سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » متکی: حاکم یمن به جای شنیدن صدای مردم، اعتراضات را به عوامل کشورهای خارجی منتسب کرد...

متکی: حاکم یمن به جای شنیدن صدای مردم، اعتراضات را به عوامل کشورهای خارجی منتسب کرد

چکیده :طی سال‌های اخیر رئیس حکومت یمن به جای شنیدن صدای اعتراض و مطالبات مردم این کشور از تاکتیک فوق و منتسب کردن این اعتراضات به عوامل و کشورهای خارجی استفاده کرده...


منوچهر متکی در یادداشتی یا عنوان «آقایان شورای همکاری! در این سونامی غرق می‌شوید » در روزنامه کیهان نوشت:

*رفتار سیاسی و تعامل امنیتی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در قبال قیام های مردمی- دینی در کشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا درخور تامل و بازخوانی است. برخورد متفاوت اعضای شورا با تحولات مصر، اردن، تونس، یمن، لیبی و تعامل آنان با آنچه که در برخی کشورهای عضو این شورا به ویژه در بحرین در جریان است نشان می‌دهد که شورای همکاری خلیج فارس تحلیل و ارزیابی درستی از عمق این تحولات که همانند زلزله ای اجتماعی پدیدار گشته است ندارد. به عبارت دیگر حکمرانان این کشورها علاقمند به شناسایی مطالبات مردم و به تبع آن پاسخگویی به مردم نیستند.

* شورا هنوز تصور می کند که آمریکا و غرب قادر به برون برد این کشورها از شرایط کنونی بوده و اوضاع را به نفع وضعیت سابق مدیریت خواهند کرد. در حالی که غرب و مشخصا آمریکا و اروپا از نگاه مردم منطقه در صف متهمین بوده و عملا در مقابل آنان ایستاده اند.

*طی سال‌های اخیر رئیس حکومت یمن به جای شنیدن صدای اعتراض و مطالبات مردم این کشور از تاکتیک فوق و منتسب کردن این اعتراضات به عوامل و کشورهای خارجی استفاده کرده است.

*اظهارات آقای شیخ خالد وزیر امور خارجه بحرین را مرور کنید. می گوید نمادهای میدان لؤلؤ(مروارید) را تخریب کردیم تا خاطره تلخی در ذهن مردم نماند. خاطره تلخ در ذهن مردم بحرین گلوله هایی است که توسط سربازان شما بر سینه مردان و زنان بحرینی می نشیند.

*خاطره تلخ در ذهن مردم بحرین تخریب مساجد، حسینیه ها و دیگر اماکن مقدس آنان است که توسط نیروهای اعزامی شما صورت می پذیرد. خاطره تلخ در ذهن مردم بحرین، بازداشت های گسترده مردم بیگناه، کشتن آنان در زیر شکنجه های قرون وسطایی که اربابان انگلیسی و آمریکایی آموزش داده اند و اخراج صدها نفری پزشکان، مهندسان و نخبگان جامعه از کار و اشتغالشان است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

22 پاسخ به “متکی: حاکم یمن به جای شنیدن صدای مردم، اعتراضات را به عوامل کشورهای خارجی منتسب کرد”

 1. ناشناس گفت:

  خجالتم خوب چیزی بود!!!!!!!!!!!!!

 2. ایرانی گفت:

  سلام آقای متکی . دوست عزیز با این تحلیل ها دوباره وزیر نمی شوید شما هم اوضاع داخل را به خارج نسبت دادین و می دهید. پس فرق میان این و آن چیست بگوی

 3. ناشناس گفت:

  چراغی که بمنزل رواست بمسجد حرام است.جنابعالی این قبیل گوشزدها را بمقامات مملکت خودت و بشار جان اسد بفرمائید تا مردم بدانند صداقت دارید.شما نمیتوانید با نادیده گرفتن سرکوب هم میهنان خود و مسلمانان سوریه چنین وانمود کنید که طرفدار و حامی حقوق مردم مسلممان و مظلوم یمن هستید.این مکر و ریا است و مدتها کوس ریا ی مسئولین این کشور در داخل و خارج بصدا در آمده است

 4. کاشانی گفت:

  از کی تا حالا متکی یادداشت بنویس شده!!!!منوچ جان یه سوزن به خودمون یه جوالدوز به مردم!!!!اگه میشه یه یادداشت هم برا ایران بنویس!!

 5. افشین هدایتی گفت:

  آقای منکی مگه شما نبودید که میگفتید تعداد مسافران از کشور انگلستان به ایران در ایام انتخابات ، از ک هواپیمای بوینگ به 3 هوایما در روز رسیده؟!!!!!!!

 6. حق طلب گفت:

  متكي جان خجالت بكش…!!! وقتي حرفاي شما براي ما باورپذيره كه حقايق داخلي رو هم بيان كني…
  شما هم اعتراضات داخلي رو به خارجي منتسب كرديد…!!! نكرديد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. ناشناس گفت:

  عجبا چه چیزا ؟؟؟ وا اسفا چه خبرا ؟؟؟ !!!! خدا را شکر و صد هزار مرتبه شکر که به برکت وجود زی وجود حضرات و مقامات معظم و با شرف و حیا و صدیق و … ، اصلا و ابدا در کشور ما از این خبرا نیست .

