سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد دو نماینده از تخلف دولت از قانون: دیگر وقت مدارا تمام شده؛ این دوره مجلس در ح...

انتقاد دو نماینده از تخلف دولت از قانون: دیگر وقت مدارا تمام شده؛ این دوره مجلس در حال اتمام است

چکیده :دیگر جای مدارا با بی قانونی های دولت وجود ندارد. / علت تغییر رویکرد مجلس هشتم در دقیقه 90 با دولت، اتمام این دوره است. مجلس نمی خواهد در سطح جامعه قضاوت شود که مجلس نسبت به مصوبات خود بی تفاوت است. / اگر رییس جمهور قوانین را ابلاغ نکرد، رییس مجلس ابلاغ می کند‌....


نماینده تفت و میبد در مجلس، با اشاره به اجرا نشدن برخی مصوبات مجلس توسط دولت از جمله تشکیل وزارت ورزش، اعلام کرد که دیگر جای مدارا با دولت وجود ندارد.

سید جلال یحیی‌زاده در گفتگو با اعتدال، افزود: بازرسی قوه قضاییه و هیت رییسه مجلس در تخلفات قانونی که از سوی قوه مجریه صورت گرفته، محکم تر و شفاف تر ورود پیدا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به ورود مجلس به سال پایانی خود، گفت: یکی از علت های تغییر رویکرد مجلس هشتم در دقیقه 90 با دولت، اتمام این دوره است.

یحیی زاده تصریح کرد: مجلس نمی خواهد در سطح جامعه قضاوت شود که مجلس نسبت به مصوبات خود بی تفاوت است و نسبت به حق و تکلیف نظارتی خود نسبت به دولت استفاده نکرده است .

محمدحسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس نیز درباره چگونگی مواجه مجلس با عدم اجرای برخی قوانین توسط دولت گفت: عدم اجرای برخی قوانین مصوب مجلس توسط دولت، شیوه نو ظهوری است.

وی ادامه داد: البته دولت خیلی از قوانین را اجرا کرده و می‌کند، اما در مواردی خاصی این مشکل وجود دارد و باید رفع شود.

وی تصریح کرد: قانون مسیرهای اجرایی را در این زمینه مشخص و پیش‌بینی کرده است و اگر رییس جمهور قوانین را ابلاغ نکرد، رییس مجلس ابلاغ می کند‌.

فرهنگی درباره تمکین نکردن دولت از قانون وزارت ورزش و جوانان گفت: در وزارت ورزش و جوانان هر گونه تصرفی که توسط افراد غیر مسول صورت می‌گیرد، مشمول تصرفات غیر قانونی در اموال عمومی محسوب می‌شود و مجازات‌های سنگینی در قوانین دارد که تبعا اجرایی می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “انتقاد دو نماینده از تخلف دولت از قانون: دیگر وقت مدارا تمام شده؛ این دوره مجلس در حال اتمام است”

 1. محمد گفت:

  آقایون واقعا خسته نباشند.بابا خودتون رو به زحمت نیاندازید. همین که اعتراف کردید قریب سه سال حقوق حرام دریافت نموده اید
  کفایت می کند.تنها سئوال اینجاست که باتوجه به عملکردتان جواب وجدان وآخرتتان راچه خواهیدداد؟

 2. ناشناس گفت:

  آقایان خیلی دیر به این نتیجه رسیدند.
  نوشدارو بعد از مرگ سهراب
  مجلس هشتم نزد مردم دیگر هیچ اعتباری ندارد.

