سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» کسب در آمد کاذب از جیب مردم با فریب و دروغ

پشت پرده حذف چهار صفر از پول ملی

چکیده :يكي از راه‌هاي تأمين اين كسري بودجه بالا بردن قيمت دلار است و همانطوري كه بيان شد هرگونه دستكاري قيمت ارز براي جامعه كاملاً محسوس است. لذا دولت وقتي تن به اين مسئله مي‌دهد كه چندين صفر از پول ملي حذف كند و وقتي قيمت دلار را حتي به چند برابر پس از حذف صفرها افزايش دهد ناخواسته فهم عمومي، براي تطبيق آن با چيزي كه در واقع اتفاق افتاده نياز به زمان بيشتري دارد، هدف دولت در كوتاه‌مدت كه همان كسب درآمدهاي كاذب مي‌باشد، محقق مي‌شود و درواقع مي‌تواند بحران اقتصادي كشور را به زعم خود به تعويق...


کلمه- گروه اقتصادی: دولت احمدي‌نژاد در طول 5 سال گذشته به خوبي كاركردهاي اين دولت نشان داده است. این  دولت از حربه دروغ براي فريب مردم و برقراري يك آرامش كاذب با دادن آمار و ارقام نجومي سوء‌استفاده نموده است. همچنين با بحران‌سازي و بوجود آوردن شرايط فوق‌العاده و دائماً زدن حرف‌هايي چه از سوي احمدي‌نژاد و چه از طرف نزديكان و هم‌فكران خود بر طبل اختلافات حتي به ظاهر با هم‌فكران اصول‌گرايان خود ذهن جامعه را به انحراف كشانده تا كسي فرصت پرسشگري و تفكر در مورد دلائل به هدر دادن منابع كشور نداشته باشد و درواقع ارزيابي عملكرد دولت تحت‌الشعاع اينگونه جوسازي‌هاي خودساخته قرار گيرد.

براساس چنين رويكردي كه فضاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي غبارآلود مي‌گردد فقدان آمار و اطلاعات درست لازمه چنين سياستي است و از سوي ديگر با برقراري فضاي امنيتي و ايجاد رعب و وحشت در ميان تمام اقشار جامعه به ويژه در ميان دانشگاهيان، كانون‌هاي فعال اقتصادي و مجموعه نهادهاي نظارتي و صنفي كه به نحوي مي‌توانند وضعيت اقتصادي، اجتماعي و سياسي و … را رصد كنند و نقطه‌نظرات خود را جهت تنوير افكار عمومي بيان نمايند و درواقع با منيتي كردن فضا و زدن انگ و برچسب‌هاي مختلف حتي جلو نقادي‌هاي منصفانه نيز گرفته شده است و دائماً با تذكر به رسانه‌هاي جمعي آنها را از انعكاس نظرات مخالف بازداشته‌اند.

حال سؤالي كه مطرح است حذف صفرها از پول ملي چه رابطه‌اي با كاركردهاي امپراطوري دروغ و بحران‌سازي‌هاي تصنعي در دولت فعلي دارد. همانطوري كه همه مطلع مي‌باشند علي‌رغم وظايف قانوني و تكاليفي كه براساس برنامه‌هاي توسعه بر دوش دولت گذاشته شده است تا با ارائه آمار و اطلاعات درست و بهنگام اين امكان را براي دستگاه‌هاي نظارتي و پژوهشگران بوجود آورند تا بتوانند به ارزيابي عملكرد برنامه و دولت بپردازند، اما مشاهده مي‌ شود دولت در اين مدت حتي نتوانسته است يك آمار و اطلاعات بهنگام و درست از شاخص‌هاي كلان اقتصادي اعلام نمايد و يا در صورت اصرار، بعضي از آمار و اطلاعات را با تأخيرهاي چند ساله تا چند ماهه و گاهاً مخدوش ارائه نموده است كه نمونه‌هاي بارز آن عدم اعلام نرخ رشد در چند ساله اخير و يا نرخ بيكاري مي‌باشد.

