سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آغاز اجرای پروژه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها...

آغاز اجرای پروژه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

چکیده :تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها که از زیر مجموعه های اسلامی کردن دانشگاه ها می باشد، در دوران محمود احمدی نژاد با جدیت دنبال شده است. به اعتقاد برخی از فعالین دانشجویی این اقدامات در راستای افزایش فشار بر دانشجویان و هرچه بیشتر مسدود کردن ارتباط آنها با یکدیگر در محیط دانشگاه می...


صبح روز شنبه ۲۷ فروردین ‌ماه “قانون تفکیک جنسیتی” در سرویس‌های ایاب و ذهاب کوی دانشگاه تهران اجرایی شد.

خبرگزاری “فارس” با انتشار این خبر مدعی شده است که در پی درخواست‌های مکرر دانشجویان، “قانون تفکیک جنسیتی” در سرویس‌های ایاب و ذهاب کوی دانشگاه تهران آغاز شده است.

مسئولان کوی دانشگاه تهران با کمک شورای صنفی کوی دانشگاه اقدام به اجرای این قانون کرده‌اند و دانشجویان دختر و پسر هنگام استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب کوی دانشگاه تهران همانند اتوبو‌س‌های شرکت واحد از این سرویس‌ها استفاده می‌کنند.

به گزارش دانشجو نیوز، بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها در سال های اخیر از سوی مسولین وزارت علوم به صورت جدی دنبال شده است بطوریکه اواخر سال گذشته کامران دانشجو در یکی از صریح‌ترین اظهارات و در جمع اعضاء هیات علمی دانشگاه های استان گیلان گفته بود که هیچ دانشگاهی حق برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی در دانشگاهها را ندارد و باید این اردوها جدا برگزار شود.

پیش از این رهبری نیز در دیدارهای خصوصی با مسئولان دولتی، از لزوم جداسازی دختران و پسران دانشجو در ایران صحبت کرده بود.

از جمله در ویدیویی که از صحبت های او در جمع هیات دولت محمد خاتمی در اینترنت منتشر شده است این طور می گوید: “اسلامی شدن دانشگاه ها این است؟ یک اردوی مختلط. من خیلی تعجب کردم. اردوی مختلط دانشجویی؟ دختر و پسر در اردوی مختلط . خوب! نفس اردوی مختلط بد است. بسیار کار بی‌قاعده.”

وزیر علوم نیز در این باره گفته است: “بحث اصلی از نگاه اسلامی این است که اختلاط دانشجویان مناسب نیست. اختلاط در دانشگاه ها یعنی مناسبات با الگوی غربی، مورد پسند هیچ یک ازآحاد ملت، خانواده ها و دانشجویان نیست.”

تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها که از زیر مجموعه های اسلامی کردن دانشگاه ها می باشد، در دوران محمود احمدی نژاد با جدیت دنبال شده است. به اعتقاد برخی از فعالین دانشجویی این اقدامات در راستای افزایش فشار بر دانشجویان و هرچه بیشتر مسدود کردن ارتباط آنها با یکدیگر در محیط دانشگاه می باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

17 پاسخ به “آغاز اجرای پروژه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها”

 1. میرحسین گفت:

  دختر و پسر بروند کیش که چه بشود ؟ :) خیلی ویدئوئه خوبه؛ یکی از خنده دارترین ویدئو هایی بوده که تو شبکه پخش شده تا حالا

 2. م.ح.خ گفت:

  این وزیر علوم اگه شعور اظهار نظر داشت که آئین نامه دکتری رو با این وضع تصویب نمیکرد دنیا داره رو به تخصصی شدن میره اون وقت ما باید آزمون دکتری رو از تمام درسهای کارشناسی امتحان بدیم؟؟؟؟

 3. اشکان گفت:

  دانشجویان هوشیار باشند زیربار این خفت نرن

 4. یه خس سبز گفت:

  فکر کنم اگه تفکیک بشه دیگه همه مشکلات جامعه حل میشه بحمدالله….

