سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احضار و تهديد محمدرضا مقيسه، افشا كننده گورهاي كشته شدگان حوادث بعد از انتخابات...

احضار و تهديد محمدرضا مقيسه، افشا كننده گورهاي كشته شدگان حوادث بعد از انتخابات

چکیده :دادستان تهران در اين ديدار از محمد رضا مقيسه خواست نامه مادرش را تكذيب كند كه مقيسه در پاسخ به وي مي گويد او مدتها زنداني است و از جزييات اين موضوع هيچ گونه اطلاعاتي ندارد. دادستان تهران در حالي نسبت به انتشار دردنامه مادر يك زنداني سياسي اين گونه واكنش نشان مي دهد و اين زنداني را به باز شدن پرونده جديدی تهديد مي كند كه نسبت به خواسته ها ، درخواستها و نامه هاي خانواده هاي زندانيان سياسي و خود زندانيان سياسي كاملا بي اعتنا شده...


محمد رضا مقيسه، روزنامه نگار ز نداني به خاطر انتشار نامه مادرش در سايتهاي خبري توسط دادستان تهران به دادسراي مستقر در زندان اوين احضار شد و مورد بازجويي قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار كلمه، محمدرضا مقيسه مسوول کميته پيگيري امور بازداشت شدگان و آسيب ديدگان حوادث پس از انتخابات است که به صورت مشترك توسط مير حسين موسوي و مهدي كروبي تاسيس شده بود . در اين كميته اسامي همه اسيب ديدگان حوادث پس از انتخابات چه كساني كه دراين حوادث جان خود را از دست داه بودند و چه زندانيان و مجروحان تهيه شده بود ، آقايان موسوي و كروبي به كمك اين خانواده ها رفته و در مواردي با خانواده هاي آنان دیدار هم داشتند . در روزهاي بحراني تابستان 88 اين دفتر توسط نيروهاي امنيتي بسته و همه مدارك آن مصادره شد.

مقيسه به اتهام همكاري در اين كميته و همچنين اطلاعاتي كه درباره گورهاي  شهداي بعد از انتخابات به دست آورده بود در مهر ماه سال 88 توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزلش بازداشت شد، طبق اطلاعات کسب شده توسط اين زنداني سياسي و تعداد ديگري از فعالان حقوق بشر در ايران مشخص شد که تعدادي از كشته شدگان حوادث بعد از انتخابات توسط دولت به صورت مخفيانه در بهشت زهراي تهران و در گورهاي جمعي و بدون نام و نشان دفن شده اند.

مادر محمد رضا مقيسه چندي پيش رنجنامه اي را براي پسر زنداني اش در يكي از سايتهاي خبري منتشر كرد ، نامه اي كه در آن اين مادر نسبت به دوري پسرش احساس دلتنگي خود را بیان مي كرد و از مسوولان مي خواست كه به حقوق اين زنداني هم مانند ساير زندانيان عادي توجه كنند و او را از حق ملاقات حضوري و مرخصي محروم نكنند .

براساس خبرهای رسیده به کلمه، نامه اين مادر دردمند موجب خشم دادستان تهران جعفري دولت آبادي شده است و به همین دلیل دادستان ، مقيسه را در تاريخ 21 فروردين ماه به دادسراي مستقر در زندان اوين احضار کرد و مورد بازخواست قرار داد .

طبق گزارش خبرنگار كلمه، دادستان تهران در اين ديدار از محمد رضا مقيسه خواست نامه مادرش را تكذيب كند كه مقيسه در پاسخ به وي مي گويد او مدتها زنداني است و از جزييات اين موضوع هيچ گونه اطلاعاتي ندارد.

وي همچنين خطاب به جعفري دولت آبادي مي گويد كه دليل اين نوع حساسيتهاي بي مورد را از سوي دادستان تهران در حاليكه كه حقوق صدها زنداني سياسي پايمال مي شود درك نمي كند و چرا دادستان تهران به جاي رسيدگي به مشكلات زندانيان از انتشار رنجنامه يك مادر دردمند كه از زنداني بودن پسرش كه سالها ي طولاني از زندگي اش را در جبهه هاي جنگ و دفاع از كشورش گذرانده ناراحت است ، و به آن واكنش نشان مي دهد.

اين اعتراض مقيسه به دادستان تهران به مشاجره بين اين دو و تهديد بيشتر محمد رضا مقيسه توسط دادستان منجر مي شود تا جايي كه دادستان تهران اعلام مي كند كه بازگرداندن مجدد مقيسه به زندان پس از آنكه مدتي وي با قيد ضمانت به مرخصي آمده بود خواسته مسوولان امنيتي براي فشار مجدد بر اين زنداني سياسي بوده است و خانواده وي حق انتشار هيچ مطلبي را ندارند .

