سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جوانفکر: خبر مخالفت رهبری با برکناری مصلحی، جعلی است!...

جوانفکر: خبر مخالفت رهبری با برکناری مصلحی، جعلی است!

چکیده :پس از آنکه خبرگزاری های فارس، مهر و ایسنا و بالتبع دیگر رسانه ها، خبر پذیرش استعفای مصلحی توسط محمود احمدی نژاد، را از روی خروجی خود برداشته و خبر از ابقای وی در منصب وزارت اطلاعات با حکم رهبری دادند، مشاور احمدی نژاد و مدیرعامل خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا)، با انتشار مطلبی در وبلاگ شخصی خود، خبر ابقای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در منصب خود با نظر رهبری را جعلی، دروغ و خلاف واقع خواند....


علی اکبر جوانفکر، مشاور احمدی نژاد و مدیرعامل خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا)، با انتشار مطلبی در وبلاگ شخصی خود، خبر ابقای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در منصب خود با نظر رهبری را جعلی، دروغ و خلاف واقع خواند.

پس از آنکه خبرگزاری های فارس، مهر و ایسنا و بالتبع دیگر رسانه ها، خبر پذیرش استعفای مصلحی توسط محمود احمدی نژاد، را از روی خروجی خود برداشته و خبر از ابقای وی در منصب وزارت اطلاعات با حکم رهبری دادند، خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا)، روزنامه ایران، خبرگزاری برنا، شبکه ایران و دیگر رسانه های زیر نظر دولت، از درج خبر حکم ابقای وزیر، امتناع کردند.

در پی این اقدام هماهنگ رسانه های دولت، علی اکبر جوانفکر که به تازگی، سرپرست مؤسسه ایران نیز شده است در نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه، با انتشار مطلبی در سایت شخصی خود، خبر ابقای وزیر اطلاعات با حکم رهبری را جعلی، دروغ، خلاف واقع و اقدام رسانه های منتشرکننده این حکم را وقیحانه خواند و از احمدی نژاد و مشایی با عنوان مظلوم نام برد و انتشار خبر ابقای وزیر را اقدامی در راستای القای حاکمیت دوگانه نامید.

متن کامل این مطلب بدین شرح است:

پس از استعفای وزیر اطلاعات و موافقت احمدی نژاد با آن ، به نظر می رسد رسانه های دروغ پرداز و اقتدارگرا با جعل خبری منتسب به رهبر مبنی بر مخالفت ایشان با تغییر وزیر اطلاعات آن هم در ساعات پایانی شب، در حال طراحی و اجرای سناریوی جدیدی علیه دولت برای وانمود سازی عدم ولایت پذیری احمدی نژاد و همچنین قرار دادن رهبر در مقابل خبر دروغ منتشر شده از قول ایشان هستند.

چنین به نظر می رسد که رسانه های زنجیره ای وابسته به این جریان زیاده خواه ، در تلاش هستند تا از رهگذر این دروغ پردازی هماهنگ و یکپارچه ، ایشان را در مقابل یک خبر خلاف واقع اما منتسب به وی قرار دهد تا به زعم آنها ایشا ، مجبور به سکوت شوند.

کاری که همین رسانه ها در سال ۱۳۸۸ و در جریان نامه خصوصی رهبری خطاب به احمدی نژاد در باره معاون اولی مهندس اسفندیار رحیم مشایی ، انجام دادند و البته به شدت مورد عتاب رهبر قرار گرفتند، هر چند تاحدود زیادی به اهداف خود رسیدند و احمدی نژاد و پیش از وی آقای مشایی مظلوم واقع شدند.

چند نکته مشکوک حول این ماجرا وجود دارد
۱- این خبر را ابتدا خبرگزاری فارس (در ساعت ۲۲:۰۴) و سپس ایسنا (در ساعت ۲۲:۱۴:۲۵) و مهر (در ساعت ۲۲:۱۷) روی خروجی خود قرار داده اند این در حالی است که تا ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه هیچ خبری دال بر صحت این موضوع در سایت رسمی دفتر رهبری درج نشده است.

۲- درج خبر از طرف رهبری بدون اعلام رسمی آن از طرف سایت رسمی دفتر رهبری کاری بسیار زشت ،غیر اخلاقی و مشکوک است که متاسفانه رویه این خبرگزاری ها می باشد؛ امری که در ماجرای مرحوم کردان ،هنگامی که آقای حسین شریعتمداری مدیر مسوول محترم روزنامه کیهان ، به زعم خود از جانب منابع آگاه و از درون جلسه خصوصی رئیس جمهور و رهبری معظم انقلاب ، خبر از مخالفت رهبر با معرفی کردان به عنوان وزیر کشور داده بود و صد البته مورد تذکر دفتر رهبری قرار گرفت و از همه رسانه ها خواسته شد که در اخبار خود فقط به سایت رسمی دفتر استناد کنند.

