سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مخالفت وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد با افزایش دستمزد کارگران...

مخالفت وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد با افزایش دستمزد کارگران

چکیده :وزير اقتصاد دولت احمدی نژاد، در آستانه روز جهانی کارگر، به صراحت با افزايش دستمزد کارگران مخالفت کرد و گفت: افزايش دستمزد و تورم، يک دور باطل است و بايد متوقف شود....


وزير اقتصاد دولت احمدی نژاد، در آستانه روز جهانی کارگر، به صراحت با افزايش دستمزد کارگران مخالفت کرد.

به گزارش ايسنا، شمس الدين حسينی بدون اشاره به اینکه دولت به وظیفه خود برای کنترل تورم عمل نکرده و در نتیجه بار تورم بر دوش اقشار ضعیف سنگینی می‌کند، گفت: افزايش دستمزد و تورم، يک دور باطل است و بايد متوقف شود.

این عضو دولت دهم همچنین بی‌آنکه از علت پرداخت نشدن بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی که دشواری‌های بسیاری برای مستمری‌بگیران ایجاد کرده، سخن بگوید، مدعی شد: به جای افزايش دستمزد، بايد به دنبال حمايت‌هايی از جنس ديگر برای کارگران بود.

اين گفته های وزير اقتصاد در واکنش به انتقادهای گسترده فعالان کارگری از افزايش محدود حداقل حقوق ماهانه کارگران برای سال جاری مطرح شده است.

کارگران و تشکل‌های کارگری معتقدند تعيين حقوق ۳۳۰ هزار تومانی برای کارگران، با توجه به خط فقر يک ميليون تومانی در ايران، پاسخگوی هزينه های زندگی نيست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “مخالفت وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد با افزایش دستمزد کارگران”

 1. ناشناس گفت:

  دولت غاصب، فردا مدعی می‌شود نرخ تورم را 75/150-% کاهش داده و به همین بهانه، همین نان را نیز از دهان ما بیرون می‌کشد. آخر گرسنه‌اند قوم مغول!

 2. سبزينه گفت:

  بابا جان دولت وحاکمان از همه مردم محتاج ترند پول نفت رو بايد در بست بردارند و خرچ زندگي فقيرانه خودشان کنند تا خدا هم

  از مردم ايران راضي باشه

 3. آزاده مسلمان گفت:

  به خاطر دو روز دنیا چکارها که نمی کند این اقای حسینی البته شایدوشاید کس دیگری هم دروضعیت آقای حسینی بود همین … رامی گفت او کجا خبر از زندگی کارگری وشرافتمنداته دارد کجا خبر از آبرو دارد …………….کسی که همسر روستایی وتازه به دوران رسیده اش به دنبال ست کردن کفش سفارشی دست دوز هماهنگ با لباس شبش ………است کسی که باداشتن 2 دستگاه ماشین درپارکینگ منزلش راننده خود را دراختیار همسر ودو دخترش گذاشته وساعتها به دنبال چرم برای دوخت کفش همرنگ لباسش از این سر شهر به آن سر شهر میرود ………ویا راننده جناب وزیر ساعتهازیر آفتاب درب منزلی که همسرجناب وزیردر آن مهمان هستن می استد………..شما خود قضاوت کنید آیا اصلا می فهمد چه می گوید واین کارها سواستفاده از بیت مال وخوردن حقوق همین کارگران بیچاره نیست ………….درجامعه ای نام اسلامی رایدک میکشد ………به کجا باید رفت وبه چه کسی اعتراض باید کرد………..جزخدای مهربان ؟

 4. ناشناس گفت:

  اتفاقاً از معدود اظهار نظرهای درست میباشد
  افزایش دستمزد و تورم دور باطل ایجاد کرده است

 5. سبز سبز گفت:

  ایشان ضاهرا حساب نفرموده اند که اگر یکه خانواده 5 نفری فقط از نان لواش ارتزاق نمایند ماهانه باید 70000 تومان خرج نمایند و با احتساب هزینه آبا و برق و اجاره و گاز و… چگونه می توانند زنگی کنند . واقعا ایشان و دیگر دوستانشان آیا توانائی جمع و تفریقی به این صادگی را هم ندارند .

 6. سبزه قبا گفت:

  آقایان تورم را مهار کنند تا قدرت خرید مردم ثابت بماند در این صورت لازم نیست که حقوقها را افزایش دهند. ولی افزایش تورم و ثابت بودن دستمزد یک ظلم بزرگ به مردم و مخصوصا قشر زحمت کش کارگران است.

 7. ناشناس گفت:

  دولت احمدي نژاد ناتواني بسياري ورشكشتي شركت ها علت بازار خيلي خيلي خرابه عنوان كرد اين دولت خاتمي فروش تا خيلي عالي است حالا تا 94.45 درصد كاهش فروش مواجهه شد موجب 76 كارگر را اجراج ربط دولت احمدي نژاد خيلي پزرنگ رصد شدم
  خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم خرداد 1392 راي سبز را بزنم

  يادت نره
  مشتكرم

 8. محمدم گفت:

  آقاي ناشناس افزايش تورم و دستمزد دور باطل نيست. وقتي توليد را فلج مي كنيم و عرضه كالاهاي توليد داخل نزديك صفر مي شود، افزايش دستمزد معادل تورم هم دورباطل مي شود.
  تمام درد اقتصاد ايران ناتواني در توليد است. هيچ كدام از اين رفتار هاي ابلهانه اقتصادي دولت جواب نخواهد داد تا توليد افزايش پيدا نكند.