سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جبهه مشارکت: نباید گذاشت زندان غیرقانونی موسوی و کروبی، عادی شود...
» بیانیه ای در اعتراض به بازداشت علیرضا رجایی

جبهه مشارکت: نباید گذاشت زندان غیرقانونی موسوی و کروبی، عادی شود

چکیده :از همه فعالان سیاسی و مدنی می خواهیم نگذارند فریاد حق طلبی زندانیان سیاسی بیگناه خاموش شود. نباید گذاشت زندان غیر قانونی و ناموجه خانگی رهبران جنبش سبز آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان در گذر زمان به موضوعی عادی و کم هزینه برای حاکمیت اقتدارگرا تبدیل شود....


جبهه مشارکت ایران اسلامی در اطلاعیه‌ای، با محکوم کردن بازداشت دکتر علیرضا رجایی، این اقدام را بارزترین نشانه دیگری از محو و زوال قانون و رعایت حقوق شهروندی در کشور دانست و با تاکید بر اینکه اقتدارگرایان حاکم، در برابر پویایی جنبش سبز دموکراسی خواهی و تحول طلبی ایرانیان درمانده اند و به زودی باید پاسخگوی این همه ظلم و ستم باشند، خاطرنشان کرد: این بیداد گران حتی از زندانیان خود نیز در هراس هستند و به رغم در دست داشتن همه رسانه های جمعی و بستن همه راههای اطلاع رسانی مستقل از اینکه ندای دادخواهی این زندانیان به گوش مردم برسد دچار وحشت و کابوس هستند.

در این بیانیه همچنین جبهه مشارکت از همه نهادهای مدنی و احزاب سیاسی و شخصیتهای موثر دینی و سیاسی و علمی خواسته است که موضوع زندانیان سیاسی را در اولویت خود قرار دهند، نگذارند فریاد حق طلبی زندانیان سیاسی بیگناه خاموش شود و به خصوص نگذارند زندان غیر قانونی و ناموجه خانگی رهبران جنبش سبز آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان در گذر زمان به موضوعی عادی و کم هزینه برای حاکمیت اقتدارگرا تبدیل شود.

متن کامل این بیانیه به نقل از سایت نوروز به شرح زیر است:

بازداشت غیر قانونی و ناموجه دکتر علیرضا رجایی همه فعالان سیاسی و کنشگران اجتماعی و علم آموزان دانشگاه را متعجب و متاثر ساخت.

انسانی که اسوه نجابت و اخلاق نیکوست و برای هیچکس حتی دشمنانش بدی طلب نمی کند. کسی که همه اندیشه است و دلسوزی و به رغم موقعیتهای فراوان پیشرفت شخصی همه تنگناها را به جان خریده است تا ایران عزیز اعتلا یابد و حتی وقتی حق مسلم او در انتخابات مجلس ششم ناجوانمردانه ضایع و ناعادلانه به حداد عادل هدیه شد برای تداوم اصلاحات خم به ابرو نیاورد و محکم و استوار در کنار همه اصلاح طلبان به فعالیت مضاعف اهتمام ورزید.

او جز در عرصه اصلاح طلبی و در چارچوب قانون و مدنیت ره نپیموده است. اینک این شخصیت والا اسیر دست تطاول کودتا گرانی است که جز زدن وبستن و گرفتن و ارعاب کاری بلد نیستند و جز تیغ و درفش ابزاری برای اداره اموردر دست ندارند. دریغا ایران که به دست این خودپرستان و سرکوبگران ویران شود.

بازداشت دکتر علیرضا رجایی بارزترین نشانه دیگری از محو و زوال قانون و رعایت حقوق شهروندی در کشور است و تداوم اینگونه بازداشتها نشان می دهد که اقتدار گرایان حاکم متقلب، در مانده در برابر پویایی جنبش سبز دموکراسی خواهی و تحول طلبی ایرانیان آخرین نفسهای خود را می کشند و دیر نیست که باید پاسخگوی این همه ظلم و ستمی باشند که در حق برجسته ترین افراد این ملت روا می دارند و انجام می دهند.

