سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همسر ابوالفضل قدیانی: مراجع مسئولیت دارند حتی اگر حاکمیت به حرف آن ها گوش ندهد...

همسر ابوالفضل قدیانی: مراجع مسئولیت دارند حتی اگر حاکمیت به حرف آن ها گوش ندهد

چکیده :همسر این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در این خصوص می گوید: " اتهام جدید توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام را به ایشان وارد کرده اند و سی میلیون تومان دوباره وثیقه خواسته اند این در حالی است که ما الان وثیقه دویست میلیونی آنجا داریم. اگرچه به ایشان گفته اند بخاطر مصاحبه ای که انجام داده ای بازجویی می شوی اما من فکر می کنم این اتهامات جدید بخاطر همان دفاعیه ایشان است که واقعا اینها جوابی ندارند به آن دفاعیه بدهند و به این شکل اقدام می کنند. در حالیکه بهترین راه نقد است، بیایند دفاعیه را نقد...


در حالیکه ابوالفضل قدیانی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رییس کمیته تشکیلات این سازمان دوران یکسال حبس خود را می گذراند اما همچنان با مرخصی استعلاجی برای پیگیری درمان پزشکی وی “مخالفت” می شود.

وی از حق تلفن و ملاقات حضوری هم محروم بوده و اسفند ماه مجددا به بازپرسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته و اتهام های توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به او تفهیم شده است.

همسر این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در این خصوص می گوید: ” اتهام جدید توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام را به ایشان وارد کرده اند و سی میلیون تومان دوباره وثیقه خواسته اند این در حالی است که ما الان وثیقه دویست میلیونی آنجا داریم. اگرچه به ایشان گفته اند بخاطر مصاحبه ای که انجام داده ای بازجویی می شوی اما من فکر می کنم این اتهامات جدید بخاطر همان دفاعیه ایشان است که واقعا اینها جوابی ندارند به آن دفاعیه بدهند و به این شکل اقدام می کنند. در حالیکه بهترین راه نقد است، بیایند دفاعیه را نقد کنند.”

گفتنی است، ابوالفضل قدیانی در این باز پرسی مجدد تکرار کرده است که آقای خامنه ای مستبد است و حق حاکمیت ملی را غصب کرده است. وی سخنان خود را انتقاد دانسته و تاکید کرده است که هیچ کدام از جملاتی که در مصاحبه هایش عنوان کرده است توهین نیست و دستگاه قضایی و امنیتی باید فرق توهین و انتقاد را تشخیص دهد.

به همین مناسبت “جرس” با خانم قدیانی در خصوص آخرین وضعیت همسرش به گفتگو پرداخته که متن آن در پی می آید:

خانم قدیانی لطفا در خصوص وضعیت نامناسب جسمانی همسرتان و اقداماتی که تاکنون انجام داده اید صحبت بفرمایید.

من چندین بار علی رغم اینکه خود آقای قدیانی راضی نبودند به دادستانی مراجعه و نامه دادم که ایشان باید به بیمارستانی که در آنجا تحت معالجه قرار دارند، بروند تا زیر نظر متخصص درمانشان را پیگیری کنند و آزمایشات جدید و اکو و نوار قلب گرفته شود و داروهای جدید یا تغییر در میزان دارو تجویز شود، اما تاکنون جوابی نداده اند. الان دو هفته از پیگیری های ما به دادستانی می گذرد اما متاسفانه هیچ پاسخی نمی دهند.

در اسفند ماه گویا قرار بود ایشان برای معاینه پزشکی به خارج از زندان بیایند آیا این کار صورت گرفت؟

نخیر، به هیچ وجه حتی دارویی که برای چربی خون استفاده می کنند ما به زندان بردیم از ما نگرفتند.

چه مقدار از دوران محکومیت آقای قدیانی باقی مانده است؟

والله ما واقعا اطلاعی از این موضوع نداریم چون اصلا حقوق زندانیان سیاسی مشخص نیست در حالیکه حقوق اینها به زندانیان قاچاقچی و مجرمان ارجح است. واقعا نمی دانم مدتی که همسرم در انفرادی بوده چگونه حساب می شود؟ اما اگر دورانی که در زندان بوده اند باید شش ماه دیگر آزاد شوند.

آیا هنوز از حقوق اولیه مثل مرخصی، تلفن و ملاقات حضوری محروم هستند؟

بله، حتی برای عید هم همسرم نتوانست از حق مرخصی استفاده کند. ما از ملاقات حضوری هم محروم هستیم و تلفن ها هم که از یکسال پیش قطع است. زمانی هم که به تعطیلی می خورد ما پانزده روز از هم بی خبر هستیم.

با تمام این فشارها وضعیت روحی ایشان چطور است؟

از نظر روحی که “فوق العاده” خوب هستند. این را نه تنها ما می گوییم بلکه بچه هایی که در زندان هستند هم تصدیق می کنند. شاید بدون اغراق بتوانم بگوییم داخل زندان روحیه اشان بسیار بهتر از زمانی بود که در بیرون از زندان بودند. آقای قدیانی در بیرون از زندان خیلی غصه می خوردند، همیشه دغدغه زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را داشتند و مدام زنگ می زدند و حال خانواده ها را جویا می شدند. همه می گفتند آقای قدیانی عین پدر با ما رفتار می کند.

