سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر نفت: اشتباه محاسباتی در قبض‌های گاز ممکن نیست...

وزیر نفت: اشتباه محاسباتی در قبض‌های گاز ممکن نیست

چکیده :وجود خطا درشیوه محاسبه قبضهای گاز دوره قبل با توجه به متمرکز بودن سیستم محاسبه امکان ندارد . فقط یک احتمال برای اشتباه وجود دارد و آن کنتور نویس است....


وزیر نفت گفت: وجود خطا درشیوه محاسبه قبضهای گاز دوره قبل با توجه به متمرکز بودن سیستم محاسبه امکان ندارد .

میرکاظمی در حاشیه جلسه شب گذشته هیات دولت با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: فقط یک احتمال برای اشتباه وجود دارد و آن کنتور نویس است.

وی افزود: سایت شرکت ملی گاز اعلام کرده که میزان مصرف گاز در دوره های مختلف مشترکین برای هشت سال گذشته در این سایت وجوددارد و مشترکین می توانند از طریق مقایسه دوره های مشابه در طول سال های گذشته متوجه شوند که آیا مصرف آنها تغییری کرده است یا نه.

وزیر نفت افزود: اگر میزان مصرف در فیش اخیر مشترکین با دوره های سال های قبل مشابهت دارد مشخص می شود که آن مشترک نتوانسته میزان مصرف را کاهش دهد.

میرکاظمی اظهار داشت: قبل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها جدول تعرفه ها برای دوره پنج ماهه فصل سرما مشخص شده بود و از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها اطلاع رسانی شد.

وی گفت: کسانی که از 1200 متر مکعب در روز بیشتر مصرف کنند قبوض گاز آنها کمی بیشتر آمده.

وزیر نفت افزود: به هر حال 44 هزار تومانی که به ازای هر نفر واریز می شود باید در آن سو منبع داشته باشد و قیمت همه محصولات برای دوره های پنج ماهه سرما و هفت ماهه گرما مشخص شده است و سهم هر کدام از پرداخت نقدی مشخص است.

میرکاظمی اظهار داشت:‌ میزان مصرف 85 درصد از مشترکین متعادل بوده و قیمت ها نیز برای آنها متعادل آمده است اما 15 درصد مشترکین نتوانستند مصرف خود را کنترل کنند و اعتراض ها هم بیشتر از جانب همین 15 درصد است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “وزیر نفت: اشتباه محاسباتی در قبض‌های گاز ممکن نیست”

 1. MINSE گفت:

  are to ke rast migi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ناشناس گفت:

  آقای میر کاظمی در قبضهای 3 دوره پیش اعلام نمودهاید هر متر مکعب گاز طبق قانون 900 ریال و بر اساس مصوبه مجلش قرار است در 5 سال یارانه ها بکلی حذف شود یعنی سالی 20 درصد.قبل از قانون هدفمند کردن یارانه هر متر مکعب گاز حدود 170 ریال بود در دوره مورد بحث که اعتراضات مردم بر انگیخته شده قبض گاز مجموعه 4 واحد آپارتمانی که هر چهار نفر هم بازنشسته هستیم مصرف 4 واحد کمی بیشتر از 3200 متر مکعب در 45 روز و گاز بها حدود 2 میلیون ریال یعنی هر متر مکعب گاز مصرفی حدود 670 ریال گردیده در سال اول که قرار بود 20 درصد یارانه حذفشودیعنی 150 ریالدر متر مکعب که با احتساب 170 ریال گازبها قبل از هدفمندی میبایست در قبض صادره هر متر مکعب گاز بها 320 ریال محاسبه میشد در صورتیکه با افزایش 350 ریال بآن متر مکعبی 670 ریال محاسبه نمودهاند یعنی در سال اول ودر یک ضرب 70 درصد یارانه پرداختی(70 در صد 900-170 ریال)حذف گردیده است و با این ترتیب بفرض اینکه تورم صفر فرض شود در 4 سال آینده باید برنامه ریزی برای حذف 230 ریال مانده تا 900 ریال بعمل آید. 1- بنده از آقای احمدی نزاد و شما سئوال میکنم در سال 89 چند در صد به حقوق کارمندان اضافه کردهاید که در یک حرکت 70 در صد یارانه گاز را حذف میکنید؟
  2-بهای هر متر مکعب گاز بدون سوبسید که قبلا 900 ریال در قبوض صدره اعلا فرمودهاید درمدت چهار ماه به چه رقمی رسیده است و علل آفزایش آن چیست ؟
  مسائل زیادی با حذف یارانها وجود دارد و لی برای اینکه مردم بدانند چه کار باید بکنند لازم است از طرف مسئولین اجرائی شفاف سازی شود تا خانوادهها روز بروز سفره خودشان را کوچکتر و کوچکتر بکنند تا بتوانند قبوض آب و برق گاز و تلفن که بانگ افزایش بها آن بصدا در آمده است بپردازند.
  3-لطفا از صرف جوئی که بحد کافی صحبت شده بگذریدوبفرمائید چرا در سال اول 70 دصد بجای 20 در صد حذف شده و الان بها یک متر مکعب گاز طبق قانون چه رقمی است.لطفا با مردم شفاف باشید .
  4-در ضمن تکلیف حقوق باز نشستگان با حذف یارانه ها و افزایش تورم افسار گسیخته چگونه خواهد شد.

 3. شهاب گفت:

  جناب عالي با مراجعه به قانون هدفمندي يارانه ها ملاحظه مي فرماييد قيمت گاز مي بايست ظرف 5 سال برسد به قيمت تحويل در خليج فارس كه هم اكنون 363 تومان است. با اين وجود قيمت هر متر مكعب 67 تومان با توجه به قانون معقول مي باشد.

 4. مشقاسم گفت:

  اما در قبض های برق بعید نیست