 8. MRM گفت:

  رو رو برم هی !

 9. حسیین جعفری گفت:

  آقای متکی ارتباط با بیگانگان، استکبار جهانی، صهونیست ها، عوامل خارجی، موساد، سی آی ا وام آی ایکس را در مورد مردم قهرمانی که علیت ظلم و ستم و بیداد عمال ظلم قیام کرده بودند کدام رژیمی باب کرد؟ تا کسی صدای خود را برای احقاق حق یا ظلمی که بر او رفته بلند کرد، فورا وزارت اطلاعات، دادستانی، امام جمعه ها فرریاد بلند کردند که سندش در دستمان است، یک میلیارد از خارج گرفته اند و…. خوب این بد آموزی که شد، کمانه کرد و رسید به کشورهای دیگری مثل یمن، بحرین، سوریه، لیبی. خوب شما که یمن را مثال می زنید سوریه را فراموش نکنید. آنها هم مثل بقیه بی چشم و روها میکشند و میگویند عده ای اوباش این ها را کشته است که در حقیقت درست هم هست چون خودشان خود را بهتر می شناسند. یا متهم می کنند که اینها ایادی خارج اند. پس اگر انتقاد می کنی حاج منوچ از آنها هم انتقاد کن. در ضمن کسی که صدایش بلند شده و صریحا هم ادعا می کند که داوطلب نمایندگی مجلس نیست، یعنی چه؟ یعنی دارد تمرین نامزدی ریاست جمهوری را می کند که رقیبش را که بدجوری از او در سنگال تیرخورده گوشمالی دهد و جای او بنشیند و آنوقت است که انتقامها گرفته خواهد شد.

 10. ناشناس گفت:

  یک سوال ازمسئولان:اگرحکومتی به رای مردمش احترام نگذاردیعنی حاکم یک کشوربامرگ حاکم قبلی تعیین شودولی درمواضع باشماباشدبازهم انرامشروع می دانید؟اگرنمی دانیدپس چرا ازش دفاع می کنید؟پس چراهیچ خبری ازتحولاتش منعکس نمی کنید؟/دوستان کمی فکرکنیدازهمین موردمی توان فهمیدکه درانتخابات تقلب شده

 11. رزمنده سابق گفت:

  ….پستي تازه بدهد . سعدي مي فرمايد .
  اين دغل دوستان كه ميبيني…. مگسا نند گرد شيريني……

 12. علی گفت:

  به به سلام آقای متکی ( وزیر سنگالیزه شده )

  بابا سید تو که خودت گفته بودی اغتشاش گرا به قول شما با هواپیما از انگلیس اومدن .!!!!!!!!!!!

  خجالت در مقابل شما کم آورده

 13. ناشناس گفت:

  جناب متكي از ايران ياد گرفته اند بطوريكه ما نخست وزير امام را بيگانه پرست و ياغي و باغي معرفي كرديم و آنها هم ياد گرفتند البته رئيس دولتي كه شما هم بعدا بعللي از آن كنار گذاشته شديد همه را مثل سران آن كشورها خارجي و جدائي طلب مي خواند

 14. سبز سبز گفت:

  واقعا که خحالت هم بعضی وقتها بد چیزی نیست .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. يكي از سبزها گفت:

  آقاي متكي سلام ،كجا بودي ،پيدات نبود ؟بقول… :دو كلمه هم از مادر عروس بشنويد. ببخشيد خواستم با فرهنگ رييس دولتتان كه شما هم زماني از آنها بوديد جوابتان را بدهم ، و الا سبزها عاري از اين فرهنگ هستند و متنفر، ولي چكنم كه فرهنگ شماها حاكم است و زبان محاوره زبان شما ! ما اعتقاد داريم : ادب مرد به از دولت اوست .

 16. مشقاسم گفت:

  از شما یاد گرفته است بابام جان

 17. ناشناس گفت:

  متکي جان اين لا الاييها رو فقط بلدي براي همسايه ها بخوني؟؟؟

 18. ن گفت:

  اینو نگه چی بگه واقعن در زبان فارسی کلمه ای پیدا نمیشه که به اینا گفت

 19. ناشناس گفت:

  میگم احمدی 0000بیرونت کنه

 20. ممل گفت:

  چچچچچچچچچچچچی میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 21. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  با تحریف ! : “خاطره تلخ در ذهن مردم بحرین گلوله هایی است که توسط سربازان شما بر سینه_سبز_ مردان و زنان بحرینی می نشیند.” !

 22. mehdi گفت:

  یک ذره صداقت در وجود شما نیست آقای متکی. آدم یاد کمال خرازی میفته کیف میکنه مخصوصا صحبتهاش در یک جمع حصوصی در دفتر وزیر خارجه انگلیس که انگلیسیها رو واقعا شرمنده میکنه. اما متکی جز شرمندگی هیچ چیزی برای ایران نداشت.