این بیداد گران حتی از زندانیان خود نیز در هراس هستند و به رغم در دست داشتن همه رسانه های جمعی و بستن همه راههای اطلاع رسانی مستقل از اینکه ندای دادخواهی این زندانیان به گوش مردم برسد دچار وحشت و کابوس هستند و گرنه چرا ماههاست که هیچکس نباید بداند سید مصطفی تاجزاده کجاست؟ وچرا وی از اولیه ترین حقوق خود یعنی ملاقات با بستگان درجه اول خود محروم شده است؟ و یا چرا دکتررمضان زاده و نوری زاد بر خلاف همه قوانین و آیین نامه های موجود باید در زندانهای انفرادی به سر برند؟ و چرا…

جبهه مشارکت ایران اسلامی با محکومیت بازداشت دکتر علیرضا رجایی اعلام می دارد دیگر هیچ باور و امیدی به نهادهای قضایی و نظارتی در داخل ندارد اما مطمئن است که روز پیروزی جنبش سبز نزدیک است چراکه به این آیه الهی ایمان دارد “وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون” (و به زودی ظالمان خواهند دانست که به چه دوزخ انتقامی بازگشت می کنند) .

ما در همین جا از همه فعالان سیاسی و مدنی می خواهیم نگذارند فریاد حق طلبی زندانیان سیاسی بیگناه خاموش شود و ثابت کنند صدها رجایی و تاج زاده و نوری زاد و رمضان زاده و….. این راه روشن را ادامه خواهند داد.

همچنین ما از همه نهادهای مدنی و احزاب سیاسی و شخصیتهای موثر دینی و سیاسی و علمی می خواهیم تا با اولویت بخشیدن به موضوع بازداشت های غیر قانونی و وضعیت اسف بار زندانیان سیاسی از بروز فاجعه قریب پیشگیری کنند.

و نباید گذاشت زندان غیر قانونی و ناموجه خانگی رهبران جنبش سبز آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان در گذر زمان به موضوعی عادی و کم هزینه برای حاکمیت اقتدارگرا تبدیل شود . وظیفه همه باورمندان به جنبش سبز درهرکجا هستند افشاگری هرچه بیشتر نسبت به این مظالم و انجام کنش هایی است که حاکمیت را به آزادی این اسیران آزاده در بند وادارد .

موج دموکراسی خواهی و تغییرات حادث در کشورهای منطقه جای هیچ تردیدی باقی نمی گذارد که سرانجام پیروزی با جنبش های مردمی است و عمر حاکمیت های مستبد و اقتدارگرا به هرعنوان و شکل رو به پایان است . جنبش سبز مردم ایران نیزافق روشنی دارد و صبر و استقامت و ایثار سبزهاست که فردای ایران را می سازد ، ایرانی برای همه ایرانیان .

جبهه مشارکت ایران اسلامی
05/02/1390Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “جبهه مشارکت: نباید گذاشت زندان غیرقانونی موسوی و کروبی، عادی شود”

 1. سهی لا گفت:

  ایران برای همه ایرانیان است باید از هر کسی که برای ازادی همه وجودش را در طبق اخلاص گذاشته حمایت کنیم.

 2. اشکان گفت:

  مردم منطقه در حال نبرد با دیکتاتور هستند در حالیکه ما در خانه های خود نشسته ایم و منتظره معجزه !

 3. حسین جعفری گفت:

  شعار تازه تا آزادی کامل کروبی و موسوی تمام کسانی که خواهان آزادی و دموکراسی هستند باید هر نوع انتخابات و شرکت در هر تجمع قانونی را تحریم کنند.
  یکی از راه های اعتراض به رژیم تحریم تماشای بازی های فوتبال است.

