سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

تشکیل بی سر وصدای حزب توابین!

چکیده :توابین جدید که - از قضا نمونه های آنها در دو سو دیده می شود - کسانی هستند که در این سالها مواضعی در حمایت و طرفداری از بعضیها! گرفته اند اما اکنون با اظهار نظرهایی که می کنند معلوم است ازحمایتهای خود پشیمان شده اند...


غلامعلی رجایی

مدتهاست این نکته را در ذهنم مرور می کنم که هرچند بر خلاف قول معروف اما غلط رایج، “تاریخ تکرار می شود” تاریخ قابل تکرار نیست مثلا دیگرهرگزکربلا وحسین تکرارنمی شوند اما به گونه هایی می توان مشایهت هایی درمیان برخی ازحوادث تاریخی در زمانهای متفاوت یافت.

یکی از این حوادث تاریخی ، شکل گیری نهضت توابین در میان بعضی از اهالی کوفه است که درماجرای کربلا به یاری امام حسین (ع)برنخواستند اما بعد ازشهادت فرزتد رسولخدا (ص) ازعدم همراهیشان یا امام حسین پشیمان شده و درخوانخواهی امام مظلوم سر به شورش بر داشتند.

چنین به نظر می رسد که در زمان ما و بویژه درسالهای پر حادثه وعبرت آور اخیرهم نمونه هایی از ظهور توابین به چشم می خورد.

این توابین برخلاف اصطلاح رایج ،اعضای بریده سازمان منافقین خلق – که بریدگی آنها به دلیل آشکار شدن ماهیت سازمانی بود که به آن وابسته بودند – نیستند.

توابین جدید که – از قضا نمونه های آنها در دو سو دیده می شود – کسانی هستند که در این سالها مواضعی در حمایت و طرفداری از بعضیها! گرفته اند اما اکنون با اظهار نظرهایی که می کنند معلوم است ازحمایتهای خود پشیمان شده اند .

استاد اخلاق دولت ،همسر سخنگوی سابق دولت مداح معروف مسجدارک تهران – که در هر سفرهیئت دولت به استانها همراه اعضای محترم آن بود و دعای کمیل رادر شهر میزبان می خواند و در حمایت از دولت به این وآن حمله می کرد – و دهها نفر دیگر در زمره پیوستگان به این حزب می باشند .

بنظرمن در آینده ای نه چندان دور باید منتظر پیوستن دیگرانی هم به حزب جدید بی تابلو اما رسما تشکیل شده توابین بود تا جایی که می توان حدس زد به صورت فرگیرترین حزب سیاسی کشور درآید!

در عین حال باید این حرکت را که در آن رگه هایی از تدین و انصاف دیده می شود به فال نیک گرفت و هرگز از در طعن و طعنه و کنایه با آن روبرو نشد

برای نمونه به سایت اعتدال مورخه ( 24 /1/90 ) بروید و سخنان جناب آقای – آیت الله – مصباح یزدی را در دیدار با جمعی از شورای عالی زنان ببینید و بر روی مصادیق واژه های “کسی” و “برخی” و “کسانی”تامل کنید .

چگونه کسی که در عمرش با عالمی ارتباط نداشته و علاوه بر آن هر روز ضربه‌ای به اسلام می‌زند، می‌تواند برای اسلام مفید باشد، و معلوم نیست چه شده که برخی نیز به آن‌ها دل بسته‌اند!

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: اگر تنبلی کنیم زمانی از خواب غفلت بیدار می‌شویم که تیرگی فتنه همه جا را فراگرفته است و می‌بینیم همان کسانی فتنه را آغاز کرده‌اند که خود پرورش داده‌ایم. این عزل و نصب‌ها از کجا در می‌آید؟ این حرف‌های ملی‌گرایانه و مکتب ایرانی، آن هم در زمانی که نهضت اسلامی در جهان اسلام در حال شکل‌گیری است، برای چیست؟ ملی گرایی و دم زدن از مکتب ایرانی با چه انگیزه‌ای می‌تواند صورت بگیرد؟

نکته مهم دیگر که در این یادداشت به آن اشاره می شود درمورد هشدارجناب ایشان – که من بطور تصادفی! درکیهان چهارشنبه هفته قبل خواندم – نسبت به تجدید سازمان مخوف فراماسونی درایران در شکل و قالب مذهب وآدمهایی با ظاهر دینی است.