 3. حسین جعفری گفت:

  اگر شما نماینده واقعی بودید و نمایندگی مردم را داشتید، از همان ابتدا باید از دولت انتقاد می کردید و نمی گذاشتید کار به اینجا بکشد. برای چه مدارا کردید؟ می ترسیدید که دوره دیگر انتخاب نشوید؟ حال مطمئن شده اید انتخاب نمی شوید زبان گشوده اید. یا فکر می کردید پشت دولت به کوه احد بند است و حال می بینید که پشت او خالی شد و دیگر آن حمایت های بی چون و چرا از او نمی شود؟ انتقاد و تعریف باید حقیقی و به خاطر حقیقت باشد نه ارضای تمایلات این یا آن مقام. هرکس کار خلاف کرد باید از او انتقاد شود. مگر آن عرب جلنبر خطاب به عمر خلیفه نگفت تو کج شوی من با این شمشیر ترا راست خواهم کرد. کدام یک از سردمداران و رهبران ما از ابوبکر و عمر وعلی بالاتر و پر اهمیت تر یا معصوم تر و با ایمان تر هستند. جرات کرده اید از آنها انتقاد کنید. چرا؟ برای حفظ جیفه دنیوی و مرده ریگ. راست نمی گویم شما هم پاسخ مرا بدهید. ما اینها را باین جاها رساندیم با خفه خون گرفتن هایمان با ملاحظاتمان با ترسمان با بیم از دست دادن جان و مال وپست و یا ترس از انتخاب نشدن یا بیکار ماندن پس از دوره نمایندگی.

 4. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  سلام علیکم
  به عقیده بنده مجلس هشتم با این تذکرهای تهی فقط قصد تبرئه خود را دارد . در طی دوران چهارساله این دوره ، تخلفاتی از دولت مشاهده نمودیم که مسبوق به هیچ سابقه ای نیست و در واقع بدعت های عجیبی است که جا داشت نمایندگان محترم بیش از این ها وظیفه شناسی از خود نشان می دادند و از ابزارهای نظارتی خود استفاده می کردند . قطعا می توان گفت چنانچه مجلس از ابتدا و به بهانه عدم فرصت سازی برای اعتراضات مردمی ، در مقابل خطاهای پنهان و آشکار دولت دهم موضع سکوت اتخاذ نمی کرد ، موجبات تشویق آنان به ادامه تخلفات قبلی و وسوسه برای تحرکات غیر قانونی و حتی گاهی ضدقانونی دولت نمی شد . در کجای دوران سی و دو ساله انقلاب سابقه داشته است که رئیس اجرایی یک حکومت در مقابل انظار عمومی و پشت تریبونی که جایگاه و پست او به ایشان عظا کرده است بایستد و صراحتا تهدید به عدم اجرای قانون کند؟!
  بهرحال این مهری است که بر پرونده مجلس هشتم نقش بسته است و اقدامات اخیر که همچنان فاقد وجهه جدی و قرین بالفعل است پتانسیل آن را ندارد که به این مجلس چهره ای انقلابی و شجاع ببخشد .
  مجلس هشتم در ذهن تاریخ خواهد ماند و اذهان مردم در مورد عملکرد این مجلس قضاوت خواهد کرد .هرچند از مجلسی که تبدیل به تریبونی برای شعار شده است و تحت سیطره کسانی است که جایگاه قاونی خود را که مردم به آنها امنت داده بودند به ابزاری تبدیل کردند تا فرصت داشته باشند که لشکرکشی کنند و روبروی مجلس به نمایندگان آن ” پلاکارد : کیف انگلیسی” نشان دهند و خانه ملت را تهدید کنند که روزگار قاجاری اش را در هنگام به توپ بسته شدن تجربه خواهد کرد انتظاری بیش از این نمی رفت و نمی رود .
  من باب اهمیت عملکرد مجلس هشتم یادداشتی را نگاشته ام که پیرو این کامنت به مدیریت محترم سایت کلمه تقدیم می شود تا چنانچه صلاح دانستند منتشر بفرمایند ./ با کمال تشکر و توصیه خودم و شما به هوشیاری هرچه بیشتر / مهرداد نصرتی مهرشاعر

 5. ناشناس گفت:

  مجلس بی بو و خاصیت …..!

 6. ناشناس گفت:

  مجلسيان فرمايشي از اين تهديد ها هم بلد بودند؟عجب! يا مجلسي ديگر در راه است؟؟؟؟؟؟