دادستان تهران در حالي نسبت به انتشار دردنامه مادر يك زنداني سياسي اين گونه واكنش نشان مي دهد و اين زنداني را به باز شدن پرونده جديدی تهديد مي كند كه نسبت به خواسته ها ، درخواستها و نامه هاي خانواده هاي زندانيان سياسي و خود زندانيان سياسي كاملا بي اعتنا شده است.

در ماه هاي اخير زندانيان سياسي همچون عبدالله مومني، حمزه كرمي و … و همین طور خانواده هایشان درباره رفتار خشن بازجويان و شكنجه توسط آنها نامه هاي سرگشاده اي را خطاب به دادستان تهران منتتشر كردند آنها از رفتار بازجويان شكايت كردند و از دادستان تهران خواستند به اين رفتارهاي خلاف قانون رسيدگي كند، اما دادستان به هيچ يك از اين موارد تاكنون توجهي نشان نداده است . خانواده هاي زندانيان سياسي نيز بارها در اين مدت خواستار ملاقات با دادستان تهران شده اند اما همواره دادستان نسبت به اين درخواست ها ، شكواييه ها و تظلم خواهي ها بي تفاوت بوده است و هيچ واكنشي به آنها نشان نداده است .

اكنون بيش از 175 زنداني سياسي بند 350 زندان اوين بدون كوچكترين امكانات رفاهي همچون امكان تماس تلفني و ملاقات حضوري با خانواده هايشان در اين بند نگهداري مي شوند، اما دادستان تهران بي توجه به اين مشكلات يك زنداني سياسي را به خاطر انتشار نامه مادرش مورد تهديد و بازخواست قرار مي دهد .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

19 پاسخ به “احضار و تهديد محمدرضا مقيسه، افشا كننده گورهاي كشته شدگان حوادث بعد از انتخابات”

 1. ت.س گفت:

  از خانم فخرالسادات محتشمی پور خبری نیست؟

 2. رضا آزاد گفت:

  دادستان تهران همه را فرا می خواند الا مسئلین بیمارستان امام خمینی را که اون گند رو بالا اوردند تازه داره بر تعداد بیماران اخراجی بی پول اضافه هم میشه . اقای ده نمکی اگر جرات داری اخراجیهای 4 رو با این موضوع بساز

 3. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  ای بابا- آقا رضا ، ده نمکی فقط آلت دست و عامل فتنه ی دولتیان خائن و جنایتکاره- همین

 4. مختار ثقفی گفت:

  امام حسین: اگر دین ندارید آزاده باشید .

 5. ناشناس گفت:

  سلا م مردم ایران به مادر گرامی که فرزند ی چون محمد رضا برای افتخار این سرزمین پرورش داده است درود بر مادران ایرانی که برای ازادی ایرن بار رنجهای زخمهای انبو هرا مکشند جمعی از عکا سان سالهای دفاع ملت ایران

 6. عبید سن خوزانی گفت:

  سلمانی ها قدیم ندیم ها وقتی بی کار می شدند سرهمدیگر را می تراشیدند. حالا قضیه شماست ای قوه قضاییه. شما که هی میگویید ما خیلی گرفتاریم. آخر این هم شد جرم. نشان دادن محل گورهای دسته جمعی هم شد گناه؟ گشتن و دفن کردن دههانفر به صورت گمنام در گورهای دسته جمعی جرم نیست نشان دادن گور جرم است. واقعا شما ازکارهایی که می کنید خجالت نمی کشید؟ ای قوه قضاییه تو واقعا حیا را خورده و وقاحت را قی کرده ای. برو والله دنبال یک کار شرافتمندانه. برو سیم کشی کن. لوله کشی کن. خاک اندازی کن. اینهم شد کار؟؟؟

 7. ناشناس گفت:

  آقای احمدی نزاد قول داده بود با حذف تدریجی سوبسیدها همه را بیمه درمانی کند .پرت کردن بیماران بی پول و بیکناه همان مستضعفان که شب و روز سنگ آنها را بسینه میزنند در بیابانها پیش در آمد برنامه های مدیریت جهانی آقای رئس جمهور است.
  فعلا احمدی نزاد که مسئول اجرای قانون اساسی است فرصت ندارد به نقض حقوق زندانیان بیگناه برسد زیاد سر بسرش نگذارید.

 8. ناشناس گفت:

  تولد مرتضوی 2 مبارک!

 9. مختار ثقفی گفت:

  امام حسین : اگر دین ندارید آزاده باشید

 10. کاوه بهار گفت:

  ظلم ستان،تهران در اهواز همراه با اداره ی اطلاعات دستش به خون مردم آن دیار بشدت آلوده است .

