سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چهارمين روز اعتصاب غذاي زندانيان سياسي رجايي شهر...
» آيا اين زندانيان به خواسته هاي خود دست خواهند يافت

چهارمين روز اعتصاب غذاي زندانيان سياسي رجايي شهر

چکیده :هر چند برخي خبرهاي رسيده به كلمه حاكي از آن است كه وضعيت جسماني تعدادي از زندانيان كه بيمار هستند چندان مناسب نيست اما گفته مي شود اين زندانيان اعلام كرده اند كه تا زمان تغییر رفتار کارگزاران امنیتی و قضایی با زندانیان و خانواده‌های آنها، به اين اعتصاب غذا ادامه خواهند داد...


کلمه:در حالي اعتصاب غذاي زندانيان سياسي زندان رجايي شهر چهارمين روز خود را پشت سر گذاشته كه خيلي ها مي پرسند آيا اين زندانيان به همه یا بخشي از خواسته هاي خود دست خواهند يافت ؟

به گزارش خبرنگار كلمه، تعدادي از زندانيان سياسي زندان رجايي شهر در اعتراض به شرايط نامناسب رفاهي و بهداشتي خود از روز يكشنبه دست به اعتصاب غذا زده اند. اعتراض به محروميت از ملاقات حضوري و حق مرخصي از ديگر دلايل اين اعتصاب غذاست .

هر چند برخي خبرهاي رسيده به كلمه حاكي از آن است كه وضعيت جسماني تعدادي از زندانيان كه بيمار هستند چندان مناسب نيست اما گفته مي شود اين زندانيان اعلام كرده اند كه تا زمان تغییر رفتار کارگزاران امنیتی و قضایی با زندانیان و خانواده‌های آنها، به اين اعتصاب غذا ادامه خواهند داد .مسوولان زندان همچنان نسبت به خواسته های این زندانیان بی توجهی کامل نشان می دهند.

اعتراض به احضارها، بازداشت‌ها، تهدیدها و فشارهای وارد بر خانواده‌های زندانیان صنفی، سیاسی و حقوق بشر و فشارها و محدودیت‌های غیرقانونی و غیرانسانی تحمیل‌شده بر صدها زندانی سیاسی و غیرسیاسی از ديگر دلایل این اعتصاب غذا اعلام شده است.

منصور اسانلو، رسول بداقی، عیسی سحرخیز، حشمت طبرزدی، مهدی محمودیان، کیوان صمیمی، رضا رفیعی، جعفر اقدمی، علی عجمی، مجید توکلی و بهروز جاوید از جمله زندانیان رجایی‌شهر هستند كه در اعتصاب غذا به سر مي برند .

اين اولين بار نيست كه زندانيان سياسي به صورت جمعي دست به اعتصاب غذا مي زنند . مرداد ماه سال گذشته نيز 17 زنداني سياسي زندان اوين دست به اعتصاب غذا زدند . آنها پس از انتقال به سلول انفرادي كه به دليل اعتراض به رفتار زندانبانها صورت گرفته بود ، اين اعتصاب غذاي جمعي را آغاز كردند و تا شانزده روزبعد نيز اعتصاب شان را ادامه دادند . آنها در اين اعتراض جمعي به تعدادي از خواسته هاي قانوني خود هم دست يافتند . بعد از اين اعتصاب غذا زندانيان كه حق استفاده از كتاب و روزنامه را نداشتند از اين حق برخوردار شدند. همچنين شرايط بهداشتي و رفاهي بند 350 نيز تا حدودي بهبود يافت . اين زندانيان پس از درخواست رهبران جنبش سبز مير حسين موسوي و مهدي كروبي به اين اعتصاب غذا پايان دادند .هرچند زندانيان سياسي زندان اوين كه اين روزها در بند 350 به سر مي برند هم از حق ملاقات حضوري، تماس تلفني و مرخصي بي بهره اند و بازجوها و دادستان تهران به صورت كاملا سليقه اي به آنها مرخصي مي دهند ، اما اعتصاب غذا براي آنها دستاوردهايي هم به همراه داشت .

در اعتصاب غذاي سال گذشته زندان اوين كيوان صميمي و مجيد توكلي دو تن از اعتصاب كنندگان فعلي زندانرجايي شهر هم حضور داشتند . عبدالله مومني ، بهمن احمدي امويي ،مجيد دري ،ضيا نبوي ،علي مليحي ،ميلاد اسدي و ….تعدادي ديگر از اعتصاب كنندگان زندان اوين بودند .

مادر مهدي محموديان يكي از زندانيان اعتصاب كننده زندان رجايي شهر نسبت به وضعيت جسمي فرزندش ابراز نگراني كرده است و گفته مسوولان با مرخصي درماني فرزندش مخالفت مي كنند . وي به شدت نگران وضعيت جسمي فرزند بيمارش است . مهدي محموديان روزنامه نگار پس از حوادث رياست جمهوري دو سال گذشته بازداشت شد و تاكنون بدون مرخصي در زندان نگهداري مي شود .

پروانه اسانلو، همسر منصور اسانلو، رئیس زندانی هیات مدیره سندیکای شرکت اتوبوسرانی و حومه و از جمله اعتصاب كننده هاي زندان رجايي شهر هم نسبت به سلامت همسرش نگران است و از آنجا كه همه تماس هاي تلفني زندانيان با خانواده ها قطع است خانواده ها در بي خبري كامل به سر مي برند .