 4. ناشناس گفت:

  shoma ke donbale hefz nezam hasti, velaiat faghih ham motlagheh hast va mitooneh ke az in tvan estefadeh koneh va zendani koneh oonha ro,

 5. ناشناس گفت:

  حصر خانگي حتي بدتر از زندان است و بدتر از ان بشگل عادي در امدن ان يعني جلوي چشممان پر پر ميشوند و ديكتاتورها هم پايكوبي و مستانه ميرقصند بايد چنان جواب دندانشكني داد كه جرات اينكار را نداشته باشند نظر اينجانب بايد روز جمعه بخصوص اگر جنتي باشد انجا را روي سر جنتي خراب كرد بهترين مكان هر جمعه در دانشكاه تهران امام گفت سنگرهاي خود را حفظ كنيد فعلا دشمن حفظ كرده

 6. جنبش سبز گفت:

  جبهه مشارکت ایران اسلامی با نزدیک دانستن “روز پیروزی جنبش سبز”، خواستار تلاش برای جلوگیری از عادی و کم هزینه شدن بازداشت خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران آنها شد
  بپاخیزید.. قیام , رهبر ان جنبش هنوز در اسارتند.۱۱ اردیبهشت درصحنه سبزتر حاضر باشيد
  جنبش سبز

 7. احمد گفت:

  وای بر ما که این چنین بی تفاوت نشسته ایم. آیا ما ازملل تونس_ مصر _ یمن _ سوریه و……….بی عرضه تر نیستیم؟
  مارا چه می شود؟منتظر چی هستیم؟مگرنگفته اند ونمی گویند ازتوحرکت ازخدا برکت؟مگرمانبودیم که می گفتیم کروبی
  دستگیر بشه ایران قیامت میشه؟پس چی شد ؟غیرازاین که ما خالی بندیم .نه؟

 8. زاگرس گفت:

  به قول آقای م.. اگر ماجرای حصر را تبدیل به یک مساله ملی و جهانی نکنیم، اگر صدای اعتراض مردم بر نخیزد، اگر یک اعتراض ملی شکل نگیرد، آن وقت جنبشی که نتواند از ابتدایی ترین حقوق رهبران خود و زندانیان بیگناه حمایت کند. آرام آرام خاموش خواهد شد.

 9. مهدی گفت:

  این دلیل و برهان که برای پیروزی جنبش سبز آورده مرا کشته!
  می گوید روز پیروزی جنبش سبز نزدیک است. دلیلش: یک آیه از قرآن!
  همین فرداست که خداوند گنجشگکان را برای منهدم کردن “اصحاب فیل” گسیل خواهد کرد!

 10. فردا گفت:

  احسنت به این جبهه بالغ و عاقل و ارزشمند .از ان روز که این جبهه پر سود و فایده در این کشور بنا نهاده شد همه تشنگان تغییر را چشمه ای زلال پیدا شد . همه عاشقان حق و صلح و اندیشه و مجاهدت را مامنی بنا شد . از جبهه مشارکت که درس تعاون و تسامح و تساهل را در مکتبش به ما شاگردان مشتاق تدریس میکند نهایت سپاس و قدردانی را داریم خداوند پشت و پناهتان باشد . راهبردهای متفکرانه و سنجیده شما را به جان و دل خریده و روی چشمانمان میگذاریم و در عمل به ان نهایت تلاش را مینماییم . پروردگارا سپاس تو را که جایگزینی چنین پر توان ارزانی نمودی. اینده ای بس سیاه در انتظار بود بدون جبهه مشارکت .الحمدالله رب العالمین

 11. اشکان گفت:

  با خونه نشستن مشکلی حل نمیشه

 12. ناشناس گفت:

  آیا واقعا این دوتن در خانه هایشان تحت نظر هستند یا با توجه به شرایط منطقه برای حفظ آرامش در ایران باهم به این نتیجه رسیده اند؟

 13. زهرا گفت:

  میر حسین عزیز اگر حصر غیر قانونی وغیر اخلاقی تو ده سال هم طول بکشد نتیجه ای جز محبوبیت بیشتر تو در دل ماندارد. اینکه این آقایان تا به کی میخواهند این راه را ادامه دهند غافلند که هر چه آزادی تو دیرتر انجام پذیرد حرفهای تو بیشتر اثر میگذارد و دلهای ما به سمت تو باشوق بیشتری متمایل میشود