 11. ناشناس گفت:

  این مادران ایرانی گنجهای ملت ایران می باشند که فرزندانی چوت محمدرضا مقیسه در مقا بل باطلهای حاکم در قدرت سازش نمی پذیرند وبرای عزت ایرانی مقاومت می کنند و سبب درخشش مردم ایران می شوند درود بر این مادر ایرانی وسلا م بر محمد رضا جمعی از عکاسان سالهای مقاومت مردم ایران

 12. زهرا گفت:

  ازخداوندمنان آزادي تمام زندانيان بي گناه در بند را الخصوص جناب آقاي ميرحسين موسوي و خانم زهرا رهنورد و جناب آقاي كروبي و همسرش را عاجزانه خواهانم آمين يارب العالمين .

 13. همین گفت:

  شماها بخار میدونید چیه؟این کلمه اصلاحات که برای خر کردن مردم درست کردین جمعش کنید و خودتون رو مسخره کنید.شما با اینا هیچ فرقی ندارید

 14. علی از قزوین گفت:

  دادستان تهران و همه سردمداران این نظام همون کاری را میکنند که باید بکنند جز این هم ازشون انتظاری نمیشه داشت..ولی در مقابل ظلم سکوت نکردن هم سخته.. خدا به همه ما قدرت مقابله با ظالم را میده..باید تمام سعیمون را بکنیم

 15. ناشناس گفت:

  من نه کاری به موسوی دارم نه احمدی نزاد چون می دونم همه اینا بازی خودشونه ما جوونا خریم که به خاطر اینا کتک بخوریم مگه نمیگید این اقای مقیسه بازداشته پس چطور صحبتاش با اقای دولت ابادی به بیرون درز کرده ای خدااااااااااااااااااااااااااااااا

 16. محمدرضا گفت:

  تا ما نفت داریم همینه. ببخشیدا همیشه می گن بدترین دولت ها برای بدترین مردمه. مردمه ما خودشون دوست دارن . شما برین تحقیق کنین توی 300 سال اخیر تمام عاقلان و کسانی که می تونستن برای این مملکت کاری کنن و همین مردم کشتن از امیرکبیر گرفته تا همین مصدق بدبخت خودمون. من نه طرفداره شاهم نه این حرومزاده ها فقط می خواستم بگم که حرکت تاریخ خیلی آهستست راحت بگم تا مردم ما این طرز فکرو دارن همینام کمشونه . به جای اینکه برن به جون هم بیفتن از هم بدزدند بیان همگی با هم یه فکره درست حسابی کنن. مگه همین زلزله ژاپن نبود ؟ کدوم فروشگاه غارت شد ؟ کدوم بانکو زدن ؟ کی ماله یکی دیگرو خورد ؟ اما اگر همین کار تو این خراب شده می شد همه همو می خوردن . خلاصه سرتونو درد نیارم . (((((((( از ماست که بر ماست ))))))))

 17. ناشناس گفت:

  تا ما نفت داریم همینه. ببخشیدا همیشه می گن بدترین دولت ها برای بدترین مردمه. مردمه ما خودشون دوست دارن . شما برین تحقیق کنین توی 300 سال اخیر تمام عاقلان و کسانی که می تونستن برای این مملکت کاری کنن و همین مردم کشتن از امیرکبیر گرفته تا همین مصدق بدبخت خودمون. من نه طرفداره شاهم نه این حرومزاده ها فقط می خواستم بگم که حرکت تاریخ خیلی آهستست راحت بگم تا مردم ما این طرز فکرو دارن همینام کمشونه . به جای اینکه برن به جون هم بیفتن از هم بدزدند بیان همگی با هم یه فکره درست حسابی کنن. مگه همین زلزله ژاپن نبود ؟ کدوم فروشگاه غارت شد ؟ کدوم بانکو زدن ؟ کی ماله یکی دیگرو خورد ؟ اما اگر همین کار تو این خراب شده می شد همه همو می خوردن . خلاصه سرتونو درد نیارم . (((((((( از ماست که بر ماست ))))))))

 18. mazdaky گفت:

  به یاد بهاره علوی

  بهاره بهار ………میاد
  صبره همه به سر ………..
  کارگران به نظم …………..
  کشاورزان به جوش ………..
  زنان ماداران به پارک لاله …………
  دانشجویان به خروش ………….
  اری مردم به دیکتاتوری پایان ……….
  بهاره بهار …. میاد
  م.مزدکی

 19. akbar گفت:

  salam bar khanvade mohtaram hajreza

  khodavand b shoma sabr dahad