سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دو و نیم میلیون ایرانی هنوز بی سوادند...

دو و نیم میلیون ایرانی هنوز بی سوادند

چکیده :معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: در حال حاضر دو میلیون و 600 هزار بی سواد در کشور وجود دارد و با تلاش های انجام شده در کشور نرخ سواد در کشور به 85 درصد رسیده است. به گزارش مهر علی باقر زاده بعد از ظهر امروز در همایش...


معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: در حال حاضر دو میلیون و 600 هزار بی سواد در کشور وجود دارد و با تلاش های انجام شده در کشور نرخ سواد در کشور به 85 درصد رسیده است.

به گزارش مهر علی باقر زاده بعد از ظهر امروز در همایش مشترک روسای ادارات آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی شهرستانهای استان مرکزی در اراک افزود: تلاش بر این است که بر اساس برنامه تا پنج سال آینده نرخ بی سوادی در گروههای سنی 10 تا 49 سال به صفر برسد.

وی با اشاره به اینکه، نرخ سواد در گروه های سنی 10 تا 49 سال کشور 92 درصد و این مهم در استان مرکزی 95 درصد است، تصریح کرد: تاکنون جشن محو بی سوادی در 100 شهرستان و 10 هزار روستای کشور برگزار شده است.

معاون آموزش و پرورش کشور، افزایش نرخ سواد و توسعه علمی را در گروی جهاد دانست و گفت: با نامگذاری سال به نام جهاد اقتصادی باید هر چه بیشتر از امکانات و فرصت ها بهره وری کرد.

باقر زاده از پالایش آمار بی سوادی در کشور و اعلام قطعی آمار در این زمینه تا پایان خرداد خبر داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “دو و نیم میلیون ایرانی هنوز بی سوادند”

 1. 2011 گفت:

  بعد از 30 سال هنوز هم همین امار کذایی بی سوادی وجود دارد .پس این همه هزینه در طول این مدت چه شد.

 2. newkamb گفت:

  مطمئن هستم که این آمارها دروغه!! خودم کارمند 30 ساله ی نهضتم و از آنچه در این سازمان گذشته باخبرم! فقط همینقدر بدانید که سوادآموزان کلاسهای نهضت یا افراد باسواد- اسامی افراد فوت شده- همسایگان و دوستان وآشنایان چندین دوره در کلاسهای نهضت شرکت کرده و امثال اینها هستند کافیست تا به صحت آمارها به گونه ای جدّی شک کنید.البته این امربه هیچ عنوان تقصیر آموزشیاران محروم و فداکار و اکثرا زجرکشیده نیست بلکه مسئولین سازمان تنها در پی استحکام جایگاه و موقعیت خو بوده و هستند!! میتوانید به اسامی مدیران ارشد سازمان خصوصا در دفتر مرکزی آن مراجعه کنید و ببینید که چند دهه!!!! است که همچنان در راس تشریف دارند!

 3. با انصاف گفت:

  با خواندن مطالب شما نا خودآگاه ضرب المثل “الغريق يتشبث بکل حشيش:غريق، به هر شاخه ي خشکيده اي چنگ مي زند” در ذهنم تداعی می شود.به دنبال این هستید که -راست یا دروغ -نقصانی بیابید و با بزرگ نمائی آن را منعکس کنید! غافل از این که این رویه موجب رویگردانی افراد منصف و آگاه از شما می شود و هر روز تنها تر از دیروز می شوید. به نظرتان این خبر عملکرد 30 ساله مجموعه نظام را مخدوش می کند یا عملکرد دولت آقای احمدی نژاد را؟ اگر دین ندارید آزاد مرد باشید و صادقانه افکار و اهدافی که در سر دارید را نمایان کنید.مردم ما آگاه تر از آنند که فریب کسانی را بخورندکه با نقاب طرفداری از امام به آرمان ها و میراث امام جفا نمودند و با سخنان و اعمال خود دشمنان امام و نظام اسلامی را امیدوار کردند.

 4. حسین شریعتمداریِ سبز گفت:

  البته چندین میلیون بی‌صواط مدرک‌دار که حداقل دکتری دارند، نیز بر مسند ریاست تکیه زده‌اند!!!

 5. sabz sabz گفت:

  bale kamelan doroste vaghti ke paye siasat be daneshgah baz beshe va bahse oloome ensani vasat biad ke oloom ensani mazhob ro be khatar mindaze va in ke ba taghalob ye fardi be nam mamhmood ahmadi nejado ke savad nadare vasat tabestoon be resise jomhoor rusia be zaban engeland bege sale no shoma mobarak shom che tavaghoie dari ke ma 2500 /000 bi savad nadashte bashim

 6. ناشناس گفت:

  مطمئنا با این وضعیت اقتصادی افتضاحی که برای مردم درست کرده اند، آمار بیسوادی بالاتر از این ها خواهد شد.
  به برکت دولت عدالت نامحور جناب احمدی بعید می دونم در آینده کسی بتونه مدرسه و دانشگاه بره. همه میشن مثل خودش بیسواد و یاغی و چاله میدونی.