دریافت و تجربه تاریخی ما چنین اقتضا می کند که از این اعلام خطرها که گاه دیگران هم از سر درد به آن اشاره می کنند به آسانی عبور نکنیم و این هشدارها را سخت جدی بگیریم .

هرچند در اینکه حرکت این افراد از چشمان تیز بین دوستان تلاشگر دستگاه امنیتی مخفی نیست کمترین تردیدی ندارم اما سخت بر این باورم که باید به مردم و بویژه نسل جوان که در این زمینه اطلاع چندانی ندارد در مورد ماهیت روشها نمونه عملکرد و.در نهایت خطراین افراد توسط کسانی که تریبونهای موثری در اختیار دارند و صدا وسیما هم با آنان بر سر مهر است ! و نیز دست اندرکاران رسانه های خبری وغیر خبری آگاهیهای لازم داده شود

انقلاب اسلامی که به پیروزی رسید و رژیم فاسد و وابسته پهلوی دوم که رفت تازه به برکت اسناد به دست آمده لیست شخصیتهای درجه اول ماسونی نظام از جمله در مجلس و دولت در دو رژیم پهلوی پدر و پسر به دست آمد.کسانی مانند فروغی که تا جایگاه نخست وزیری و ریاست مجلس هم بالا آمده اما ماسونی بودند .

آیا می توان در کمال ساده اندیشی منکر ماسونهای جدید در داخل نظام بود و یا خطر نفوذ آنان را دست کم گرفت؟

اگر نه ، باید از خود پرسید :

ماسونهای نظام چه کسانی هستند؟

چه روشهایی دارند؟

چه می کنند؟

چه اهدافی دارند؟ و ..

چه فایده دارد در دهه های بعد که دیگر بعضی از این افراد خر مرادشان از آب گذشته است ویا تشریفشان را از این دنیا برده اند لیستی منتشر شود که در آن اسامی بعضی افراد به عنوان فراماسونهای نفوذی نظام افشا شود.

خدایا به حرمت خون مظلوم کربلا این نظام را از آسیب دشمنان داخلی و بیرونی آن مصون بدار

-بعدالتحریر

با اینکه هرگزبا این نوع سخن گفتن با رییس دولت دهم و حتی اقای مشایی موافق نیستم ولی مناسب دیدم به جدیدترین اظهارات یکی دیگر از عضای حزب توابین جدید که بعد از نوشتن این یادداشت درسایت شفاف نیوز دیدم اشاره کنم.

توصیه می کنم دوستان در کامنتهایی که می گذارند نمونه های دیگری راکه سراغ دارند و کم هم نیستندبیاورند.

سعید حدادیان:آقای احمدی نژاد تا از بهشت حزب الله خارج نشدی تکلیف مشائی را روشن کن

سعيد حداديان يكي از مداحان مشهور تهران در سخنانی ،مطالبي را در خصوص مشايي بيان داشته كه احتمالا در روزهاي آينده و با فراگير شدن آن حاشيه هاي زيادي به همراه خواهد داشت.

به گزارش جهان به نقل از آتي، خلاصه صحبت هاي اين مداح مشهور از نظرتان مي گذرد:

• از احمدي نژاد توقع نداشتم كه زحمت هاي زيادي كشيده و بسيار پركار بوده ولي از مشايي حمايت كند .

• چرا احمدي نژاد به انتقاد علما و مراجع و شخصيت هاي اصولگرا در خصوص مشايي توجهي نمي كند .

• خدايا اگر مشايي استعفاء نمي دهد و يا احمدي نژاد او را بركنار نمي كند ، سريعتر او را به بهشت ببر ، البته با توجه به مهم بودن حق الناس جاي او ته جهنم است .

