سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خانه نشینی یکی دیگر از مدیران اصلاحات/ مهرعلیزاده از شاهد هم رفت...

خانه نشینی یکی دیگر از مدیران اصلاحات/ مهرعلیزاده از شاهد هم رفت

چکیده :مهرعلیزاده در حالی تصمیم به خانه نشینی گرفته که بسیاری از مدیران دولت اصلاحات چند سالی است که عزلت نشینی را اختیار کرده اند. مهرعلیزاده که از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم بود سکان هدایت سازمان اقتصادی کوثر را نیز برای مدتی در اختیار داشت اما پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم با حکم مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ریاست سازمان اقتصادی کوثر برکنار شد و جای خود را به محمدرضا اسکندری وزیر سابق جهاد کشاورزی...


محسن مهرعلیزاده که اسفند ماه گذشته از نامزدی انتخابات اتاق بازرگانی تهران امتناع کرد و ترجیح داد دیگر در پارلمان بخش خصوصی کرسی نداشته باشد، قصد کناره گیری از ریاست شرکت سرمایه گذاری شاهد را دارد.

به گزارش خبرآنلاین، او تا چند روز دیگر از این شرکت بزرگ اقتصادی می رود در حالی که هنوز مشخص نیست چه کسی جانشین وی خواهد شد.

محسن مهرعلیزاده اسفندماه گذشته استعفانامه خود از مدیرعاملی سرمایه گذاری شاهد را به مدیران ارشد خود در سازمان اقتصادی کوثر داده بود اما به دلایلی با این استعفا موافقت نشد.

او بار دیگر استعفانامه خود را روی میز محمدرضا اسکندری گذاشته و اعلام کرده است تا آخر فروردین ماه جاری به کار و مسئولیت خود در این شرکت بزرگ اقتصادی پایان می دهد.

مهرعلیزاده در حالی تصمیم به خانه نشینی گرفته که بسیاری از مدیران دولت گذشته چند سالی است که عزلت نشینی را اختیار کرده اند. مهرعلیزاده که از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم بود سکان هدایت سازمان اقتصادی کوثر را نیز برای مدتی در اختیار داشت اما پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم با حکم مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ریاست سازمان اقتصادی کوثر برکنار شد و جای خود را به محمدرضا اسکندری وزیر سابق جهاد کشاورزی داد.

سازمان اقتصادی کوثر از سازمان های مهم اقتصادی مانند سازمان کشاورزی وابسته به بنیاد مستضعفان است که دارای بزرکترین کارخانه خوراک دام و طیور، دامداری، مزرعه و باغ های فراوانی است و زیر نظر بنیاد شهید فعالیت می‌کند که عمده سهامداران آن خانواده‌های شهید و ایثارگر هستند.

مهرعلیزاده در عین حال در انتخابات دوره ششم اتاق های بازرگانی موفق شد به پارلمان بخش خصوصی راه پیدا کند. این مدیر آذربایجانی که دو سال پیش موفق شد با مدرک دکتری اقتصاد مهندسی از دانشگاه تیلبرگ فارغ التحصیل شود در کارنامه فعالیت های خود مدیریت های کلان را تجربه کرده که می توان گفت بالاترین آن معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی است. او همچنین به مدت سه سال(61- 63) عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل شرکت خودرو سازی سایپا بود. مهرعلیزاده با استعفا از شرکت سرمایه گذاری شاهد از این پس قصد دارد اوقات خود را صرف مطالعه و تحقیق کند و شاید هم کتاب خاطرات خود را به رشته تحریر درآورد.

در حال حاضر شرکت شاهد در زمینه های املاک و ساختمان، بازرگانی، سوخت و انرژی و بازار سرمایه فعالیت گسترده دارد که اداره هر یک از زمینه های مذکور بعهده یک شرکت هلدینگ تخصصی و شرکتهای فرعی هلدینگ مذکور است.

سهامدار اصلی، مؤسسه اندوخته شاهد و سایر سهامداران حقوقی عمده، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت، صندوق بازنشستگی وظیفه ازکارافتادگی وپس اندازک، شرکت سرمایه گذاری سپه، شرکت سهامی بیمه ایران، شرکت سرمایه گذاری سبحان و صندوق های ب -پ -کارکنان شرکت ملی نفت هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “خانه نشینی یکی دیگر از مدیران اصلاحات/ مهرعلیزاده از شاهد هم رفت”

 1. مینا گفت:

  آقای مهرعلیزاده عزیز به جمع خانه نشینان خوش آمدید ولی خدا را شکر کنید هنوز به حصر خانگی در نیامده اید!!!

 2. ناشناس گفت:

  ایشان درحال حاضر رئیس هیات مدیره شرکت بیمه دی است.

 3. ناشناس گفت:

  إسمشم تو نامه ى ديروز سياسيهاى آذربايجان بود، جرا ننوشتين؟
  از جنبش جماعت جرا خبرى نمينويسيد؟ بايكوتش كرديد؟ يا با شما، يا با دشمنتون؟!؟

 4. ناشناس گفت:

  جوونای بی نام و نشون تو زندون و تبعید دارن روزگار می گذرونن و سایت کلمه نگران موقعیت شغلی یک مدیر آقای خاتمی است که معلوم نیست چه گلی به سر مملکت زده
  ما بیچاره ها دلخوش چه آدم هایی هستیم واقعا

 5. سرباز راه سبز گفت:

  از تجمعات روزهای سه شنبه چه خبر؟؟؟!!!!ا

 6. دادرس گفت:

  دوست عزيزم از خود مير حسين كه بگذريم چون هيچ انگ و برچسبي به ايشان نمي خورد بقيه آقايان در زمان تصدي آنقدر آينده نگر بوده اند كه چندين سال مثل ساير مديران خانه نشين شوند و دغدغه چيزي نداشته باشند .واقعا دلم مثل تو ميسوزد كه جوانها به چه چيزي دل خوش كرده اند

 7. ناشناس گفت:

  خدا عاقبت این شرکت را هم بخیر کند. هرچی متخصص و آدم حسابی و کارآمد بود در دوران اصلاحات بود که همگی را خانه نشین کردند. این یکی هم که برود فاتحه این شرکت را هم باید خواند.
  مثل فاتحه ای که برای تولید ، صنعت ، کشاورزی و … خلاصه همه چیزمان در این 5 سال خوانده شده است. از صدقه سری … چون احمدی نژاد و یارانش