سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کاهش ناگهانی قیمت سکه / بازار طلا هنوز به تعادل نرسیده است...

کاهش ناگهانی قیمت سکه / بازار طلا هنوز به تعادل نرسیده است

چکیده :روند کاهشی قیمت سکه ها امروز پنج شنبه هم در بازار ادامه دارد و به جز قیمت سکه طرح قدیم، قیمت سایر سکه ها با کاهش مواجه شده است. قیمت سکه های طلای بهار آزادی از اوایل هفته جاری روند صعودی در پیش گرفت و در روز سه شنبه به اوج خود رسید....


روند کاهشی قیمت سکه ها همچنان ادامه دارد، این در حالی است که رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تاکید بر اینکه با آغاز حراج وسیع از روز شنبه، تغییرات قیمتی مشخص خواهد شد، گفت: هنوز بازار به تعادل کامل نرسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، روند کاهشی قیمت سکه ها امروز پنج شنبه هم در بازار ادامه دارد و به جز قیمت سکه طرح قدیم، قیمت سایر سکه ها با کاهش مواجه شده است.

در پی اعلام سیاست بانک مرکزی برای بازار سکه و آغاز عرضه شمش های  طلای 12 کیلویی و عرضه وسیع سکه های طلا در شعب بانکها از روز شنبه هفته آینده، قیمت انواع سکه در بازار رو به کاهش گذاشت.

قیمت سکه های طلای بهار آزادی از اوایل هفته جاری روند صعودی در پیش گرفت و در روز سه شنبه به اوج خود رسید، قیمتهای بازار سکه که با حباب همراه بود، به عقیده فعالان بازار سکه در پی افزایش تقاضا در بازار اتفاق افتاده بود.

این در حالی بود که بانک کارگشایی حراجهای روزانه سکه در بسته های 100 تایی و شمش طلای یک کیلوگرمی را انجام می داد و با خیل عظیمی از مراجعان برای خرید سکه و شمش طلا مواجه می شد.

فراز و فرود قیمت سکه

اما محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در شب سه شنبه سیاستهای این بانک برای تعادل بخشی به بازار سکه را اعلام کرد و با تاکید بر اینکه افرادی که به قصد سفته بازی و منفعت طلبی اقدام به خرید طلا می کنند در آینده نزدیک زیان خواهند دید، اظهار داشت: اگر نیاز باشد تعداد شعب عرضه کننده سکه افزایش خواهد یافت.

بر این اساس تا ظهر روز چهارشنبه نه تنها قیمتی برای سکه ها در بازار وجود نداشت، بلکه بازار بدون خریدار بود و همه فروشنده سکه بودند، اما از همان زمان نرخها کم کم در بازار مشخص شد و روندی نزولی را در پیش گرفت.

با مشخص شدن قیمتها، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در ظهر دیروز چهارشنبه در بازار445 هزار تومان، طرح جدید 430 هزار تومان، نیم سکه 215 هزار تومان، ربع سکه 135 هزار تومان و سکه گرمی 55 هزار تومان فروخته می شد.

در حالیکه روز سه شنبه و در اوج افزایش  قیمتها، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 480 هزار تومان، طرح جدید 450 هزار تومان، نیم سکه 225 هزار تومان، ربع سکه 165 هزار تومان و سکه گرمی 58 هزار و 500 تومان  به فروش می رفت.

اما روند نزولی سکه ها دیروز تا آخرین ساعات خرید و فروش همچنان در بازار ادامه داشت و هر یک از سکه های طرح جدید و نیم سکه با کاهش 5 هزار تومانی و سکه گرمی با  کاهش یکهزار تومانی به 54 هزار تومانی همراه بود.

اما پیش بینی های ادامه روند کاهشی قیمت سکه ها صحت یافت، به طوریکه امروز پنج شنبه قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با کاهش 9 هزار تومانی به 416 هزار تومان، نیم سکه با کاهش 3 هزار تومانی به 212 هزار تومان و ربع سکه با کاهش 5 هزار تومانی به 125 هزار تومان رسیده است.

هر قطعه سکه یک گرمی نیز با کاهش هزار تومانی به 53 هزار تومان رسیده است، اما نرخ سکه بهار آزادی طرح قدیم مانند روز گذشته 445 هزار تومان است.

قیمت هر گرم طلای زرد 18 عیار  امروز نسبت به دیروز بدون تغییر بود و 40 هزار و 700 تومان نرخ گذاری شد، در عین حال قیمت هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی 1505 دلار اعلام شد.

بازار به تعادل نرسیده است

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر لحظاتی پیش در گفتگو با مهر گفت: در حال حاضر وضعیت بازار سکه رو به تعادل می رود، اما روز شنبه آتی و با آغاز اجرایی شدن برنامه های بانک مرکزی و عرضه وسیع سکه ها و شمش طلای 12 کیلویی وضعیت روشن تر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز بازار نیمه وقت فعالیت می کند و داد و ستد به صورت زیاد به طور معمول در روزهای پنج شنبه  انجام نمی شود، تصریح کرد: با این وجود امروز هم خریداری در بازار سکه وجود ندارد و همه فروشنده هستند.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز حراجها تغییرات قیمتی مشخص خواهد شد، اما هنوز بازار به تعادل کامل نرسیده و نرخها مطابق با قیمتهای جهانی نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “کاهش ناگهانی قیمت سکه / بازار طلا هنوز به تعادل نرسیده است”

  1. سبزك گفت:

    خوب به اندازه دو ماه بعدي يارانه ها سود بردند بسه تا دو ماه ديگه