• حيف وقت علما و روحانيون و شخصيت هاي سياسي است كه وقت بگذارند و جواب او صحبت هاي او را بدهند و با مشايي بايد با طنز انتقاد كرد.

• آقاي احمدي نژاد تا از بهشت حزب الله اخراج نشدي سريع تر دور مشايي را خط بكش .

• حداديان در ادامه سخنان خود از ازدياد مشاغل و پست هاي مشايي ، صحبت هاي او در مورد پيامبران و اسرائيل و … انتقادهاي شديدي داشته است .

• چرا حرف ها و تفكرات نهضت آزادي و سازمان مجاهدين خلق از اطرافيان رئيس جمهور شنيده ميشود .

• نمي دونم چرا احمدي نژاد زحمت هاي خود را بر باد مي دهد .

• چرا از برگزاري مجالس گناه و برگزاري كنسرت ها حمايت ميشود .

در پايان شبكه خبري آتي نيوز از انتشار برخي مطالب اين بلوتوث پخش شده بدلیل بدور بودن از اخلاق معذور است و به اطلاع مي رساند ، موج اعتراضات مداحان مشهور مانند : حاج منصور ارضي و حسين سازور و … به اقدامات ضدفرهنگي و انتصابات و صحبت هاي رئيس دفتر احمدي نژاد در ايام دهه اول فاطميه همچنان ادامه دارد.

منبع: وبلاگ نویسندهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

31 پاسخ به “تشکیل بی سر وصدای حزب توابین!”

 1. ناشناس گفت:

  خدايا تورا قسم به روان پاك سلاله پيامبر كه امروز سالروز شهادتشون است چهره اين نا بخردان را آشكار بفرما

 2. بسيجي باملت گفت:

  پول بيت المال در دست اين اقايان بدون نظارت فراوان يكروز مليونها تبليغ ميكنند كه اين خوب است .يكروز باز خواب نما ميشوند كه بداست
  باز مليونها خرج ميكنند كه بد است .خدايا اين ملت را ازدست جهل وناداني رهاي بخش واز ديكتا توري كه عامل هر فساد است نجات بده.

 3. سید رضا گفت:

  هم زیر سم شمر لگد کوب می شویم
  هم متهم به فتنه و آشوب می شویم
  اما اگر جنایتشان را (ok) کنیم
  انسان با بصیرت ومحبوب می شویم

 4. ناشناس گفت:

  آدم در شگفت می شود که شما برای از میدان به در کردن رقیبانتان به چه ابزارهائی دست می یازید! از اینکه مشایی سخن از اسلام ایرانی گفته و ایرانیت را نیز به میدان کشیده است برآشفته شده اید یا واقعا بهانه کرده اید تا مشایی را بکوبید و خر خودتان را برانید؟؟ اگر جنبش سبز ما جنبش آزادیخواهی و دموکراسی است که البته ایران و ایرانی و فرهنگ و تمدن ایرانی باید در محور آن باشد. همینکه مشایی سخن از اسلام ایرانی می گوید یک گام به ما نزدیک است با آن فاصله ی بسیاری که از ما دارد. چرا مداحانی را تزکیه می کنیند که کارشان ساختن باندهای چماقدار و آزادی ستیز است؟؟ یک مداح خطرش هزار بار بیش از کسانی امثال سعید عسکر و این سعید آخری است که کلیت فرهنگشان در ترور و دشنام است. اینها پرورده ی منبرهای مداحان هستند. مداحان این سعیدها را می پرورود و شما به خاطر آن که نزاعی میان مداحان و دولتمردان احمدی نژادی درگرفته است می خواهید که مردم را به رقص درآورید. آخر اندکی اندیشه هم لازم است. مداح یعنی دشمن آزادی، یعنی دشمن فکر، یعنی دشمن بیان افکار، یعنی دشمن دموکراسی و دشمن انسانیت. به خود بیائید و این همه سبب ریزش حمایت سبزها از خودتان مشوید. وگرنه آخرش خودتان خواهید ماند و چند تن امثال کدیور و مهاجرانی و سرهای کچلتان.

