سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاسیس دانشگاه جامع امام خمینی در شهر خمین...

تاسیس دانشگاه جامع امام خمینی در شهر خمین

چکیده :استانداری استان مرکزی اعلام آمادگی کرد که از درآمدهای خاص استان، پنجاه درصد اعتبارات لازم را تامین کنند و از طرفی هم زمینی برای تاسیس یک دانشگاه جامع به نام حضرت امام را هم اختصاص دهند و ما هم در مجلس تلاش می کنیم که این مسئله مصوب شود و هماهنگی های لازم با وزارت علوم به عمل...


رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی بازدید از بیت خانوادگی حضرت امام خمینی(س) در خمین از اقدام برای تاسیس دانشگاه جامع حضرت امام خمینی(س) در شهر خمین خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبری جماران، علی عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این بازدید با اشاره به بازدید هیئتی از نمایندگان مجلس از مراکز آموزشی استان مرکزی افزود:” طی این سفر فرصتی شد تا از منزل خانوادگی حضرت امام در خمین که دوران کودکی و نوجوانی شان را در آن گذرانده اند بازدید کنیم.”

علی عباسپور افزود: جلسه مفصلی را با استاندار محترم استان مرکزی داشتیم و دراین جلسه بحثی مطرح شد که انصافاً نظام باید بسیار زودتر به آن می پرداخت و آن بحث ایجاد دانشگاه جامع امام خمینی(س) در خمین است.

وی ادامه داد:” بهترین روشی که ما می توانیم راه و فکر و روش حضرت امام را زنده نگه داریم و گسترش بدهیم تبدیل خمین به یک قطب علمی در کشور است و وجود یک دانشگاه جامع می تواند این ایده را محقق کند.”

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:” در همین راستا استانداری استان مرکزی اعلام آمادگی کرد که از درآمدهای خاص استان، پنجاه درصد اعتبارات لازم را تامین کنند و از طرفی هم زمینی برای تاسیس یک دانشگاه جامع به نام حضرت امام را هم اختصاص دهند و ما هم در مجلس تلاش می کنیم که این مسئله مصوب شود و هماهنگی های لازم با وزارت علوم به عمل بیاید و قطعاً می دانیم که دولت نیز از این ایده استقبال می کند.”

وی در پایان ضمن ابراز امیداوری برای تاسیس این دانشگاه افزود:” می بایست یک دانشگاه تاثیر گذار در پیشرفت علمی کشورمان و جهان اسلام رادر خمین داشته باشیم. این دانشگاه نه تنها در زمینه علوم انسانی بلکه در تمامی زمینه های پزشکی، فنی مهندسی و فناوری های پیشرفته و کشاورزی و هنر نیز می تواند سر آمد و یک قطب علمی باشد.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “تاسیس دانشگاه جامع امام خمینی در شهر خمین”

  1. مشقاسم گفت:

    بهتر است از همین حالا زنانه مردانه باشد که بعدا دچار اشکال نشویم. آقای کامران دانشجو حواست هست بابام جان؟ ازمان گفتن به موقع