سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعلام همبستگی زندانيان بند۳۵۰ زندان اوين با خواسته های زندانیان زندان رجایی شهر...

اعلام همبستگی زندانيان بند۳۵۰ زندان اوين با خواسته های زندانیان زندان رجایی شهر

چکیده :ما زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین، ضمن اعلام همبستگی با زندانیان رجایی شهر، یادآور می­شویم خواسته­ های آنها ، در زمره­ حقوق اولیه هر زندانی سیاسی است و در صورت عدم پاسخگویی از جانب مسئولان ذیربط، مسئولیت آسیب به این زندانیان متوجه حاکمیت است....


زندانيان بند 350 زندان اوين همبستگي شان را با زندانيان زندان رجايي شهر اعلام كردند . چندي پيش زندانيان سياسي رجايي شهر طي نامه اي به دبير كل سازمان ملل خواستار اعزام نماینده ویژه سازمان ملل جهت بازدید از زندان­های جمهوری اسلامی شدند. آنها همچنين اعلام كردند كه تا رسيدن به خواسته هاي به حق و قانوني شان هر هفته و در مناسبتهاي مختلف دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

زندانيان سياسي بند 350 اعلام كرده اند: خبر اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر و نامه شان به دبير كل سازمان ملل براي رسيدگي به خواسته­ های بحق و قانونی­شان، هر انسان آزاده­ای را به تأمل وامی­دارد تا دریابد تحقق آزادی و عدالت جز از راه ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی­ های حاکمان مستبد میسر نيست.

آنها تاكيد كرده اند: ما زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین، ضمن اعلام همبستگی با زندانیان رجایی شهر، یادآور می­شویم خواسته ­های آنها، در زمره حقوق اولیه هر زندانی سیاسی است و در صورت عدم پاسخگویی از جانب مسئولان ذیربط، مسئولیت آسیب به این زندانیان متوجه حاکمیت است.

متن كامل اين بيانيه  که  در اختیار کلمه  قرار گرفته است به شرح زير است :

بیش از یکصد سال است که از مبارزات مردم ایران برای دستیابی به آزادی و عدالت می­گذرد و هر بار به نحوی از انحاء این مبارزات با ناکامی مواجه گشته است. اما به گواه تاریخ گفت­و­گو درباره­ی دموکراسی و حاکمیت قانون و همه­ی پدیده­های مدرنی که جامعه­ی ما حداقل در خلال یکصد سال گذشته با آنها روبرو بوده است – از مواجهه با دنیای جدید و به دنبال آن مشروطه و انقلاب 57 و اصلاحات و مفاهیم نوین معرفتی به دنیای مدرن – همچنان دغدغه و مسئله­ی اصلی روشنفکران و فرهیختگان ایران امروز بوده است.

با پایان یافتن انتخابات 88فصل نوینی در تاریخ معاصر ایران رقم خورده است و تمامیت خواهان ناگزیر برای بقای حکومت خود، اقدام به سرکوب شدید مردم و زندانی کردن غیر قانونی صدها نفر از نمایندگان جنبش سبز کرده­اند و در طول بازداشت نیز غیر­انسانی­ترین رفتارها را با معترضان و نخبگانی که خواسته­ای جز تحدید قدرت و حفظ و تقویت سازوکارهای دموکراتیک نظام نداشته­اند، اعمال کرده­اند. در همین راستا خبر اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر در اعتراض به این که خواسته­های بحق و قانونی­شان پاسخ داده نشده است، هر انسان آزاده­ای را به تأمل وامی­دارد تا دریابد تحقق آزادی و عدالت جز از راه ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی­های حاکمان مستبد میسر نيست .

بنابراين ما جمعی از زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین، ضمن ابراز همدردی با زندانیان شریف زندان رجایی شهر، اقدام هوشمندانه این زندانیان، در پایان بخشیدن به اعتصاب غذا و به دنبال آن، نامه­ ای خطاب به بان کی مون، دبیر سازمان ملل، که در آن خواستار اعزام نماینده ویژه سازمان ملل جهت بازدید از زندان­های جمهوری اسلامی شده­ اند، را تأیید و تحسین مي كنيم . همچنین به حاکمیت گوشزد می­کنیم تا هرچه سریتر به خواسته­های بر حق این زندانیان پاسخ دهد و سعی نکند که تمامی روزنه­ها را به روی خود ببندد.

در پایان ما زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین، ضمن اعلام همبستگی با زندانیان رجایی شهر، یادآور می­شویم خواسته­ های آنها ، در زمره­ حقوق اولیه هر زندانی سیاسی است و در صورت عدم پاسخگویی از جانب مسئولان ذیربط، مسئولیت آسیب به این زندانیان متوجه حاکمیت است.

سرچشمه شاید گرفتن به بیل *** چو پر شد نشاید گرفتن به پیلDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “اعلام همبستگی زندانيان بند۳۵۰ زندان اوين با خواسته های زندانیان زندان رجایی شهر”

 1. ارش گفت:

  درود بر تمام زندانیان سیاسی که پایه های جنبش آزادی خواهی مردم ایران هستند.
  به راستی صبر و استقامت را می توان از این عزیزان آموخت…

 2. IRANI گفت:

  IRAN BE PA KHIZE BACHEHA

  DAR ZENDANHA MONTAZERAN

  DROOD IRANIANE HAMISHE SABZ