در چنين فضايي  امكان ردگيري واقعيت‌هاي مربوط به وضعيت اقتصادي كشور  از همه سلب مي‌ شود كه محسوس‌ترين و بارزترين مسئله در حوزه مخدوش كردن وضعيت اقتصادي كشور به ويژه درخصوص آثار و پيامدهاي حذف يارانه‌ها مي‌باشد.

با اين مقدمه صرف‌نظر از هر ادعايي كه درباره دلايل واقعي حذف صفرها مطرح شود براساس تجربه 5 ساله گذشته اولين مسئله، فرار از مسئوليت‌هاي ناشي از آن همه دروغ‌پراكني و ايجاد انتظارات درباره هدفمند كردن يارانه‌هاست اين از طريق مخدوش كردن نظام آمار و اطلاعات كشور پس از حذف يارانه‌ها و حذف صفرها و ناممكن ساختن ردگيري و شناسايي واقعيت‌هاي مربوط به شكست اين سياست و احاله دادن آثار حتمي آن به امور مجهول و غيرواقعي است.

همچنين گفتن دروغ‌هاي بزرگ كه از راهبردهاي اصلي اين دولت در دادن آمار و اطلاعات مي‌شود در كنار حذف صفرها از پول ملي موجب اغتشاش ذهني جامعه حتي بخشي از جامعه روشنفكري مي‌شود. براي مثال احمدي‌نژاد در اواخر سال گذشته اعلام داشته كه دولت در طول سال 1389 حدود يك ميليون و هشتصد هزار شغل ايجاد نموده است كه البته هيچ‌يك از متغيرهاي كلان اقتصادي (مانند نرخ رشد اقتصادي، نرخ بيكاري و …) اين دروغ بزرگ را تأييد نمي‌كند. همچنين اقتصاددانان بر اين شاخص اتفاق‌نظر دارند كه به ازاي هر يك درصد رشد اقتصادي يكصد هزار فرصت شغلي ايجاد مي‌شود. دولتي كه اين ادعا را دارد اولاً چرا تاكنون از اعلام رشد اقتصادي در سال‌هاي اخير امتناع مي‌ورزد و خجالت زده است؟ ثانياً، بنابر محاسبات انجام شده كه باز اقتصاددانان، دولت بر روي آن اتفاق نظر دارند، براي ايجاد هر فرصت شغلي حداقل سيصد ميليون ريال بودجه لازم است كه اگر ما ادعاي دولت را بپذيريم، بودجه لازم براي ايجاد يك ميليون و هشتصد هزار شغل رقمي بالغ بر پنجاه و چهار هزار ميليارد تومان برآورد مي‌گردد كه هيچ ردي در اسناد رسمي دولت در اين خصوص وجود ندارد.

لذا دادن اين آمار و اطلاعات افراطي و دروغ مقدمه‌اي براي اغتشاش ذهن جامعه بوده كه بتوانند صفرها را حذف كنند. اما رابطه ديگري بين عدم شفافيت، دروغ‌گويي و امنيتي كردن جامعه و سركوب براي بقاء و حذف صفرها از پول ملي دارند. نوسانات قيمت دلار و طلا (سكه) يكي از بهترين شاخص‌هايي است كه در سه دهه گذشته تمام كارشناسان و مردم تغييرات رابطه برابري ريال و دلار را به عنوان شاخص ملموسي از واقعيت‌هاي اقتصادي كشور مي‌شناسند. به طور مثال، اگر الآن يك دلار آمريكا كمي بيش از هزار تومان مبادله مي‌شود، نوسانات قيمت دلار كاملاً مي‌تواند در قالب يك ميزان‌الحراره مردم را درخصوص وضعيت اقتصادي كشور آگاه سازد و مردم به خوبي مي‌توانند جهت‌گيري‌ها و شاخص‌هاي اقتصادي عملكردي دولت را اندازه‌گيري نمايند.

بنابراين، اگر دولت به دليل بحران اقتصادي ايجاد شده در سال‌هاي اخير در كشور خواسته باشد قيمت دلار را به چند برابر افزايش دهد، تمام آمارهاي اطلاعات و ادعاها برملا شده و با كنار رفتن پرده دروغ و فهم عمومي كه در طول حداقل سي سال گذشته از رابطه دلار – ريال و وضعيت اقتصادي كشور ايجاد شده كاملاً بي‌صداقتي و ناهنجار بودن وضعيت اقتصادي دولت آشكار مي‌شود.