هسر اسانلو مي گويد : «منصور اسانلو بيماري قلبي دارد و اعتصاب غذا می‌تواند وضعیت جسمانی نامناسب او را بدتر کند. دادستان تهران،جعفري دولت آبادي هر بار با مرخصي درماني وي مخالفت كرده است .»

تعدادی از خانواده هاي زندانيان سياسي زندان رجايي شهر به خبرنگار کلمه گفته اند که وظيفه حفظ سلامت عزيزان شان را برعهده قوه قضاييه مي دانند . مي گويند آنها و مسوولان زندان بايد به نيازهاي زندانيان توجه كنند وهر چه زودتر با بر آوردن خواسته هاي زندانيان به اين اعتصاب غذا پايان دهند . آيا اين بار هم زندانيان سياسي با اعتصاب غذا مي توانند به بخشي از خواسته هاي خود دست يابند ؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “چهارمين روز اعتصاب غذاي زندانيان سياسي رجايي شهر”

 1. ناشناس گفت:

  خدا يا مي بيني ؟؟؟مي شنوي؟؟؟ديگر صبر هم اندازه دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ناشناس گفت:

  خانواده هاي زندانيان سياسي و تمامي نيروهاي وفادار به انقلاب بايد مسير هاي بيدادگاه خيا بان معلم را مسدود كنند بايد جلوي اين پديده ضد انقلابي را گرفت

 3. ناشناس گفت:

  زندانی های سیاسی از شما که آزادانه این سایت رو اداره می کنید جسارت و استواری بیشتری دارند
  خجالت آوره این روند کج دار و مریزتون

 4. ئند گفت:

  شما اخبار دروغ و راست به مردم میدین

 5. پسر کوهستان گفت:

  می خواستن مثل آدم نتیجه واقعی انتخابات رو قبول کنن،این همه ضرر به کشور زدن(با خرابکاری و شورش و…)،خب حالا باید اینا رو هم تحمل کنن دیگه (هر چند خیلی از حرفایی که شما میزنید دروغه)

 6. ناشناس گفت:

  خدایا اگه خدایی یه نشونه بده ….. یه کاری کن…..

 7. یاالنثارات حسین گفت:

  به بسر کوهستان بگید که اگر موسوی و کروبی میخاستند عافیت طلب بلشند الان مقامی بالاتر از امثال لاریجانی ها و حداد ناعادل و احمد خاتمی و … داشتند و در ضمن بگید که همین طور که شما الان دارین با کامبیوترتان به عنوان تکنولوزی نو کار میکنید شیوه حکومت کردن هم با 1400سال بیش فرق کرده و نمیشه ما از روی مصلحت یک چیز نو را بخواهیم و بقیه را ول کنیم. الان دموکراسی بهترین دستاورد بشریت است .

 8. صادق گفت:

  استواری این مردان نستوه هسته های فکری وتشکیلاتی را بنیان خواهد نهاد تا اتکا نجات فردای کشور باشد

 9. ناشناس گفت:

  پسر کوهستان زور مرام انسانیت نیست باید هر کسی هر حرفی رو آزادانه بزنه پیش خدای خودت مسئولی ظلم و ستم رو میبینی و قبول نمی کنی

 10. حسين گفت:

  : شغالي وسط جنگل عربده مي كشيد و مي گفت؛ ببر تكه پاره مي كنيم! فيل از وسط نصف مي كنيم!… پلنگ مي خوريم!… ناگهان چشمش به يك شير افتاد و در حالي كه از ترس مي لرزيد گفت؛ البته بعضي وقت ها يك چيز زيادي هم مي خوريم!!

 11. پررو.مشهد گفت:

  شب سيه به پايان خواهد رسيد وسيا هي براي ديكتا تور ومز دورانش وشكنجه گرانش وكسانيكه حقوق مردم را پايمال ميكنند باقي خواهد ماند .

 12. ناشناس گفت:

  من هوا دار جنبش سبز هستم ولی از شما گردانندگان سایت کلمه گلایه مندم اصلا توانایی ندارید اقایان گرداننده سایت کلمه موارد مختلف در جهت ادامه مبارزه بدور از خشونت را بصورت نظر سنجی به افکار عمومی واگزار کنید تا به عمل تبدیل شود برای رسیدن به هرهدفی راهی لازم است مستمر وبدون توقف وبدست اوردن بهترین نتیجه از شرایط موجود در موارد مختلف استفاده کنیم یکی از بهترین ان عدم پرداخت قبوض گاز است که با اعلان اجرای ان توسط تمام هواداران بصورت میلیونی ودر ادامه در ماههای بعد قبوض برق وغیره تا بر اورده شدن ازادی های خواسته شده ادامه یابد این یکی از مبارزات مدنی بدور از خشونت میتواند باشد

 13. ناشناس گفت:

  مبارزه بدور از خشونت را از عدم پرداخت قبض گاز شروع کنیم

 14. راه بان گفت:

  مبارزاتی خارج ازمبارزه خیابانی انجام دهیم

 15. محمد گفت:

  من از شرقی ترین نقطه ایران از میان سرزمسن بلوچستان ایرانشهر داد می زنم میر حسین راهت را ادامه خواهم داد

 16. ناشناس گفت:

  فقط میگم ما شرمنده هستیم اما تا اخرین لحظه کنارتون هستیم.