سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر امور خارجه عراق: کشورهایی که نگران مجاهدین خلق هستند، می‌توانند آنها را اسکا...

وزیر امور خارجه عراق: کشورهایی که نگران مجاهدین خلق هستند، می‌توانند آنها را اسکان دهند

چکیده :وزیر خارجه عراق تاکید کرد که بغداد اجازه نمی‌دهد سازمان مجاهدین خلق در کشور عراق پایگاه داشته‌باشد و تمام کشورهایی که نگران سرنوشت این گروه هستند، می‌توانند ساکنان اردوگاه اشرف را اسکان دهند....


وزیر خارجه عراق تاکید کرد که بغداد اجازه نمی‌دهد سازمان مجاهدین خلق در کشور عراق پایگاه داشته‌باشد و تمام کشورهایی که نگران سرنوشت این گروه هستند، می‌توانند ساکنان اردوگاه اشرف را اسکان دهند.

هشیار زیباری در گفت‌و‌گو با رادیو اروپای آزاد ضمن ابراز تأسف از درگیری‌ در اردوگاه اشرف اعلام کرد که عملیات نظامی ارتش عراق در کمپ اشرف با این هدف صورت گرفته است که بخشی از خاک عراق که در کنترل مجاهدین بوده را از دست آنها خارج شود.

وزیر خارجه عراق روز دوشنبه تأکید کرد که قانون اساسی عراق اجازه نمی‌دهد که مجاهدین یا هرگروه شبه نظامی دیگری در خاک این کشور پایگاه داشته باشد و از داخل عراق دست به عملیات نظامی علیه همسایه‌های این کشور بزند.

هشیار زیباری با اشاره به این که پایگاه اشرف مساحتی حدود ۵۰ کیلومتر مربع دارد، افزود: «هیچ کشوری در دنیا قبول نمی‌کند که گروهی یا سازمانی حاکمیت و اقتدار آن کشور را زیر سوال ببرد و کشوری کوچکی را در داخل یک کشور بزرگ ایجاد کند.»

آقای زیباری خاطر نشان کرد که عراق قصد استرداد مجاهدین به ایران را ندارد، اما بنا بر تصمیم دولت عراق، تا پایان سال جاری میلادی، مجاهدین باید از پایگاه اشرف خارج شوند و بغداد حضور آنها در خاک عراق را نمی‌پذیرد. وی از ساکنین کمپ اشرف خواست تا به قانون عراق احترام بگذارند.

هشیار زیباری در ادامه افزود که دولت عراق از همه کشورهای اروپایی و غیر اروپایی خواسته‌است تا به مجاهدین امکان دهد در آن کشورها به فعالیت‌های خود ادامه دهند و گفت: «دولت‌هایی که نگران سرنوشت مجاهدین خلق و حقوق بشر این گروه هستند می‌توانند آنها را در کشور خود اسکان دهند.»

وزیر خارجه عراق تاکید کرد که مجاهدین می‌توانند در «هر کشوری که آنها را بپذیرد، مانند کشورهای اسکاندیناوی، استرالیا، نیوزیلند، کانادا و ایالات متحده و یا هر کشور دیگری» اسکان یابند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “وزیر امور خارجه عراق: کشورهایی که نگران مجاهدین خلق هستند، می‌توانند آنها را اسکان دهند”

 1. بسیجی ملت گفت:

  سرنوشت این گروهک باید عبرتی برای کسانی باشد که در برابر ملت خود ایستاده اند . منافقین هم خودشان می دوختند و خودشان می پوشیدند و به ملت نسبت می دادند ، این هم سرنوشتشان

 2. با انصاف گفت:

  مجاهدین خلق نامی زشت و کارنامه ای ننگین و پر از خیانت از خود در تاریخ ثبت کردند و هر انسان آزاده ای با مطالعه جنایت هایی که به نام حمایت از خلق بر مردم بی گناه ایران و عراق وارد نمودند احساس انزجار از آنان را در خود احساس می کند

 3. ناشناس گفت:

  برای نجات جان این بچه‌ها بهتر یه کشور دیگه پیدا بکنن.