بررسي‌هاي كارشناسان اقتصادي و بودجه‌اي كشور نشان مي‌دهد كه دولت با تمام دستكاري‌ها و عدم شفافيت‌ها بالغ بر يكصد هزار ميليارد تومان در بودجه 90 با كسري روبرو است كه اين فريبكارانه و با انواع آمارسازي‌ها پنهان شده است .  يكي از راه‌هاي تأمين اين كسري بودجه بالا بردن قيمت دلار است و همانطوري كه بيان شد هرگونه دستكاري قيمت ارز براي جامعه كاملاً محسوس است. لذا دولت وقتي تن به اين مسئله مي‌دهد كه چندين صفر از پول ملي حذف كند و وقتي قيمت دلار را حتي به چند برابر پس از حذف صفرها افزايش دهد ناخواسته فهم عمومي، براي تطبيق آن با چيزي كه در واقع اتفاق افتاده نياز به زمان بيشتري دارد، هدف دولت در كوتاه‌مدت كه همان كسب درآمدهاي كاذب مي‌باشد، محقق مي‌شود و درواقع مي‌تواند بحران اقتصادي كشور را به زعم خود به تعويق بياندازند و در اين فرصت باز يك دشمن خودساخته و دروغين را عامل اصلي مشكلات بعدي اعلام كنند و هركس هم چون و چرا كرد، سركوب شود.

بنابراين، راهبردهاي دولت در گفتن دروغ‌هاي بزرگ و بحران‌سازي كردن به منظور حذف صفرها از پول ملي در كوتاه‌مدت موجب افزايش كاذب درآمدهاي دولت شده و با امنيتي كردن فضا فرصتي هم بوجود مي‌آيد كه مخالفين دولت خود را بدين طريق و به اين بهانه سركوب نمايند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “پشت پرده حذف چهار صفر از پول ملی”

 1. دانشجوی اقتصاد گفت:

  بسیار مطلب تحلیلی خوبی است ووقعا تبیین کننده وضعیت اقتصاد سیاسی کشور است من ازتمام اقتصادانان میخواهم که این مطلب را عمیقا بخوانند و با کامنت های خود در این بحث مشارکت کنند

 2. ناشناس گفت:

  بحرن سازی وفرشته نجات شدن اصلا به نظرمن اینهاازعمدبحران سازی می کنن بعدجامعه روتست می زنن وهرزمان حدجامعه به نقطه بحرانی رسیدیعنی مامردم خیلی عصبانی شدیم یک دفعه مثل فرشته نجات ازعالم غیب درمیان واب سردی بر سر داغ کرده ما می ریزندواین داستان همچنان ادامه دارد……

 3. باران سبز گفت:

  من تصمیم دارم سه تا صفر به سن وسالم اضافه کنم تا دیگه نگن یارو عمر نوح داره. به جاش من رو مثال بزنن.دو تا دوتا 17تا کی به کیه.

 4. ناشناس گفت:

  http://ilna.ir/newsText.aspx?ID=187258 نرخ واقعی بیکاری 15.6 درصد است

 5. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  وقتی بازی بلد نیستی و رو به باخت می‌روی، بازی را بر هم بزن، قانون خودت را رو کن!

  آری. در عرصه اقتصادی، بیش از 30سال است که وعده روزهای خوش، به دلیل جنگ نابرابر تحمیلی، دوران بازسازی و سقوط ارزش نفت، سراب بود. تازه می‌شد احساس خودباوری و رفاه کرد که آفت به مُلک ایران رسید و حشره‌ای سیستم اقتصاد و مدیریت ایران را در اختیار گرفت. اکنون بازی را بدجوری باخته، باید به هر قیمتی، تورم را کاهش دهد، حتی با نقاشی. باید بی‎کاری را از بین ببرد، حتی در رؤیا، باید واحد پول ایران، با دلار امریکا برابری کند، حتی با تقلب. و باید … آخر نام این آفت، محمود صادق!!! است.

