سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گرامیداشت پنجاهمین سالروز تولد عمادالدین باقی از پشت شیشه های کابین ملاقات...

گرامیداشت پنجاهمین سالروز تولد عمادالدین باقی از پشت شیشه های کابین ملاقات

چکیده :گزارشهای رسیده به جرس حاکی است که خانواده باقي با اهداء 50 شاخه گل از پشت شيشه كابين ملاقات به همراه ديگر خانواده زندانيان روز تولد او را گرامي داشتند. اما حتي گل ها هم به دست او...


خانواده عمادالدین باقی در پنجاهمین سالگرد تولدش موفق به دیدار او نشدند.

به گزارش جرس، 5 ارديبهشت سالروز 50 سالگي عمادالدين باقي با روز ملاقات كابيني او مصادف بود، اما هیچ یک از اعضای خانواده موفق به دیدار او نشدند.

گزارشهای رسیده به جرس حاکی است که خانواده باقي با اهداء 50 شاخه گل از پشت شيشه كابين ملاقات به همراه ديگر خانواده زندانيان روز تولد او را گرامي داشتند. اما حتي گل ها هم به دست او نرسيد.

زندانیان سیاسی از حداقل امکانات ملاقات و دسترسی به تلفن محرومند.

باقي خرداد ماه امسال به ششمين سالي كه زندان را تحمل كرده است پا مي گذارد. اين نويسنده و فعال حقوق بشر تاكنون 4 مرتبه و در مجموع 5 سال از عمرش را زندان بوده است.

عمادالدين باقی به 7 سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق مدنی و رسانه ای و سیاسی محکوم شده است. 6 سال از این حکم به دلیل مصاحبه با آیت الله منتظری صادر شده که هنوز در مرحله تجدیدنظر مانده است .

یک سال زندان و 5 سال محرومیت باقي نیز به اتهام تاسیس انجمن دفاع از حقوق زندانیان و فعالیت هایش در دفاع از حقوق زندانیان و خانواده آنان، است. او پیش از این نیز 4 سال نیم زندان را در سه نوبت گذرانده است.

سال گذشته باقی پس از فوت آیت الله منتظری و پخش مصاحبه اش با وی 6 ماه در بازداشت بود و با وجود بیماری حاد تنفسی و دیسک کمر شدید، دست کم 5 ماه آن را در زندان انفرادی و بسته سپری کرد و به بیمارستان منتقل شد.

در حالی که هنوز رای نهایی دادگاه او در این رابطه صادر نشده بود، به بهانه اجرای حکم دیگری در ارتباط با انجمن دفاع از حقوق زندانیان ، روانه حبس شد و در این مدت جز از پشت شیشه با خانواده خود دیدار نکرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “گرامیداشت پنجاهمین سالروز تولد عمادالدین باقی از پشت شیشه های کابین ملاقات”

  1. iman گفت:

    tavalodat mobark

  2. حسین جعفری گفت:

    عماد جان تولدت مبارک برای تو تن سالم، آرزومندم. میدانم روحیه ات عالی است و در برابر نادانان عین کوه دماوند ایستاده ای و حسرت یک آه را بر دلشان گذاشته ای. شاد و تندرست باشی.