 5. ناشناس گفت:

  بايد دل را بدست اوري نه جسم زير شگنجه ادمخوران را

 6. ناشناس گفت:

  شما به جای این که بابت انتقادات یک لومپنی مثل سعید حدادیان از احمدی نژاد ذوق زده بشین به فکر ساختن پیوند ارگانیک با نیروهای جامعه بیفتین

 7. مسعود سبز گفت:

  از کی تا حالا آقای مصباح یزدی شدند استاد اخلاق . لطفا” اخلاقی را که ایشان در حوزه تدریس میکنند را تحلیل کنید.

 8. امیر گفت:

  همه ی انتقادات مطرح شده ی آقایان حول یکی دو مورد از سخنان مشایی مخصوصاً در مورد مکتب ایرانی است
  ای کاش آقایان واقعاً از خواب غفلت بیدار شوند و واقعیت های مهم تری را ببینند. اینکه مکتب عربی باشد یا ایرانی مهم تر است یا اینکه در کشوری که حکومتش نام اسلام را یدک می کشد، وضع مردمش به مراتب بدتر از کشورهایی است که لاییک هستند
  اگر واقعاً به فکر مکتب اسلام هستند فکری به حال فساد دستگاه حکومتی بکنند

 9. علی گفت:

  چرا از برگزاری مجالس گناه و “برگزاری کنسرت ها” حمایت میشود !!!!!!
  فقط از جلسات امثال حدادیان حمایت شود که انواع حرفهای رکیک یاد گرفته شود و روش کشتن مردم در خیابانها و انواع وحشی گری آموزش داده شود. کنسرت چیه، موسیقی چیه، کتاب کدومه؟ رسما داریم شبیه طالبان می شیم با این سرعت پیشرفت تا چند وقت دیگه از اونا هم جلو می زنیم.

 10. علی گفت:

  این فرافکنیه .کیه که ندونه مقصر اصلی آقای … است

 11. ناشناس گفت:

  توبه گرگ مرگه!

 12. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  قاطی رجبی و حزب توابین؟ اگر حزب الشیطان یا حزب رجزخوانان، یا حزب فحاشان محارب با خدا می‌نامیدند، یا شاید حزب ریا و فریب، باز بهتر بود. بالاخره اسم باید با مسمی جور در بیاد یا نه؟ …
  گاهی هم شیطان باید به فرزندان خویش افتخار بورزد نظیر واقعه امامزاده عبدالعظیم، یا … .

 13. sam گفت:

  aghay Rejaei sorakhe doaa ra gom kardei kar az jay digari kharabe????

 14. میرحسین گفت:

  من فکر می کنم این از دو حالت خارج نیست. 1- تاریخ مصرف احمدی نژاد تمام شده است. 2- با این کار دارند زمینه سازی می کنند برای اینکه مشایی
  در ریاست جمهوری بعد رأی بیاورد. چون این آقایانی که شما نام بردید از هر کسی انتقاد می کنند مردم به اون طرف روی می آورند. مطوئن باشید که این آقایان دارند راه را برای مشایی باز می کنند.

 15. ناشناس گفت:

  البته ما از اینکه خداوند ظالمین را به خود مشغول کرده است خوشحالیم. اما دقت داشته باشید آنچه که امثال مصباح می گویند نه از سر درد و یا دلسوزی واقعی است. او و امثال او از اینکه مثلا رئیس دولت دیگر به حرفهای آنها گوش نمی دهند ناراحت هستند. و نه اینکه واقعا دلشان برای ایران و شیعه و هویت ایرانی بسوزد. ما می دانیم که اگر گروه جدید که اصلاح طلبان چند سال پیش مدام هشدار آنان را می دادند در ایران پاگیر شوند نه از ایران خبری می ماند و نه از اسلام و نه تشیع. اما یادمان نرود اینان با حمایت همه جانبه امثال مصباح و مداحانی مثل ارضی و حدادیان سر کار آمدند.