 6. ناشناس گفت:

  بابا شما هم منتظرین احمدی نژاد دست تو دماغش کنه ازش ایراد بگیرین
  برین جمع کنین کاسه کوزتونو خجالت بکشین!!!!!!!!!!!!!

 7. روح الله گفت:

  واقعا تحلیل فوق العاده و روشنیست خدا لعنت کند دروغگویان ، دزدان و ظالمانی که بر این ملک حکومت می کنند.

 8. ناشناس گفت:

  ما هم از فقر داداش می خواهیم یکی از کلیه هامون رو کم کنیم. گروه خونی او مثبت به شرط سلامت.

 9. شلوغ پلوغ گفت:

  چیزی که تا اامروز ثابت شده و آقایون ههم خوب فهمیدن اینه که اکثریت ملت ایران هیچ وقت دنبال دلیل چیزی نمی گرده یعنی نه حوصل ای هست که برن بخونن و تحقیق کنن و نه اینکه کسی دل و دماغ چرا گفتن داره؛ مثلا همین سهمیه بندی بنزین که یه کم شلوغ پلوغ کردن و بعدش همه رفتن خونه تا ببینن چطور میشه که دیدیم و کسی هم … اونا که تونستن بنزین رو ریختن تو ماشین و راهی خیابووون شدن و اونایی که نتونستن مثل همیشه … حالا رسید نوبت یارانه ها که خوب کاملا معلوم بود این یه نقشه هست برای گول زدن عده ای که به نون شب محتاجند و … آخر سر رسید به حذف یارانه و این قبض های عجیب و غریب گاز و …که دلیلش هم این بود به طور ناگهانی دولت نمی تونست پول این قبض ها رو ٢٠ یا در جاهای دیگری تا ٥٠ درصد افزایش بده و باز هم دودش رفت تو چشم اونایی که از گرفتن یارانه ها ذوق مرگ شدن … حالا نوبت صفرها شده که خدا می دونه دوباره چه جوری گ… در میاد و چه بلاهای دیگری منتظر مردم ایران هست ولی صبر مردم هم حدی داره… این جریان صفر هم مثل همه کارهای دیگر دولت بدون تحقیق و یک شبه هست و مطمینا کسانی که این تصمیم رو گرفتن یه کاسه تخمه و یه قوری چای و گردوندن مملکت … مردم وقتی گرسنه بمونن دین و ایمون و خدا پیغمبر براشون بی مفهوم میشه و وای به حال ملتی که ارزش هاش رو از دست بده …

 10. حبیب تبریزیان گفت:

  واقعیت این است که نرخ برابری دلار با ریال، به نسبت 1به 3 یا 4 و حتی 5 باید تغیر کند تا موازنه طبیعی بین ارزش آنها برقرار و تولید داخلی با سطح قیمت های کالا ها و خدمات خارجی متعادل شود . تا سطح مخارج دلاری جامعه با سطح بضاعت واقعی (قدرت تولید و بازدهی نیروی کار) مملکت و مردم متعادل گردد. همه دست اندر کاران میدانند که نرخ دلار مصنوعاً پائین نگاه داشته شده است ولی شکاف و تفاوت واقعی نرخ برابر ی آنقدر زیاد است (حدود 1 به 4) که هرگونه تغیر جدی نرخ برابری ارزهای خارجی با ریال به یک طوفان اقتصادی تبدیل خواهد شد، شاید بدتر از عوارض حذف یارانه ها که البته هنوز آثارخود را نشان نداده است.
  فقط دولتی که از حمایت مردم برخوردار باشد میتواند چنین گام ضرور رفرم پولی را بردارد. این دولت قادر به این کار نیست و فاجعه زمانی رخ خواهد داد که قیمت نفت تنزل یابد و به گمان من فوراه بالارفته قیمت نفت در آینده ایی که دور نخواهد بود سرنگون خواهد شد. یکی از روزنامه های خارجی چندی پیش گزارشی فقط از آینده تولید نفت در عراق داشت که طبق آن در 5 سال آینده تولید نفت عراق به 10 میلیون بشکه خواهد رسید. از طرفی افزایش قیمت سوخت در دنیا مردم را به صرفه جوئی در مصرف واداشته است. اینهم خیلی محتمل است که امارات و عربستان بدلیل سیاسی و نه اقتصادی در آینده تولید خود را بیشتر از سهمیه افزایش دهند. اوضاع لیبی هم دیر یا زود تثبیت خواهد شد و تولید /انجا هم قطعاً افزاییش خواهد یافت. اینها در حالی است که در آینده، درآمد ارزی صادرات غیر نفتی ایران بدلیل تورم و تولید نفتی بعلت تحریمها تقلیل خواهد یافت و این تقلیل روی بنیه ارزی مملکت اثر خواهد گذارد. مجموعه این عوامل دیر ییا زود به فرار سرمایه از ایران نیز منجر خواهد شد که دامنه ان از حالا قابل پیش بینی نیست ولی رخداد آن قطعی است.
  بنابر این، خواب دولت برای تغیر خزیده نرخ برابری ریال با دلار در سایه بازی با صفرهای پول ملی جواب نداده و بیشتر اغتشاش خواهد آفرید تا ثبات پولی.

