سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: اشباع بازار از کالاهای وارداتی، سم مهلک اقتصاد است...
» نباید هدفمندی یارانه‌ها به کارگران آسیب وارد کند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: اشباع بازار از کالاهای وارداتی، سم مهلک اقتصاد است

چکیده :آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن انتقاد شدید از واردات بی‌رویه و استفاده‌های پی‌در‌پی از ذخایر ارزی کشور در جهت اشباع بازار داخلی از کالاهای وارداتی؛ این اقدام را سم مهلک اقتصاد کشور خواند و تصریح کرد: برای احیای اقتصاد کشور راهی جز ساختن زیربناها و رسیدگی و تقویت بخش‌های تولیدی صنعتی و کشاورزی نداریم، چرا که وفور منابع ارزی و ریالی کشور قطعاً همیشگی نخواهد بود....


آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن انتقاد شدید از واردات بی‌رویه و استفاده‌های پی‌در‌پی از ذخایر ارزی کشور در جهت اشباع بازار داخلی از کالاهای وارداتی؛ این اقدام را سم مهلک اقتصاد کشور خواند و تصریح کرد: برای احیای اقتصاد کشور راهی جز ساختن زیربناها و رسیدگی و تقویت بخش‌های تولیدی صنعتی و کشاورزی نداریم، چرا که وفور منابع ارزی و ریالی کشور قطعاً همیشگی نخواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از نمایندگان کارگران و مسئولین تشکّل‌های کارگری، کارگران را زحمت‌کش‌ترین و قانع‌ترین قشرهای نظام جمهوری اسلامی برشمرد و افزود : کارگران قبل از انقلاب، بار بزرگی برای به ثمر رساندن نهضت مردم ایران بر دوش داشتند و پس از انقلاب اسلامی نیز با حفظ و حراست از سنگرهای تولید، بنیان‌های کشور را بیمه کردند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که به مناسبت هفته کارگر سخن می‌گفت، با اشاره به دو مناسبت مهم این هفته برای معلمان و کارگران، این دو بخش را از اساسی‌ترین بخش‌های جامعه خواند و گفت: قشر کارگر و معلم‌ها در تمام طول سالیان پس از انقلاب بدون ادعا، یار و یاور نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند.

ایشان تصریح کرد: در ایثار و فداکاری این دو قشر معزز همین بس که مشکلات و کمبودها را همواره تحمل کرده و با نجابت کامل، امام، رهبری، انقلاب و نظام اسلامی را پشتیبانی نموده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عدم امنیت شغلی و پرداخت حقوق را از جمله دغدغه‌های هول‌انگیز همیشگی کارگران خواند و با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تأکید کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند در مسیر اجرای این طرح بزرگ، کمترین آسیب به قشر ضعیف به‌خصوص کارگران و کشاورزان وارد شود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمایت از تولیدات کشاورزی و صنعتی را بنیان استقلال و خوداتکایی کشور خواند و گفت: یکی از اهداف اصلی اجرای هدفمندی یارانه‌ها، حمایت جدّی و اساسی از تولید در بخش صنعت و کشاورزی بوده است و مسئولان و مجریان نباید از رسیدن به این هدف بزرگ غفلت کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به وجود ساختارهای انسانی، مادی، زیربنایی و جغرافیایی مناسب و فراوان در کشور تأکید کرد: در مقطع کنونی با اصلاح روش‌های مدیریتی در سطوح مختلف کشور و استفاده مناسب‌تر از مدیران و انسان‌های باتجربه و کاردان می‌توان امکانات بالقوه کشور را به سمت تولید و بهره‌وری بیشتر سوق داد تا در آینده دچار مشکلات بیشتر اقتصادی و اجتماعی نشویم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با تشکر از تشکّل‌های کارگری کشور به‌ویژه خانه کارگر و مسئولان و نمایندگان آنها تأکید کرد: قشر کارگر و مولد کشور هم‌اکنون نیازمند توجه ویژه تصمیم‌گیران و مدیران کشورند و رسانه‌های گروهی نیز همواره باید برای رفع مشکلات جامعه کارگری، به درستی وضع این قشر را در جامعه و برای مسئولان منعکس نمایند.

در ابتدای این جلسه آقای علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر با ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور لزوم توجه جدّی قانون‌گذاران، تصمیم‌گیران و مجریان کشور را در مقطع کنونی به بخش‌های تولیدی و کارگری یادآور شد و تأکید کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها برکات بسیاری برای جامعه به همراه دارد، اما در اجرای آن هوشیاری و تیزبینی مسئولان می‌تواند از آسیب وارد کردن به بخش‌های تولیدی صنعتی و کشاورزی که کارگران و کشاورزان نیز از آن متأثر می‌شوند، جلوگیری کند.

دبیرکل خانه کارگر بیکاری و عقب افتادن دستمزدها را معضل اساسی قشر ضعیف جامعه کارگری خواند و از مسئولان درخواست کرد توجه جدّی در این مورد مبذول دارند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: اشباع بازار از کالاهای وارداتی، سم مهلک اقتصاد است”

 1. ناشناس گفت:

  با تشکر فراوان از زحماتی که در زمینه ی اطلاع رسانی انجام می دهید من یک پیشنهاد در جهت بهبود اطلاع رسانی در صورت اجرا شدن طرح اینترنت ملی داشتم اگر ممکناست صفههای باز شود در جهت ثبت تلفن همراه برای اینکه اگر بعد از اجرای طرح اینترنت ملی از طریق اس ام اس اطلاع رسانی صورت بپزیرد با اینکه میدانم هم تجربه شما و هم در ک سیاسی دست دن در کاران روزنامه کلمه خیلی بیش از این است که من بخواهم پشنهاد بدهم ولی به دلیل نارحتی که بر اثر این طرح گرفتن این پیشنهاد را میدهم

 2. شاد گفت:

  این مطلب را خیلی زودتر باید بیان میکردید . نه روز کار کر . چایکاران . برنجکاران . کشاورزان .نساجیها. دوزنده کیف کفش . و هزاران شغلی که با زحمت بر پا میکنن .با هزار زحمت و اندک سرمایه تا وا کنن . وابستگی اقتصادی را این غیور مردان ایرانی . با یک سیاست غلط باعث از بین رفتن هزاران گارکاههای کوچک میشو ید .و باعث بیکاری کارکران نان اواران خانوار .

 3. b.mirzakhani گفت:

  به نظر من هم واردات نسنجیده و بی برنامه برای اقتصاد در حکم سم است اما اقای هاشمی فراموش کرده اند که در در سال اول ریاست جمهوری خودشان آنقدر واردات داشتند که حتی نتوانستند تعهدات مالی واردات را پرداخت کنند و میلیارد ها دلار پول کالاهای مصرفی وارداتی را مجبور شدند قسط بندی کنند و با سودش پرداخت کنند .

 4. ناشناس گفت:

  آقاي رفسنجاني اگر مجمع تشخيص نظام در رفع اين سم مهلك نمي تواند نقش داشته باشد پس بهتر است بجاي مصرف بودجه هاي كلان براي اين نهاد آن را تعطيل ويا استعفا دهيد .

 5. ناشناس گفت:

  dyrooz az jarahi emrooz az egtesad farada az koja

 6. mazdak گفت:

  امیرکبیر وسردارسازندگی بانفت بشکه 8دلار چرخ اقتصاد بعدازجنگ رابه حرکت دراورد.اقایان بابشکه 150دلارانرامتوقف کردند.