سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نقدينگي از مرز ۲۷۰ هزار ميليارد تومان گذشت...

نقدينگي از مرز ۲۷۰ هزار ميليارد تومان گذشت

چکیده :روند بررسي نقدينگي در كشور طي سالهاي ۸۵ تا ۸۹ حاكي است، حجم نقدينگي در كشور در پايان سال ۸۵ بيش از ۱۲۸ هزار ميليارد تومان، سال ۸۶ بيش از ۱۶۴ هزار ميليارد تومان، در پايان سال ۸۷ نيز بيش از ۱۹۰ هزار ميليارد تومان و در پايان سال ۸۸ نيز ۲۳۵ هزار ميليارد تومان بوده است كه اين رقم در پايان آذر ماه سال گذشته به بيش از ۲۷۰ هزار ميليارد تومان...


مجموع نقدينگي كشور در پايان آذرماه سال ۸۹ با رشد ۵۳ هزار ميليارد توماني طي يك سال به بيش از ۲۷۰ هزار ميليارد تومان رسيده است.

به گزارش فارس، روند بررسي نقدينگي در كشور طي سالهاي ۸۵ تا ۸۹ حاكي است، حجم نقدينگي در كشور در پايان سال ۸۵ بيش از ۱۲۸ هزار ميليارد تومان، سال ۸۶ بيش از ۱۶۴ هزار ميليارد تومان، در پايان سال ۸۷ نيز بيش از ۱۹۰ هزار ميليارد تومان و در پايان سال ۸۸ نيز ۲۳۵ هزار ميليارد تومان بوده است كه اين رقم در پايان آذر ماه سال گذشته به بيش از ۲۷۰ هزار ميليارد تومان رسيد.

بنابراين گزارش، نرخ رشد نقدينگي در سال هاي ۸۵ تا ۸۸ به ترتيب ۳۹.۴ درصد، ۲۷.۷ درصد، ۱۵.۹ درصد و ۲۳.۹ درصد بوده است كه در ۹ ماهه سال گذشته اين نرخ به ۱۴.۹ درصد رسيده است.

گزارش فارس از جزئيات متغيرهاي پولي و اعتباري كشور در پايان ۹ ماهه سال ۸۹ حاكي است، در اين تاريخ حجم پول ۶۴۴ هزار ميليارد ريال، اسكناس و مسكوك در دست اشخاص ۱۷۶ هزار ميليارد ريال، سپرده هاي ديداري ۴۶۸ هزار ميليارد ريال، سپرده هاي غير ديداري ( شبه پول) ۲۰۶۱ هزار ميليارد ريال و كل سپرده هاي بخش غيردولتي ۲۵۳۰ هزار ميليارد ريال بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نقدينگي از مرز ۲۷۰ هزار ميليارد تومان گذشت”

  1. مسعود گفت:

    یک مملکت با این ذخایر نفت و گاز را مقایسه کنید با مثلا کشور المانِ بدون این ذخایر ولی در مقابل دارای ذخایر علمی و حکومت مردمی آن.
    در المان نقدینگی بالای 5000میلیارد یورو یعنی حدود 7000 میلیارد دلار است یعنی 7000 هزارمیلیارد تومان است!!