سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزانه ۱۸ هزار چک در ایران برگشت می‌خورد...

روزانه ۱۸ هزار چک در ایران برگشت می‌خورد

چکیده :مجید ابهری مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد روزانه ۱۸ هزار برگ چک در بانک‌های کشور برگشت می‌خورد. به گفته وی، در سال ۸۴ آمار چک‌های برگشتی سه میلیون و ۵۰۰ هزار فقره بوده است که در سال ۸۸ این آمار به پنج میلیون و در سال ۸۹ به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار افزایش یافته است....


مجید ابهری مشاور کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد روزانه ۱۸ هزار برگ چک در بانک‌های کشور برگشت می‌خورد.

آن‌طور که آقای ابهری به خبرگزاری مهر گفته است، در سال ۸۴ آمار چک‌های برگشتی سه میلیون و ۵۰۰ هزار فقره بوده است که در سال ۸۸ این آمار به پنج میلیون و در سال ۸۹ به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار افزایش یافته است.

وی افزوده که ارزش ریالی چک‌های برگشتی در سال ۸۹ به بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد در حالی که به علت اطاله دادرسی بسیاری از مال باختگان از پیگیری پرونده مالی خود صرف نظر می‌کنند.

خبرگزاری مهر به نقل از کار‌شناسان گزارش کرده که بی‌اعتبار شدن چک در بازار و افزایش تعداد چک‌های برگشتی «ریشه در بی‌اعتمادی در جامعه و افزایش دروغگویی، کلاهبرداری، ناجوانمردی، دوری از اخلاق و منش اسلامی، چاپلوسی و… دارد.»

کار‌شناسان اجتماعی و قضائی با هشدار نسبت به پیامدهای ناگوار گسترش این معضل معتقدند باید هر چه سریع‌تر برای این موضوع که از شایع‌ترین جرم‌ محکومان زندانهاست چاره‌ای جدی اندیشید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “روزانه ۱۸ هزار چک در ایران برگشت می‌خورد”

  1. ناشناس گفت:

    یک دلیل اصلی دیگر .عدم پرداخت مطالبات شرکتها توسط بخش دولتی می باشد. مخابراتها.شهرداریها.دانشگاهها.ووووووووووووو کالا را می خرند موقع پرداخت می گویند پول نداریم 7-8 ماهه پرداخت می کنیم !!!!!!!!!