر تحلیلهای غلط خود اصرار بورزیم و فرزندان آن شهید بزرگوار را در کنار بسیاری دیگر از نیروهای انقلابی و یاران حضرت امام خمینی(ره)، برانداز معرفی کنیم با این که می‌دانیم این گونه نیست ...


علی شکوهی در واکنش به ظلم‌هایی که بر خانواده شهید بهشتی می‌رود، در وبلاگ شخصی‌اش نوشت:

در خبرها خواندیم که امسال هم وزارت ارشاد از شرکت «بنیاد شهید بهشتی» در نمایشگاه کتاب تهران جلوگیری کرده است. در اطلاعیه این بنیاد اعلام شده که مسئولان دولتی حتی با اعطای نمایندگی این بنیاد به ناشران دیگر نیز مخالفت کرده‌اند و بدین ترتیب کتاب‌های شهید بهشتی در نمایشگاه کتاب امسال عرضه نخواهد شد.

واقعیت این است که از سال ۸۸ تاکنون به خانواده شهید بهشتی ظلم زیادی شده است که مورد بالا یکی از نمونه‌های این مظالمی است که بر این خاندان می‌رود.

تلاش فرزندان شهید بهشتی برای حمایت از نامزد مورد حمایت طیف بزرگی از نیروهای خط امامی را حمل بر یک توطئه براندازانه کردند.

با هجوم به دفتر بنیاد شهید بهشتی و بردن اموال و اسناد این بنیاد فرهنگی، مدعی «خانه تیمی» بودن این مرکز شدند.

برای توجیه این اقدام، برخی از افراد کم اطلاع یا مغرض، مدعی ارتباط مسئولان این بنیاد با منافقین یعنی قاتلان شهید بهشتی شدند چرا که در این بنیاد، برخی از کتابها و آثار منافقین وجود داشته است در حالی که این آثار را در بسیاری از کتابخانه‌ها و مراکز و حتی کتابخانه‌های شخصی برخی از سیاسیون قدیمی می‌توان مشاهده کرد.

فرزند شهید بهشتی و برخی از اقوام، دستگیر و مدتها زندانی شدند درحالی که مانند بسیاری دیگر از افراد بازداشت شده، وضعیت قابل دفاعی بر روند دستگیری تا محاکمه و مجازات آنان حاکم نبوده است.

برای اخراج وی از دانشگاه، منتظر هیچ حکم قضایی و محرومیت قانونی نماندند و اصل را بر نبودن وی در دانشگاه گذاشتند مگر این که دکتر علیرضا بهشتی حکم برائت خود را ارائه کند.

جزوه «زیست مسلمانی» را که طرح مطالعاتی گسترده در درون «حزب توحید و تعاون» بود و ماهها قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ تهیه و برای بسیاری از صاحبنظران از جمله مقام رهبری ارسال شده بود، یک سند مهم در اثبات برانداز بودن آنان معرفی کردند.

فرصت دفاع به آنان در مقابل دهها اتهام و توهین در رسانه‌ها از جمله در صدا و سیما داده نشد.

و …. سرانجام این که از سال گذشته این بدعت هم گذاشته شد که از دادن غرفه برای عرضه کتابهای شهید بهشتی در نمایشگاه کتاب تهران خودداری می‌شود.

من نمی‌دانم که این تصمیم اخیر از سوی وزارت ارشاد اتخاذ می‌شود یا این که برخی نهادهای سیاسی و امنیتی، این گونه رفتارها را از ارشاد طلب می‌کنند؟ تصمیم گیرنده هر کسی باشد، تفاوت نمی‌کند. باور کنید دنیا به ما می‌خندد که ما با این همه ادعای قانون‌گرایی و ایران را آزادترین کشور دنیا معرفی کردن و مدعای عدالت و مهرورزی داشتن، از ارائه آثار شهید بهشتی بوسیله بنیادی که به وسیله خانواده و فرزندان وی اداره می‌شود، جلوگیری کنیم.