 11. ناشناس گفت:

  در جلسه تصمیم گیری بحران های کشوری مثلا همین گذاشتن یارانه ها و برداشتنشون یا همین کم یا اضافه کردن صفرها و غیره و …… مسوولین نسبتا … مشغول اس ام اس بازی و فال ورق و … آخر جلسه هم می گن برادر واسه تنوع هم که شده برش داریم …….. و اصولا آمار ارقام و همه چیز هم که در حد کشورهای پیشرفته هست و اشکالی درش نیست و نه بی کار داریم و نه تورم … پس آقا برداریم صفر و هزار یا خوشگل تر می شن :) بعدش مجری سرا پا خندان از داشتن پول خوردی بنام دینار ذوق مرگ میشه … آه که نون ١٠٠٠ تومنی میشه ١ تومن ومن هم کودکی بیش نیستم و تو دلم قند آب میشه ….

 12. hmokhtari123@yahoo.com گفت:

  i love this expelenation h m

 13. ناشناس گفت:

  اگر مثلا هر 300 ریالو میکرد یک واحد جدید! میشد اینو گفت. ولی با عددهای مضرب 10، قضیه آنی لو میره.

 14. سبزه قبا گفت:

  برای اینکه مردم سر در گم نشوند بهتر است درآمد و قیمت های کالا را به دلار یا یورو محاسبه کنند و با درآمد و قیمت های کالا در دنیا مقایسه کنند. در این صورت متوجه میشوند که همتایان آنان در کشورهای دیگر 3000 دلار درآمد دارند و اینان 400 دلار اما هر دو یک قیمت را برای کالا پرداخت میکنند.
  تحلیلی که کردید مناسب بود اما رصد شاخصهای اقتصادی و اطلاع رسانی به مردم بسیار مهم است. مخصوصا اکنون که جهاد اقتصادی دولت بر ضد ملت اعلام شده دادن آمار از رشد قیمت ها برای مردم ملموس تر خواهد بود.

 15. ناشناس گفت:

  دولت می داند امسال با تورم وحشتناکی سپری خواهد شد یکی از راههای فرار گل آلود کردن آب است بنابراین با حذف صفرها و تعویض واحد پول و نظایر آن قصد دارد این موضوع را یعنی تورم را در فضای غبارآلودی مخفی کند به عبارتی عامه مردم نفهمند بالاخره چی شد

 16. ناشناس گفت:

  این که تحلیل نبود عقده نامه بود!!!به جای این همه تعصب به فکر کمک به دولت ایران کنید نه اینکه حاضر به نابودی کشور به هر قیمتی باشید!!این کاریه که در خیلی کشورها انجام شده و نتیجه داده.از جمله برزیل و ترکیه.یعنی دولت از این کار حتی 1 درصد هم به چیزای خوب فکر نکرده و فقط به چیزای مرموزی که شما می گین فکر کرده؟ای ننگ بر شما وطن فروشان به خاطر قدرت!!لعنت زمین و آسمان و خدا و فرشتگان بر شما.روزی برسه که شمارو محاکمه کنیم تا بفهمید ایران پایداره نه شما خس و خاشاک شغال صفت مزدور !!! مرگ بر انگلیس زنده باد ایران.