 16. علی گفت:

  … بازی با اعتقادات مردم – ایجاد مشکلات اقتصادی به نظرتان برای سرگرم کردن مردم کم بوده ؟ برای سرگرم کردن و انحراف فکر مردم درمانده بازی چدید با محوریت مشاعی لازم افتاده ؟ دست بردارید اگر همین آقای ارضی و حدادیان را با آب زمزم هم بشویند ظلمی که در دفاع از فرقه خود و به باد دادن اسلام انجام دادند شستنی و پاک شدنی نیست .

 17. مهداد گفت:

  آقای حدادیان عددی نیست که شما حرف های اونو بنویسید و بقیه نظر بدن.با این کارها ایشان فکر می کنند که یه… هستند.

 18. روح سبز گفت:

  با سلام
  راه رو بيراهه نريم!!
  اگر اين توابين شبيه توابين زمان مختار باشند بازهم بيراهه ميروند همانطور كه تاريخ نشان ميدهد!
  اسلام نه ايراني مي شود نه آمريكايي و نه انگليسي! خودمان را گول نزنيم!
  آقاي ….در حال موج سواري در امواج فاشيسم ايراني است كه سال ها به راه افتاده و عده اي از جوانان را از دين اسلام خارج كرده و به آئين هاي ميترائيسم و زرتشت و … درآورده!
  كه ريشه يابي و آسيب شناسي اين مسئله نياز به بحث مفصلي دارد وليكن نظر كلي بنده در كم كاري و انحراف روحانيت از جايگاه اصلي خود و رويكرد حكومتي ائمه جماعات و جمعه ميباشد.
  آقاي استاد اخلاق خود يكي از مغزهاي متفكر هادي اين انحراف است!
  بنده به عنوان عضوي از جنبش سبز نمي توانم بگذارم كه دوباره ايشان افكار عمومي را خط دهي كند!
  از سايت محترم كلمه ميخواهم كه با ديده انتقادي به مسئله نگاه كنند و نگذارند كه باز … افكار عمومي را هدايت كند!

 19. ناشناس گفت:

  سعید حدادیان و منصور ارضی چه فرقی با ….دارن؟من نمیدونم، اگه شما میدونید بگید لطفا…..

 20. ناشناس گفت:

  آقای سایت کمه: ازدوحا ل خارج نیست ، یا اینها دارند برای ماههای آتی اوپوزسیون فرمایشی درست میکنندویا اینکه برسرکیک قدرت با هم دعوادارند.به هرصورت برسر دعوای ساختگی که راه انداخته اند ذوق زده نشوید.

 21. me گفت:

  فکر نمی کنید جنبش مسایل مهتر دیگری هم دارد که باید به ان بپردازید.در زمانی که اینان به جان هم افتاده اند ما باید از فرصت ها نهایت استفاده را بکنیم .

 22. ناشناس گفت:

  خيلي جالبه…
  ولي نگفتين راي ما كو!
  يا حسين…مير حسين

 23. ناشناس گفت:

  به نظر من مشایی میتواند برای ملت مفید باشد فقط نیاز به زمان دارد
  شما هم همینجوری از این بی خردان که پول میگیرند و سوز شکم میگویند پیروی نکنید
  زنده باد مکتب ایرانی

 24. mo_11 گفت:

  اسلام ایرانی و یا مکتب ایرانی هیچ چیز جدیدی نیست ایرانیان همیشه تفسیر خودشان را از دین داشتند حتی تنها در یک زمان پس از حضرت رسول اله که تقریبا امت واحده اسلامی به رهبری عثمانیها تشکیل شد ایرانیها هرگز زیر یوق عثمانیها نرفتند.علت اینکه اینهمه شیعه در ایران هست نیز همین است.نمی دانم چرا یک نفر هم پیدا شد سخنی صادقانه گفت این همه براشفتند.ضمنا مداحانی مانند حاج منصور و …. برای خود یک امپراطوری مداحی راه اندازی کرده اند که اصل و معنای مرثیه سرایی و ابراز ارادت کردن به خواندان رسول خدا را زیر سوال برده اند کافی است به پیشینه مداحی در ایران را مطالعه کنید تا بفهمید تا امثال این اقایان چقدر این کار را به انحراف کشاندند