این مظلومیت مضاعف برای شهید بهشتی نیست که حتی پس از شهادت مظلومانه ایشان و این همه ذکر مناقب وی در طی سالهای متمادی، اینک اجازه توزیع آثار وی در نمایشگاه کتاب را ندهیم؟ تا کی می‌خواهیم بر تحلیلهای غلط خود اصرار بورزیم و فرزندان آن شهید بزرگوار را در کنار بسیاری دیگر از نیروهای انقلابی و یاران حضرت امام خمینی(ره)، برانداز معرفی کنیم با این که می‌دانیم این گونه نیست؟

خداوند از مظلومیت این خاندان بکاهد و به مسئولان ما انصاف و عقلانیت عطا فرماید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

17 پاسخ به “درباره ظلم‌هایی که به خانواده شهید بهشتی روا داشته می‌شود”

 1. مهدیس گفت:

  متاسفانه تازه به قدرت رسیدگان گوی انقلابی بودن راازشهیدمظلوم ربوده اند!

 2. رزمنده سابق گفت:

  يك روزي بهشتي ها مطهري ها وشريعتي ها وطالقانيها وبازرگانها جوانان ايران را جذب كتابها سخنرانيها وديدگاه هاي خود كردند وبه پشتيباني امام خميني رفتند وان انقلاب بزرگ را به سر انجام رساندند .امروز ان انقلا ب به جنتي ها و مصباح ها و احمد خاتمي ها شريعتمداري كيهان
  به ارث رسيده .كه انديشه قهقرائ وواپسگرا دارند عاقبت اين كار هم از هم اكنون معلوم است كه جز نا بودي سر انجامي ندارد

 3. ناشناس گفت:

  و کاش می دانستید محمدرضا و علیرضا بهشتی چقدر وارسته و دوست داشتنی و مخلق به اخلاق حسنه و چقدر آزاده اند

 4. فکرت سبز گفت:

  به نام خداوند سبحان ، شاید به ظاهر بتوانند نام و یاد و آثار مردان خدا را پاک کنند اما این نشانه ها در قلب و جان مردم حک شده اند و با هیچ عمل ظالمانه ای از بین نخواهد رفت . از خداوند صبر و استقامت را خواهانیم .

 5. ناشناس گفت:

  باني و حامي انجمن حجتيه ميباشد

 6. ضدسامری وگوساله! گفت:

  این تلاش مذبوحانه اقتدارگرایان بافرمایش جناب آیت الله موسوی اردبیلی منطبق است که اخیرا فرمودند:”محتوای انقلاب اسلامی قلب شده است”. رحمت الهی برروح شهید بهشتی.درودبرخانواده وفرزندان بابصیرت شهید بهشتی.ننگ ونفرین برای دروغ گویان وواپسگرایان.درودبرموسوی وکروبی.درودبرآیت الله العظمی موسوی اردبیلی.

 7. ناشناس گفت:

  Nano Ab, Bargho Ghaz, Elmo Adab, Marefato Danesh
  Shabi ke Noor dozdide shavad gozarast
  Farda khorshide haghighat pasokh ast

 8. kave گفت:

  kalame , baz ham shoma osture dorost kardid, khub bud mighoftid ke aghar bachehaye iran zamin menjomle aghayan karubi va musavi, hameash be khater tojihate ghalati ke amsale beheshtiha avayel enghelab az an moghe arazel obash kardand hast, man khodam yadam miamad ke hamin aghaye beheshti arazel ubash ke be deghar andishan hamle mikardand anha ra mardome enghelabi moarefi mikard. khub bud ensaf ra ham moraat konid. aghar az haghighat nemitarsid , darj konid.