 17. حامد گفت:

  این یارو چرا داغ کرده…..چیه حتما نونت اجر میشه این دولت دوروغ و دورویی دستش رو بشه ؟ای اقایی که دم از انگلیس میزنی وتا کم میارین منتقداتونو خارو خاشاک مینامید امام حسین فرمود اگه مسلمان نیستین حداقل ازاد مرد باشین,به نظرم تحلیل نامه بالا در مورد وضعیت اقتصادی کشور اگه همش واقعیت نباشه دروغ هم نیست از مرکب غرور و خودخواهی و تعصب پیاده شو اطرافتو نگاه کن وضعیت اشتغال و ازدواج و فقرو فساد بیداد میکنه ,کو رشد اقتصادی ؟ کارگاهای تولیدی زود بازده به کجا رفتن از قدیم میگن “دم خروس و باور کنیم یا قسم حضرت عباسو”البته احمدی نژاد و دولت فریبکارش میگه قسم حضرت عباسو یا حق

 18. محمد گفت:

  راست می گن دیگه فضا فضای فتنه است
  فتنه یعنی همین بدزد و تاراج کن بعد داد بزن بگو ای ی ی دزد

  احمدی نژاد کارشو خوب بلده به موقعش ان چنان بزاره تو کاسه این اقایون اصولگرا اون وقته که من می بینم خون جوانان هم وطنم بی ثمر نمونده

  شرم بر دروغگوی وقیح

 19. سید رضا گفت:

  هم زیر سم شمر لگد کوب می شویم
  هم متهم به فتنه و آشوب می شویم
  اما اگر جنایتشان را (ok) کنیم
  انسان با بصیرت ومحبوب می شویم

