سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

تظاهرات ضد حکومتی در مراکش

چکیده :حدود 10 هزار نفر از مردم مراكش امروز در "كازابلانكا " بزرگترين شهر اين كشور و "رباط " پايتخت تظاهرات كردند و خواستار اصلاحات و دموكراسي بيشتر شدند....


هزاران مراكشي دیروز براي سومين بار در دو ماه گذشته با برپايي تظاهرات خواستار پايان استبداد در اين كشور شدند.

به گزارش شبكه خبري پرس‌تي‌وي، حدود 10 هزار نفر از مردم مراكش امروز در “كازابلانكا ” بزرگترين شهر اين كشور و “رباط ” پايتخت تظاهرات كردند و خواستار اصلاحات و دموكراسي بيشتر شدند.

اين تظاهرات كه براي سومين بار از آغاز اعتراضات در مراكش برگزار مي‌شد، كاملا مسالمت‌آميز بود، اما نيرو‌هاي پليس در شهرهاي اين كشور مستقر شده‌بودند.

بنا بر اين گزارش، معترضان با در دست‌داشتن پلاكارد‌هايي خواسته اصلي خود را آزادي زندانيان سياسي اين كشور و انجام اصلاحات پايدار عنوان كردند.

پيش ازاين “محمد ششم ” پادشاه مراكش اعلام كرده بود كه در اين كشور به اصلاحات سياسي عميق خواهد پرداخت.

پادشاه مراكش كه از اختيارات گسترده‌اي برخوردار است، اظهار كرده بود كه در برخي از مواد قانون اساسي از جمله جدايي قوا و استقلال دستگاه قضايي و تشكيل دولت منتخب تجديدنظر خواهد كرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “تظاهرات ضد حکومتی در مراکش”

  1. دکتر ممولی گفت:

    شکر خدا از این خبرا تو مملکت ما نیست. همه چی آرومه مردمم خوشبختند. پول یارانه ها هم دستشان باد کرده نمی دانند چه کار کنن. وای خدا ما چه ملت خوشبختی هستیم جزیزه ثبات و آرامش در میان اقیانوس متلاطم و پر از سونامی.