سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگزاری نشست ائتلاف کشورهای مخالف دولت لیبی در قطر...

برگزاری نشست ائتلاف کشورهای مخالف دولت لیبی در قطر

چکیده :ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا که از روسای نشست قطر است، به دنبال جلب مشارکت کشورهای بیشتر، از جمله کشورهای عرب در حمله‌های هوایی علیه نیروهای دولتی لیبی...


نشست اعضای ائتلاف کشورهای مخالف حکومت سرهنگ قذافی در لیبی، روز چهارشنبه، ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) در قطر برگزار می‌شود.

به گزارش بی .بی .سی، شرکت‌کنندگان در این نشست امیدوارند با تصمیماتی که گرفته خواهد شد، فشار بیشتری به رژیم حاکم در لیبی بیاورند. به ویژه آن که حمله‌های هوایی نیروهای بین‌المللی تاکنون در ایجاد تعادل قطعی به نفع مخالفان دولت لیبی در این کشور موفق نبوده است.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا که از روسای نشست قطر است، به دنبال جلب مشارکت کشورهای بیشتر، از جمله کشورهای عرب در حمله‌های هوایی علیه نیروهای دولتی لیبی است.

او گفته است که تحریم‌ها علیه سرهنگ قذافی از جمله سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تاکنون اعمال شده‌اند. هیگ دوباره خواهان کنار رفتن سرهنگ قذافی از قدرت شد.

موسی کوسا، وزیر سابق امور خارجه لیبی که ماه گذشته به بریتانیا گریخت، در نشست دوحه حضور دارد. او خواهان مذاکره و گفت‌وگو بین طرف‌های مختلف شده است تا از گسترش جنگ داخلی در لیبی جلوگیری شود.

بر اساس گزارش‌ها، هیأت‌های بین‌المللی با این هدف که از ناتو بخواهند به فعالیت‌هایش در لیبی شدت بیشتری بدهد، در این نشست شرکت می‌کنند.رهبران مخالفان دولت لیبی هم که به دنبال برکنار کردن معمر قذافی از قدرت هستند، در این نشست حضور دارند.

پیش از برگزاری نشست قطر، وزیران خارجه فرانسه و بریتانیا گفتند که نیروهای ناتو باید در لیبی کار بیشتری بکنند.هرچند یکی از فرماندهان نیروهای ناتو گفته است که نیروهای ائتلاف در لیبی، “فوق‌العاده” عمل می‌کنند.

این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که حمله‌های نیروهای دولتی و طرفداران سرهنگ قذافی به شهر مصراته ادامه دارد. این شهر که تحت کنترل نیروهای مخالف دولت لیبی است، برای بیش از ۶ هفته است که در محاصره قرار دارد و گروه های مدافع حقوق بشر هشدار داده‌اند که ساکنان آن با کمبود منابع غذایی و دارو روبه‌رو هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.