سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف...

بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف

چکیده : پس از گذشت 5 ماه از صدور رای محکومیت قطعی این 10 درویش، ماموران اطلاعات به طور همزمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد، ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکرالله حسینی و رامین سلطان‌خواه را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد...


ماموران اطلاعات صبح امروز 24 فروردین ماه هشت نفر از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی در شهرستان‌های بیدخت، قوچان و گناباد را همزمان بازداشت کردند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، در تیر ماه 1388، جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به رفتار غیرقانونی دادستان گناباد مقابل دادگستری آن شهرستان تجمع کرده بودند که در این واقعه،‌ 24 تن از دراویش بازداشت و به محاکمه کشیده شدند.

دادگاه گناباد 14 نفر از این 24 درویش را به سه ماه و یک روز حبس و 50 ضربه شلاق تعلیقی به مدت سه سال و 10 نفر دیگر را به 5 ماه حبس تعزیری به انضمام 50 ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه 12 دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی نیز مورد تایید قرار گرفت.

اینک پس از گذشت 5 ماه از صدور رای محکومیت قطعی این 10 درویش، ماموران اطلاعات به طور همزمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد، ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکرالله حسینی و رامین سلطان‌خواه را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد کردند.

احسان‌الله امانیان و محمد کاشانی‌فر دو درویش دیگر از این ده نفر هستند که برای آنها نیز حکم قطعی 5 ماه حبس، 50 ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم صادر شده است اما تا کنون دستگیر نشده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف”

 1. حسین جعفری گفت:

  آقایان سردمداران جمهوری اسلامی این همه که دست به دستگیری و بازداشت و زندانی زده اید به زودی علی می ماند و حوضش. دست کم یکی دوگروه را برای خودتان نگهدارید. با این همه تراشیدن و تراشیدن چه باقی خواهد ماند؟

 2. رزمنده سابق گفت:

  جهل مصبا ح ايزم كه مانند جهل طا لبان در افغانستان است .اكنون بر كشور حا كم است .به همه گير ميدهد .حتي به خودشان .به كسي هم اجازه اعتراض نمي دهند .اين عاقبت ان انقلاب بزرگ بود ايران متمدن در قرن 21 گرفتار واپسگراي گرديده است

 3. ناشناس گفت:

  مملکت داری اینها شده بازداشت خودسرانه زندان شلاق و محاکمات من در آوردی.

 4. ناشناس گفت:

  واقعا جای تعجب است درحکومت مدعی شیعه وپیرو حضرت علی(ع) بودن چنین رفتاری باعاشقان ودوستداران آن امام برحق مینمایند. وای بر شما حاکمان دیکتاتور که از دین به نفع خود استفاده ابزاری می کنید.

 5. ایرانی گفت:

  خب رسیدیم به دراویش.از قدیم گفتند درویش را چه نانی بدهی و چه بستانی.توفیری به حالش نمی کند.اما یک پیشنهاد بیاییم موافقان را که تعدادشان کمتر است به زندان ببریم و آنجا آزادانه زندگی کنند .بقیه ایران را زندان اعلام کنیم که جا کم نیاریم.اینجوری هم موافقان در امان هستند و هم خارجی ها و حقوق بشر نمی فهمند کی به کیه .رو پیشنهادم فکر کنین بد نیست آ آ آآ

 6. ناشناس گفت:

  به امیدروزی که همه دراظهارعقیده ازادباشند/دین اسلام دین زورنیست/بااین کارها خودشان با دست خودشان به اسلام ضربه می زنند/