 20. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  ناشناسی نوشته:
  1) جنبش سبز حاضر به نابودی کشور، به هر قیمتی است!
  (کسی که حاضر به نابودی کشور باشد، حاضر نمی‌شود فرزندانش بی‌کار باشند، اما طلا و جواهر زنان و دختران برای بازسازی عتبات و نه ساخت کارخانه و بهبود فضای کار و اقتصاد درون کشور، به کار گرفته شود. حاضر نمی‌شود که نفت به جای اینکه سر سفره‌های مردم آورده‌شود، سر از سفره شورای نگهبان (روزنامه کیهان شهریور84) و سپاه (همان ماه و همان منبع) بدون تصویب و طی مراحل قانونی درآورد. حاضر نمی‌شود که با نفت، آجری از جنس گلوله و سلاح جنگی به ناکجاآباد صادر شود. حاضر نمی‌شود در حالی‌که در ارابه‌های مرگ و در جاده‌های قرون‌وسطایی هر روز صدها هموطنش جان ببازند و سیمای فلک‌زده و نفرین‌شده، درگذشت یک فلسطینی را در نوار غزه، بزرگنمایی کند تا تاجران مرگ، آجر به فلسطین ارسال کنند. حاضر نمی‌شود که مواد افیونی درون کشور بیداد کند و کار جز با وابستگی به سهامداران انقلاب، برای فرزندانش نباشد. ویرانی و تباهی جز این چیست؟ آیا این وطن‌پرستی همان نه غزه و نه لبنان؛ جانم فدای ایران نیست؟ شما که تیر و تخته مملکت را به تاراج بیگانگان داده‌اید؛ شما که هر ایرانی را با ناسزا پذیرایی می‌کنید. شما که هر روز کشتی را می‎برید و در دریا می‌اندازید تا تخته‎پاره زیر پای شما با همه منابع و منافعش ایران نام گیرد و به کام شیخ حسن نصرالله و فتح قریب!!! (اشاره به پوستر پشت اتوبوس نمازجمعه تهران) شود. و شمایی که سند خیانتتان به ادبیات ایران، به ادب انسانی؛ به فهم مردم ایران و … آشکار است. کهریزک را برای ایرانیان اندیشمند مدیریت می‌کنید و نابالغان فریب‌خورده یا قدرت‌طلبان را به دور خویش جمع کرده‌اید، شما کجا راضی می‌شوید که همپای ما شوید.
  نمی‌گویم که کمک به انسان‌های تحت ستم بد است. اما می‌گویم ایران مقتدر و با ثبات در جوامع بین‌المللی نقش بیشتری دارد. اگر ایران آباد و آزاد از شماها گردد، می‌تواند مواهب بیشتری به دیگران ببخشد. شما هستید که خائن هستید. اول مردم خود را عزیز بدارید. اول اگر حق‌گزار هستید، حق قائمین به انقلاب و مدیران پیشین را ارج نهید. اول نشان ادب بیاورید. اول از کهریزک و ما فیها برائت بجویید و اول از قتل عام وحشیانه و ترورهای منافقان در خیابان و بویژه از میرحسین موسوی و خاندانش پوزش بطلبید و حق را به حق‌دار بدهید تا باور کنیم انسان هستید. باور کنیم ایمان دارید. باور کنیم جوانمرد هستید. باور کنیم که تشنه قدرت نیستید و به خاطر قدرت‌طلبی دروغ نگفتید!!! و به خاطر قدرت کهریزک نساختید!!! و به خاطر قدرت فیلم جعل نکردید!!! و به خاطر قدرت؛ شیوخ شما کیف دلار در دستان مردان شریف ندیده‌‍اند!!! و به خاطر قدرت…. اما …
  2) برزیل و ترکیه هم همین کار را انجام دادند.
  آری. برزیل و ترکیه در ثبات و با برنامه چنین کردند. اگر همسایه کاری کرد، مدیریتی کارآمد، توانمند و محاسبه شده داشته، شما نمی‌توانید و نتوانسته‌اید جز با تقلب در آمار، اقتصاد را در دست بگیرید. این یک حقیقت است که بگوییم شما ناتوان هستید. نباید ناراحت شوید. مستندات فریبکاری و دستکاری شما در آمار کم نیست. پس بس کنید. کسی مخالف رانندگی خودرو یا پرواز هواپیما به سمت مشهد نیست!!! اما این کودک نه می‌تواند رانندگی کند نه خلبانی، و نه حتی مجاز به این کار است. این کار متخصص باسواد خودش را می‎‌طلبد. اگر جراحی مغزتان را به دست بیطار بدهید، اشکال از شماست.
  3) وطن‌فروشان به خاطر قدرت
  تکرار می‌کنم. نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران. البته اضافه کنم، با روش‌های افراطی و بی‌ملاحظه کمک به غزه و لبنان و … مخالفم. به نمایندگان مجلس اجازه دهید که تنها با تصویب مجلس و بدون فشار، در صورت مازاد سرمایه و پس از رفع نیازهای درونی کشور، به حد معقول کمک‌های انسان‌دوستانه صورت پذیرد و آمارش نیز ثبت گردد و شفاف به اطلاع مردم برسد. نه مانند امروز… .
  4) ایران پایدار است
  این از معجزات امام زمان (عج) است که کشور با مدیریتی از فریبکاران قدرت‌مدار که شهوت قدرت سبب شد آبرو را کنار گذاشته و علنا علیه احکام مسلم قرآن، اخلاق و قانون قیام کرده و رسوایی‌های شرم‌آور و ننگین سال 88 و سال 89 را رقم زنند. آری. ایران پایدار است و ظالمان باید از صحنه روزگار محو شوند.
  5) شما (مردمی که حداقل به اعتراف امپراطوری ریا و فریب 13میلیون نفر شمارش شده‌اند) خس و خاشاک و شغال‌صفت و مزدوری هستید!
  تمام مشکل ما با شما همین است. دوست بزرگوار ناشناس. البته به نظر می‌رسد از شرافت، درایت و عقل بهره‌ای نداری و نشان بزرگی نیز در تو نیست. ولی اگر یک بز را هم شریف بدانیم و بزرگوار، گمان نمی‌کنم توهینی شده‌باشد! ولی دوست عزیزتر از جان؛ تمام مشکل این است که ادبیات شما خلاف شرع، شأن اسلام و انسان است. و همین تنها برای تباه بودن راهی که در پیش گرفته‌اید کافیست. اول ادب یاد بگیرید و به بزرگان خویش در خطبه‌های نماز جمعه، در شورای نگهبان، در سیمای اشغالی و در سایر نهادهای کودتا نیز بیاموزید که ادب مرد به ز دولت اوست و نیز بیاموزید که ادب آداب دارد. و از این سرمشق لااقل تا سال 1400 تمرین کنید. شاید آدم شوید.
  6) مرگ بر انگلیس
  من هم فریاد سر می‌دهم که مرگ بر کسانی که انگلیس را می‌پرستند و بر اساس کپی از رهنمودهای این جرثومه استثمار، به استثمار ایران و استعمار کشورهایی چون سوریه و … پرداخته‌اند. الآن کیهان شما دقیقا بر اساس نسخه انگلیسی عمل می‌کند، مدیران ارشد و علمای شما هم دقیقا با کپی از انگلیس. نگویید نه، که مجبور می‌شوم سند رو کنم و آنگاه ردیابی خواهم شد. اما بدانید که برای مقامات عالیه، نشریات ویژه‌ای با تحلیل‌هایی که در سیستم‌های جهانی بر مطالعات سیاسی انجام شده تحویل شده و بر اساس آموزه‌های همین استعمارگر پیر مدیریت این رخدادهای سیاسی را در دست می‌گیرند!!!
  7) زنده باد ایران
  این شعار آخری، دقیقا شعار سبز ایران است. زنده باد ایران سرسبز، آزاد، آباد و سربلند. یا به قول دوستان، Viva IRAN

