سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هشت کشته و صدها زخمی در حمله لباس‌شخصی‌های حامی دیکتاتور یمن به معترضان...

هشت کشته و صدها زخمی در حمله لباس‌شخصی‌های حامی دیکتاتور یمن به معترضان

چکیده :نیروهای امنیتی و اوباش طرفدار صالح نیز که روز به روز شدت سرکوب معترضین را افزایش می دهند تظاهرات روز گذشته مردمی را به خاک و خون کشیدند. نیروهای امنیتی که در تازه ترین روش سرکوب خود لباس غیرنظامی به تن می کنند مستقیما معترضین را هدف تیراندازی قرار می دادند و از گاز اشک آور و سمی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان استفاده می کردند. اوباش طرفدار صالح نیز با سلاح سرد همچون باتوم معترضین را مورد ضرب و شتم قرار می دادند....


حمله نیروهای لباس شخصی وابسته به حکومت علی عبدالله صالح، دیکتاتور یمن، به معترضان دست کم هشت کشته و صدها زخمی بر جا گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شهرهای مختلف یمن دیروز نیز همچون روزهای گذشته شاهد تظاهرات خونینی بود. هزاران نفر از شهروندان یمن با برپایی تظاهراتی در الحدیده، تعز و صنعا بر خواسته خود مبنی بر کناره گیری فوری علی عبدالله صالح رئیس جمهور دیکتاتور این کشور از قدرت و محاکمه وی تاکید کردند.

نیروهای امنیتی و اوباش طرفدار صالح نیز که روز به روز شدت سرکوب معترضین را افزایش می دهند تظاهرات روز گذشته مردمی را به خاک و خون کشیدند.

نیروهای امنیتی که در تازه ترین روش سرکوب خود لباس غیرنظامی به تن می کنند مستقیما معترضین را هدف تیراندازی قرار می دادند و از گاز اشک آور و سمی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان استفاده می کردند. اوباش طرفدار صالح نیز با سلاح سرد همچون باتوم معترضین را مورد ضرب و شتم قرار می دادند.

شبکه تلویزیونی الجزیره نیز در این رابطه گزارش داد که معترضین در میدان “الحریه” در شهر تعز با سر دادن شعار از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواستند که علی عبدالله صالح را جنایتکار جنگی معرفی کند.

تظاهرات روز گذشته مردم یمن با دیگر روزها تفاوت داشت به طوری که معترضین بدون هراس از تیراندازی و گازهای سمی نیروهای امنیتی را تحت محاصره قرار می دادند که در نهایت این امر منجر به عقب نشینی این نیروها به کوچه ها و خیابان های فرعی شد.

این شبکه به نقل از منابع بیماستانی و شاهدان عینی اعلام کرد که در جریان سرکوب خونین معترضین دست کم 8 نفر کشته شدند. 6 نفر در صنعا، یک نفر در تعز و یک نفر در الحدیده به قتل رسیدند. علاوه بر این صدها نفر از معترضین نیز زخمی شدند که اغلب این افراد بر اثر استنشاق گاز سمی به حال اغما فرو رفته اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.