سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بزرگداشت زادروز مجید دری، میلاد اسدی و علی ملیحی...

بزرگداشت زادروز مجید دری، میلاد اسدی و علی ملیحی

چکیده :ما جمعی از فعالان دانشجویی، حق تحصیل و حقوق بشر بر آنیم تا به مناسبت سالروز تولد این سه تن، با تشکیل کمپینی در حمایت از آنان، توجه حامیان و بانیان حقوق بشر را به شرایط این دانشجویان در بند، جلب...


۵ نهاد مدنی و سایت خبری طی فراخوانی مشترک زادروز تولد مجید دری، میلاد اسدی و علی ملیحی را گرامی داشتند.

به گزارش دانشجونیوز در این فراخوان مشترک آمده است: “ما جمعی از فعالان دانشجویی، حق تحصیل و حقوق بشر بر آنیم تا به مناسبت سالروز تولد این سه تن، با تشکیل کمپینی در حمایت از آنان، توجه حامیان و بانیان حقوق بشر را به شرایط این دانشجویان در بند، جلب کنیم.”

متن فراخوان به شرح زیر است:

ایستادند و حاضر نشدند تعهد بدهندکه در مقابل ظلم سکوت کنند. می دانستند باز نخواهند گشت، می دانستند انکار می شوند، اما فریاد بر آوردند.

مجید دری، عضو شورای دفاع از حق تحصیل. متولد ٢ اردیبهشت ١٣۵۸ و محکوم به ۶ سال حبس به همراه تبعید در زندان بهبهان است. او از ١۸ تیرماه ١٣۸۸، بدون مرخصی در زندان بسر می برد.

میلاد اسدی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، متولد ٢ اردیبهشت ١٣۶۵ و محکوم به ۷ سال حبس تعزیری است. وی در ٩ آذر ١٣۸۸ دستگیر شد. وی از زمان دستگیری تا کنون تنها یک بار در ایام نوروز به مرخصی آمده است.

علی ملیحی، روزنامه نگار و عضو سازمان دانش آموختگان ایران، متولد ١٠ اردیبهشت ١٣۶١ و محکوم به ٤ سال حبس است. وی از زمان دستگیری -٢١ بهمن ١٣۸۸- بدون مرخصی در زندان بسر می‌برد.

این روایت تأسف ‌برانگیز برخورد امنیتی با دانشجویانی است که تنها به جرم اندیشیدن گرفتار آمده‌اند. حکایت بهترین فرزندان این آب و خاک که گناهی جز بیان آزادانه عقاید و دفاع از حقوق خود و دیگر هم‌اندیشانشان ندارند. اینان هر سه تنها به علت تمرین حق مسالمت‌آمیز خود در ابراز مخالفت با رویکرد ناقض حقوق انسانی دستگیر و به تحمل حبس ناعادلانه محکوم شده‌اند و از این رو زندانی سیاسی و عقیدتی محسوب می‌شوند.

ما جمعی از فعالان دانشجویی، حق تحصیل و حقوق بشر، بر آنیم تا به مناسبت سالروز تولد این سه تن، با تشکیل کمپینی در حمایت از آنان، توجه حامیان و بانیان حقوق بشر را به شرایط این دانشجویان در بند، جلب کنیم. این کمپین در نظر دارد با گرامیداشت تولد دانشجویان دربند فعالیت‌های ارزنده‌ی آنان را در ارج نهادن به ارزش‌های انسانی پاس بدارد. این کمپین در این راه کلیه یاران، همراهان و صاحب نظران را به همکاری دعوت می‌کند.

همگان می‌توانند نوشتن متنی درباره یاران دبستانی، ارسال کارت تبریک برای خانواده‌ها، تهیه‌ی پوستر و ویدئوهای کوتاه تبریک (کمتر از یک دقیقه) و نیز تهیه نماهنگ و مالتی‌مدیا یاد این عزیزان را گرامی بدارند. مطالب نگاشته شده در ویژه‌نامه یاران دبستانی و سایر سایت‌های دانشجویی و حقوق بشری منتشر خواهد شد.

این کمپین ضمن تاکید مجدد بر مبرا بودن فعالان یاد شده و بسیاری دیگر از کنشگران دربند از اتهامات وارده خواستار آزادی بی‌قید شرط آنان است و فعالیت خود را تا رسیدن به این مهم ادامه خواهد داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.