 21. ناشناس گفت:

  لعنت خدا بر دروغگو. شاید این لعنت متوجه شما سبز ها بشه شاید ما احمدی نژادی ها.

 22. علی گفت:

  آقایانی که سنگ رئیس جمهور تقلبی را به سینه میزنید میشه به 3 سوال پاسخ بدید ؟ چرا درآمد نفت و گاز و پتروشیمی که 6برابر زمان خاتمی و هاشمی افزایش داشته وضع مردم بدتر شده (نه فقط شما خواص ارتش سایبری) ؟ چرا دزدی معاون اول و نزدیکان رئیس دولت که قوه قضائیه وابسته به خودتان هم فقط موارد کشف شده را نزدیک به هزار میلیارد تومان اعلام کرده توسط دولت عدالت پرور از تعقیب دزد جلوگیری میشود ؟ چرا رشد اقتصادی در حد صفر و خوشبینانه آن در حد یک درصد است آنهم با این میزان افزایش درآمد نفت و گاز و پتروشیمی ؟ و کارهای و پروژه های ملی همچون عسلویه و… خوابیده است ؟

 23. ناشناس گفت:

  خوش به حالت سلامتی

 24. احمد نژادی گفت:

  حالا مگه دولت اصلاحات چه گلی به سر ما زد ، شما کل رو ببین داداش ، طرحی رو اجرا کرده که 4 دولت قبلی حتی جرئت بیانشو نداشتند،من یک دانشجوی روستاییم ، در دو دوره اصلاحات جاده روستایی ما فقط دوبار نقشه کشی شد و دیگر هیچ ، ولی در این دو دوره اخیر ما صاحب سالن ورزشی شدیم ،بسیاری از خونهها نوسازی شده و …

 25. یاالنثارات حسین گفت:

  فکر کنم اینهمه سرمایه این مملکت که در اثر بیفکری و تحریمها و …. که هدر شده شما آقای احمدی نزادی میخوان از جیبتون بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 26. امیر گفت:

  آقای طرفدار احمدی نژاد ایران فقط داهات شما نیست که این جوری موضع می گیری.اینو همه می دونیم که با دو تا گونی سیب زمینی شما رو خرید و رای دادین بهش.یه کم سرتو بالا بیار و ایران و نگاه کن که ویران شده .