 25. بیتا گفت:

  حالا خیلی خوبه امثال مصباح یزدیها و حدادیان ها از احمدی نژاد جدا بشن؟ یعنی تمام مشکل ما با یک یا دو تا آدمه؟ به شخصه اگر قرار باشه بین مصباح یزدی و احمدی نژاد یکی رو انتخاب کنم احمدی رو انتخاب می کنم! همینطور اگه حدادیان بیاد این ور جوب، من می پرم میرم اون ور جوب! شما هم گاهی یه چیزیتون میشه ها.شهدای جنبش سبز امثال نداها و سهراب ها بودند و سبک زندگی و تفکر اونها با مصباح یزدی و امثالهم اصلا جور نیست.در ضمن ما هزینه نمی دهیم که در دعوای حیدری نعمتی شما طرف یه ور قضیه رو بگیریم، ما هزینه می دهیم تا زندگی بهتری برای خودمون و بچه هامون فراهم کنیم درسایه آزادی و دموکراسی و حقوق بشر.
  کامنت منتشر نمیشه البته!

 26. ایرانی گفت:

  و اما حزب توابین که می گویند ره افتاد… نگو تواب که ناگه گرگ می خندد… که هم سنگ منم آمد… نه این توبست و نه ما آنقدر احمق … مسیری کج شده سوی نهان سودای فردایی که شاید سود را آنجا بیابند…چرا؟ چون بعضی از ما سال ُ ماه بعد را در اخترُ استارگان واضح تر از بعضی دگر بینیم… پس باور ندارم توبه ی این گرگ های پر ز مکرُ حیله را …( و اخطاری شنو مرد کلامُ کلمه اس سایت… اگر شعر مرا سانسور کنی … شعری برایت می سرایم نغض .)

 27. یزدگردچهارم گفت:

  باورکنیداین داستان ایرانی اسلامی همش جنگ زرگری راه انداختنه
  این مطلب قبلا توسط موسوی عزیزمطرح شده
  یک روز زیرعلم امام حسین میرن یکروز به امام زمان متوصل میشن امروز هم یادکوروش بزرگ افتادن!
  آقایان کودتاچی حنای شما رنگی ندارد بدون خونریزی ومسالمت آمیز به پایان سلام کنیبد مقاومت کاملا بی فایدس!
  کودتاچیان با شما میگویم:
  بترسید بترسید ما همه با هم هستیم!

 28. ناشناس گفت:

  اگر مرحوم ایت ا.. بهشتی درقید حیات بودند ! باشناختی که ازمصباح داشتند چه اظهار نظری می کردند! البته اگر مرحوم بهشتی در حصر خانگی نبودند!

 29. ناشناس گفت:

  شهروند:ميخوان صورت مسئله را عوض کنند.احمدي نژاد در دو طيف نا متقاران بازي ميکنه .از يه طرف هولوکاست رو مطرح ميکنه از يه طرف ديگه مواضع مشايي رو تاييد ميکنه.به اين دليل که گم بازي کنه.اگه يه مسر مشخص رو در پيش بگيره خيلي زود به دليل ناتواني دستش رو ميشه .ولي به هيچکدومش اعتقاد نداره

 30. ناشناس گفت:

  دوم اردیبهشت چهلم بهنود رمضانی…
  قاتلینشو شناسایی کنید….

 31. کوروش عنایت گفت:

  متاسفانه به مداحی سیاسی و عوام فریبی میدان داده شده است. از مداحان چه انتظاری دارید؟ بیایند تحلیل سیاسی بکنند؟ یا برای مسایل جامعه راه حل بیابند؟ مگر فرهنگ مداحان را نمیشناسید. اینان اغلب نان را به نرخ روز میخورند. اگر روزی این نان در سفره احمدی نژاد باشد، پای سفره او مینشینند. اما اگر احساس کنند که هوا پس است، جای دیگر و پای سفره دیگری میروند