۳- نکته قابل تامل در این زمینه آن است که خبرگزاری مهر دروغ خود را به مخالفت رهبر با قبول استعفای مصلحی از سوی احمدی نژاد مربوط کرده است اما دو خبرگزاری دیگر ، این نسبت دروغ را به مخالفت رهبر با استعفای آقای مصلحی مرتبط دانسته اند.

۴- خبرگزاری مهر این خبر را در ستون تازه ترین خبرها ، در خروجی خود قرار داده است اما وقتی مخاطبان روی خبر کلیک می کنند، با یک صفحه خالی مواجه می شوند !!

۵- در حالی که پایگاه اطلاع رسانی احمدی نژاد و خبرگزاری جمهوری اسلامی خبر از استعفای وزیر و موافقت احمدی نژاد با استعفای وی و بر عهده گرفتن سرپرستی این وزارت خانه توسط شخص ایشان داده است، صداوسیما هم در هماهنگی کامل با این رسانه ها تا نیمه شب روز یکشنبه(۲۸/۱)در هیچ نوبت خبری به این مسئله اشاره نکرده است.

۶- برای آگاهان سیاسی واضح است که تغییر وزیر در وزارتخانه استراتژیک و مهمی چون وزارت اطلاعات ، بدون هماهنگی احمدی نژاد و رهبری، امکان ندارد و اینگونه خبرسازی ها که احمدی نژاد تصمیمی را بگیرد وکمتر ازدو ساعت بعد رهبری آن را رد کند هیچ منطق عقلانی ندارد و علاوه بر تضعیف احمدی نژاد، تضعیف شخص رهبری و جایگاه ولایت فقیه نیز می باشد.

۷- نکته وقحیانه در این ارتباط به موضع گیری سایت وابسته به طیف اصولگرایان با مسوولیت آقای زاکانی مربوط می شود که در حدود ۱۵ دقیقه نیمه شب دوشنبه ۲۹ فروردین سایت جهان نیوز خبر از حکم حکومتی! رهبر به ماندن مصلحی در مقام وزارت داده است. بدون آنکه سایت رسمی دفتر ایشان به این موضوع اشاره کرده باشد!

۸- حدس و گمان صائب این وبلاگ آن است که مخالفت با احمدی نژاد به قیمت القای حاکمیت دوگانه ، توطئه جدیدی علیه دولت اوست که ساعاتی از آغاز آن س‍پری شده است .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “جوانفکر: خبر مخالفت رهبری با برکناری مصلحی، جعلی است!”

 1. ناشناس گفت:

  عجیبه واقعا .

 2. ناشناس گفت:

  بابا امام حسين !!!هم پيش اين مذمومين(همون مظلومين) كم آورد!
  نكنيد اشكمونو در نياريد،اين روزها نميدونيم براي چي داريم اشك ميريزيم !حصر،حبس،قبض،…حالا هم كه درد مشترك محمود و ايفنديار!

 3. کاشانی گفت:

  الحمدوالله که سایت های جناح مخالف دولت اخبارشان از خبرگزاری های دولتی و اصولگرا بوده و هیچ نقشی در این خبر رسانی نداشته اند حتی بی بی سی و…..!!! خودتان هستید که برا قدرت به جون همدیگه افتادید!!!!!!!!!!!!

 4. 349 گفت:

  خدایا کی داره از زشتی و پلیدی دروغ و جعل و شایعه پراکنی حرف می زنه !!!!

 5. م ف گفت:

  الهم اشغل الظالمین بالظالمین

 6. سرنا گفت:

  تا احمدی نژاده هر روز همین بساطه

 7. عبید سن خوزانی گفت:

  پس مصلحی در وزارت اطلاعات مشغول چه کاری است؟ در حال گردآوری اطلاعات است؟

 8. محمد گفت:

  بدون شرح
  6- برای آگاهان سیاسی واضح است که تغییر وزیر در وزارتخانه استراتژیک و مهمی چون وزارت اطلاعات ، بدون هماهنگی احمدی نژاد و رهبری، امکان ندارد و اینگونه خبرسازی ها که احمدی نژاد تصمیمی را بگیرد وکمتر ازدو ساعت بعد رهبری آن را رد کند هیچ منطق عقلانی ندارد و علاوه بر تضعیف احمدی نژاد، تضعیف شخص رهبری و جایگاه ولایت فقیه نیز می باشد.