سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تخلف قانونی دیگر از طرف دولت/یک نماینده مجلس: مهلت تشکیل وزارت ورزش تمام شد؛ وزیری ...

تخلف قانونی دیگر از طرف دولت/یک نماینده مجلس: مهلت تشکیل وزارت ورزش تمام شد؛ وزیری معرفی نشد

چکیده :مهلت قانوني تشكيل اين وزارتخانه، هفته گذشته به پايان رسيد كه رئيس‌ دولت در اين مدت، بايد وزير وزارتخانه تازه راه اندازی شده را به مجلس معرفي...


قانون اساسی بر این نکته تصريح دارد كه مصوبه مجلس شوراي اسلامي پس از تأييد شوراي نگهبان لازم‌الاجراست.

ولي اسماعيلي، نماينده مردم گرمي در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اين موضوع درباره تشكيل نشدن وزارت ورزش و جوانان در مدت مقرر از سوي دولت گفت: مهلت قانوني تشكيل اين وزارتخانه، هفته گذشته به پايان رسيد كه رئيس‌ دولت در اين مدت، بايد وزير وزارتخانه تازه راه اندازی شده را به مجلس معرفي مي‌كرد.

وي در ادامه افزود: هم اکنون که چنين کاری انجام نگرفته، دولت مرتكب خلاف قانوني شده است؛ البته رايزني‌ها ادامه دارد تا اين مشكل نيز برطرف شود.

نماينده مردم گرمي، درباره وزير مورد نظر براي اين وزارتخانه و شرايط وي نيز اظهار داشت: رئيس‌جمهور بايد فردي را براي اين سمت معرفي كند كه به همراه آشنايي كامل با ورزش در زمينه جوانان نيز اطلاعات داشته و با امور فرهنگي آشنا باشد.

وي در ادامه، با اشاره به موضوع ادغام برخي وزارتخانه‌ها از سوي دولت نيز خاطرنشان كرد: دولت در پاسخ مجلس پيرامون طرح ادغام برخي از وزارتخانه‌ها كه بايد اجرايي شود، نيز اعلام كرده كه در حال جمع‌بندي است و پس از تصويب بودجه سال 90 اين موضوع بررسي خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “تخلف قانونی دیگر از طرف دولت/یک نماینده مجلس: مهلت تشکیل وزارت ورزش تمام شد؛ وزیری معرفی نشد”

 1. 2011 گفت:

  به بی کفایتی خودتان با ان رییس مجلس اعتراض کنید. ان قدر در مقابل دولت کوتا امد دیگر هیچ ارزشی برای شما قایل نیست.

 2. اندیشه سبز گفت:

  جدی یادش رفت وزیر بگه ….خب آقای نماینده مگه خبر نداری تاج سر رئیس جمهور منتصب چند روز پیش از یک سمت کنار رفت الان یه جای خالی داره هم جوانان رو خب درک می کنه هم ورزشکار هست …..وزیر پیشنهادی بنده برای نورانیت کابینه دولت فخیمه ” اسفندیار رحیم مشایی ”

  اگر بازم جای خالی هست بگید از حضور جناب بقایی استفاده کنیم کلا مشکل نفر نداریم …..شما نگران نباشید

 3. ناشناس گفت:

  با عرض ادب و سلام
  در پاسخ به اعتراض آقای ولی اسماعیلی باید بگویم که این دولت توان برخورد با خلاف کاری های دولت را ندارد زیرا از یک مجلس فرمایشی چه توقعی می باشد ؟

 4. ناشناس گفت:

  من یک سوال از قانون اساسی دارم،اگر رییس جمهور سر مهلت قانونی وزیر معرفی نکند چی می شود؟
  (این جور که من خودم می دونم 3 ماه بعد از مهلت اگر رییس جمهور وزیر معرفی نکند کابینه از مشروعیت می افتد،لطفا اگر یکی می دونه زیر همین مطلب یه توضیح کوچک بذارد)

 5. ناشناس گفت:

  ببین چه رقابتی شدید و نفس گیر است در کسب مناصب و حواشی وزارتها و مدیریتها که پس از چند ماه هنوز موفق بمصالحه بین خود نشده اند. مگر چه خبر است در حصول بر این مناصب و چه منافع و مصالحی است در نشستن بر این کرسی ها؟

 6. حسین شریعتمداریِ سبز گفت:

  خطاب به ناشناس::: 3ماه بعد از مشروعیت می‌افته؟
  خواب دیدی؟ خیر باشه!! این دولت از آغاز اشغال پست شهرداری هم مشروعیت نداشته، نخواهد داشت و هیچ ترفندی به آن مشروعیت نخواهد بخشید. وای بر کسانی که به این دولت ضد دینی و ضد ایرانی و ضد اخلاقی مشروعیت ببخشد.

 7. ناشناس گفت:

  اگر حکومت را لایق خود نمیدانید آنرا به حد لیاقت خود تغییر دهید و اگر اینکار را نمیکنید خود را گول نزنید و مطمئن باشید او شما را به حد لیاقت خود تغییر داده است.
  بیش تر از این از دولت و مجلس تشریفاتی نباید انتظار داشت.
  موفق باشید

 8. بارانی احمد گفت:

  چرا بیهوده می نویسید دولت احمدی نژاد فلان کار خلاف قانون را انجام داد ؟ این کارهای شما وقت تلف کردن است . رک و روشن در یک کلمه مردم را خلاص کنید و حقیقت را بنویسید که دولت مهرپرور و عدالت گستر ( به تازگی دولت انتظار ) تا کنون هیچ کارش برابر قانون نبوده است این دولت انتظار تنها می تواند منتظر سقوط باشد و دیگر هیچ !