 9. خسرو گفت:

  امام خمینی فرمودند بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام بود و من میگویم که امروز کلام امام را به عینه میتوان دید و انرا لمس کرد انشاالله خداوند روحش را با روح جد ازاده اش محشور گرداند و برای خانواده و بخصوص فرزندان برومندش صبر و استقامت را خواهانم

 10. وجدان گفت:

  امام ره فرمودند : میزان حال فعلی افراد است
  زمانی که فرزندان شهید بهشتی با اعمال وسخنان خود در سمت وسوی دشمنان کشور حرکت میکنند باید با انان چه برخوردی کرد ؟
  ایا میشود به صرف نسبت داشتن با ان شهید مظلوم چشم خود را بر خطاهای بارز انها بست فکرنمی کنم پدر شهید انها نیزاین نظررا درموردشان داشته باشد همانطورکه ایت الله خزعلی درمورد پسرش که اب به اسیاب دشمنان میریخت اورا ازخود ندانست
  امیدوارم انقدر وجدان داشته باشید که نظر مخالف خود راهم درج کنید

 11. حقگو گفت:

  برادرباوجدانم مطلب مربوط به کتاب شهید بهشتی است نه فرزندان برومندش.

 12. kave گفت:

  Ma iraniha , haghighatan ke ghahreman duz va kharab kon hastim, faghat be tarikh neghah konim mibinim , yek melatei hastim ke be roshani nemidanim ke che mikhahim, ehsasateman bar aghleman ghalabe darad, yek ruz mosadegh ghahremane meli mishe ruze bad amrikaie va khianatkar, yek ruz bazargan ya musavi ya montazeri mahbub mishavand va khali az eshtebah , baad mishavand mozduran gharb, hamin ahmadi nejad farda pas farda amele cia az ab dar miad, ma melate baleghe ba farhanghi nistim hala har cheghadar ham hendune zire baghaleman boghzarim, az taarofhamun mishavad fahmid ke unche mighuim ba anche eteghad darim cheghadar fargh dare, kholase az mast ke bar mast, agha hata aghayan karubi va musavi ham sare kar miamadand , in melate damdami mezaje iran rahe tulani darad ke sare aghl biayad. Movafagh bashid.

 13. جواب به کاربر با نام وجدان گفت:

  برادر یا خواهر یزرگوار اکنون به خود مرحوم شهید بهشتی ظلم میشود….ایا ایشان هم مشکل دار شدند؟..

 14. جواب 2 به وجدان!! گفت:

  جواب به بازی خورده باعنوان وجدان!! حال فعلی شما ها باحال صدر انقلاب هیچ فرقی نکرده !اگر اطلاع نداری و نمیخوای سفسطه بکنی خوب برو تحقیق ومطالعه کن!ببین سال 66 دراوج تهاجم ائتلاف نظامی بیگانگان به سرسپردگی حاکم عراق به جمهوری اسلام چه کسانی در اموردفاع ازکشوراختلال ایجاد میکردند تاآنجا که نخست وزیر مورد تأیید امام ره را باخیال خام برکناری وسلب اعتماد استیضاح کردند و لی آن جمع نمایندگان 99نفر و جلودارشون!؟ همگی در این قضیه شکست خوردند! بله ملاک حال فعلی افراد است. حال دیروز مطرودین وسالوسیها وخائنان که مشخص است! دیروز مخالفت بارأی ونظر امام ره واکثریت ملت! وامروز هم البته در فقدان امام ره هم مخالفت با اکثریت ملت!

 15. ناشناس گفت:

  وقتی مملکت دست منافقان و اسرائیلی ها می افتد انتظار دیگه ای بجز این نمی توانیم داشته باشیم.
  در این شرایط است که همه عزیزان و یاران امام راحل و زحمتکشان انقلاب می شوند منافق و برانداز. و تازه به دوران رسیده هایی که با ریش تیغ می زنند می شوند همه کاره

 16. سبزمشهد گفت:

  تفكر اين اقا وجدان .كه ازخز علي پير وواپسگرا دفاع ميكند معلوم است .

 17. kave گفت:

  hamvatan ta be hal az khodet soal kardi ke momken hast ke aghaye khmeni ham eshtebah mikrade, aya aslan in shojaat ra dar khodetan mibinid ke in soal ra bokonid, ya hanuz in okhtapus adam parasti osture sazi rahayat nemikonad?????