 5. علي مشهد گفت:

  هر چه تفكيك جنسيت در اجتماع بيشتر شود فساد هم بيشتر است .شما كشور هاي اسلامي مانند عربستان
  را نگاه كنيد فاسد ترين مردان جهان را دارند .ودر همه جاي جهان به فساد مشغول هستند امارورودمردم كشورهاي اسلامي به تايلند از جمله كشور خودمان را
  ببينيد ؟ حتي زنان در اين كشورها متاسفانه در خفي مشغول فساد هستند به همه توهين نميكنم ولي در كشورهاي غربي در ظاهر همه جيز ديده مشود اما در كشورهاي اسلامي پيرامون خودمان برويد وببينيد؟؟//

 6. مرتضی گفت:

  بنام خدا
  من شخصا فکر می کنم تفکیک جنسیتی توهینی به شعور و شخصیت دانشجویان است خواه پسر خواه دختر

 7. ناشناس گفت:

  طبق آمارها، تعداد ازدواج ها بسیار کم شده است و طلاق رشد بسیار زیادی داشته است! خب با این جداسازی احتمالا همان تعداد کم ازدواج هم به صفر می رسد و فقط همه برای طلاق به دفترخانه مراجعه می کنند! خیر است انشا ا….

 8. ؟ گفت:

  خوبه… يه داستان جديد تا ذهن منو شما رو مشغول به يه بازي جديد و …

 9. من گفت:

  خوبه… يه داستان جديد تا ذهن منو شما رو مشغول به يه بازي جديد و …

 10. ناشناس گفت:

  تو که کامروا کردی هرچی دانشجوئه.
  حقا که اسمت برازنده ته. اون شیری که خوردی حلالت باشه که ریز و درشت مشکلات قشر دانشجو رو از بیخ و بن حل کردی. دمت قیژ بابا. دمت قیژ

 11. ناشناس گفت:

  اگر چنین حالتی را در دنیا حتی در عقب افتاده ترین کشورها که البته خودمون هستیم پیدا کردید جایزه دارید! واقعا مسخره است. بالا رفتن آمار ایدز رو می خوان اینجوری حل کنند. دل آقا رو هم شاد!!!!

 12. عبید سن خوزانی گفت:

  حالا که همه چی تفکیک شده پیشنهاد می شود پیاده روها هم تفکیک شود شرق زنانه غرب مردانه ، شمال زنانه جنوب مردانه. بله آقا این منابع فساد را باید تفکیک کرد.

 13. ط.ت گفت:

  سلام
  من نمیدونم این تفکرات ماله کیه!مال هرکی هست یا سواد نداره یا شعور پایینی داره!اینه اسلام؟
  در زمان امام(ره) هم چنین کاری شد که خود امام دستور به حذف دادند.این آقایون همون اونهایی هستند که خون به دل انقلاب کردند.

  در کل تفکراتشون بو زیتون می ده!!!!

 14. سرو گفت:

  ميشه يه فكري هم براي اسلامي كردن شبكه هاي تلويزيوني بكنن مثلا شبكه هوشمند راه اندازي كنن كه آقايون نتونن چهره خانم ها رو زيارت كنن و برعكس(تز دكتراي خوبي ميشه ها!!!!!!!!)

 15. محمد گفت:

  واقعا فساد چيست .صيغه كردن .چند زن گرفتن .برده داري قرون وسطي فساد نيست .بخدا فساد در جوامع اسلامي بيشتر است فقط لباس ظاهر دارد
  مردان كشور خودمان عربستان وكشورهاي اسلامي در تايلند عرب هاي سعودي به يومن پول هاي سرازير شده ايرانيان به كشورشان در جزاير قناري وديگر كشورها دارند مرتب فساد ميكنند .زن هايشان هم معلوم نيست در كشور خودشان دست چه كساني هست.؟

 16. دکتر گفت:

  خداوکیلی باید این کارو بکنن دانشگاه ها بیشتر شبیه کلوپ دوستیابی تبدیل شده این به شدت تو درس ما تاثیرگذاره پسر دختر باید تفکیک شن

 17. با نو ناشناس گفت:

  به اعتقاد من خانه ها هم باید تفکیک شود یک اتاق برای خانم ها یک اتاق برای آقایان یا یک طبقه برای نسوان یک طبقه برای غزبان. مملکت اسلامی است آقا شوخی با کسی نداریم.