خانم قدیانی همسرتان در اسفند ماه به بازپرسی احضار شدند و دوباره مورد بازجویی قرار گرفتند چه اتهامی به ایشان وارد کردند؟

اتهام جدید توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام را به ایشان وارد کرده اند و سی میلیون تومان دوباره وثیقه خواسته اند این در حالی است که ما الان وثیقه دویست میلیونی آنجا داریم. اگرچه به ایشان گفته اند بخاطر مصاحبه ای که انجام داده ای بازجویی می شوی اما من فکر می کنم این اتهامات جدید بخاطر همان دفاعیه ایشان است که وافعا اینها جوابی ندارند به آن دفاعیه بدهند و به این شکل اقدام می کنند. در حالیکه بهترین راه نقد است، بیایند دفاعیه را نقد کنند.

اخیرا تعدادی از زندانیان سیاسی نامه ای که امضای آقای قدیانی هم پای آن است خطاب به مراجع تقلید منتشر کرده اند و خواسته اند که نسبت به ظلمهایی که به آنها و خانواده هایشان می شود موضع گیری کنند. به نظر شما موضع گیری مراجع و علما تا چه حد در جلوگیری از این ظلمها و بی قانونی ها موثر خواهد بود؟

متاسفانه ما شاهد آن هستیم که الان زیاد به گفته های مراجع اهمیت نمی دهند اما به اعتقاد من مراجع یک مسئولیتی دارند که باید انجام دهند اگرچه حاکمیت به آن گوش ندهد. مسئولیت مراجع این است که از شیعه علوی وحقیقی دفاع کنند و بگویند که عملکرد مسئولین با شیعه علوی و فرامین و عملکرد ائمه و پیامبران همخوانی ندارد و باید نسبت به ظلمهایی که می شود موضع گیری کنند . خیلی از کارهایی که الان بنام اسلام صورت می گیرد من در آوردی است.

این را باید توجه داشت که جامعه ایران یک جامعه مذهبی است و موضعگیری مراجع باعث می شود کسانیکه فکر می کنند حاکمیت به حق عمل می کنند آگاه شوند. حاکمیت هم نمی تواند در مقابل موضعگیری مراجع خودش را یک حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی خطاب کند.

عده ای می گویند مراجع از ظلمهایی که می شود بی خبرند این نامه ها زندانیان سیاسی و مراجعات خانواده های آنها به مراجع نوعی اطلاع رسانی است که بدانند چه ظلمهایی به ما می شود. آیا مردم ایران از مردم بحرین کمتر هستند که در مراجع در مقابل ظلمهایی که به آنها می شود سکوت می کنند اما نسبت به ظلمهای که به مردم مثلا بحرین می شود موضعگیری می کنند؟!

در پایان هر صحبتی دارید بفرمایید.

من فقط می خواهم حقوق زندانیان سیاسی و خانواده های آنها رعایت شود. الان سی و سه سال از انقلاب می گذرد اما تعریف جرم سیاسی مشخص نیست. خانواده ها تا از حق و حقوق زندانیان سیاسی صحبت می کنند اینها می گویند زندانی امنیتی. بنابراین حقوق زندانیان سیاسی تعریف نمی شود. ببینید حق استفاده از تلفن، ملاقات حضوری، مرخصی و مرخصی استعلاجی از حقوق ابتدایی زندانیان سیاسی است که زندانیان از آن محروم هستند. خیلی از زندانیان سیاسی بچه های کوچک دارند اما پانزده روز یکبار هم آنها را نمی بینند، یا مادر محمودیان می گوید که بچه اش بیهوش می شود خوب این نیاز به درمان در خارج از زندان دارد و باید از مرخصی استعلاجی بتواند استفاده کند اما هیچکدام از اینها رعایت نمی شود.

باید توجه داشت که علاوه بر مشکلات جسمانی که زندانیان دارند استرس و شرایط زندان هم وضعیت آنها را بدتر می کند. من خودم تجربه زندان شاه را دارم و می دانم چه شرایط سختی است چه برسد به اینکه حقوق اولیه هم رعایت نشود. الان من نباید با شمامصاحبه کنم و خواسته ام را به گوش مسئولین برسانم بلکه خود دادستان به عنوان کسی که یک مقام قضایی است و خودش را مومن و مسئول می داند باید حقوق اولیه زندانیان سیاسی را رعایت کند. اصلا در دستگاه قضایی نباید خانواده ها برای کوچکترین حقوق عزیزان خود نامه نگاری و دوندگی کنند و آخر هم با عدم پاسخگویی مواجه شوند. ما می خواهیم حقوق اولیه همه مردم ایران بویژه آنها که الان از فضای آزاد محروم هستند رعایت شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.