سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عربستان هم ایران را تهدید به حمله نظامی کرد: قدرت نظامی ما را تست نکنید!...

عربستان هم ایران را تهدید به حمله نظامی کرد: قدرت نظامی ما را تست نکنید!

چکیده :سفیر عربستان سعودی در مصر تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. انها نباید قدرت ما را تست کنند. انشالله، اگر انها بخواهند کشورهای حاشبه خلیح فارس را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را...


پس از اظهارنظر مقامات بحرینی و کویتی علیه جمهوری اسلامی ایران، این بار نوبت به عربستان سعودی رسید تا سفیر این کشور در مصر، در اظهاراتی ضد ایرانی و کم سابقه، ایران را تهدید به حمله ی نظامی کرد!

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب ؛ احمد القتان سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه ی الحیات ادعا کرد: ما در عربستان سعودی مخصوصا ملک عبدالله از زمانی که وی ولیعهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را به سوی ایران دراز کنیم به هر شکلی. اما متاسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج فارس هرگز تمامی ندارد.

وی می افزاید: تا امروز، انها با توهم امپراطوری فارس زندگی می کنند. اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است. انها عربستان سعودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.

احمد القتان مدعی می شود: این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

سفیر عربستان سعودی در مصر، می افزاید: وضعیت ما با ایران در منطقه به صورت وحشتناکی است. ما پیام قدتمندانه و مهمی را به انها منتقل کرده ایم: ما اجازه ی نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس را نمی دهیم. امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است. مطمئنا شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله ی کویت پاسخ داد!

احمد القتان در ادامه ی ادعاهایش، می گوید: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!

وی با بیان این که “ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم” ادامه می دهد: بگذارید که به شما یاداوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 دو بار به آسمان عربستان سعودی حمله کرد. ما به انها هشدار دادیم و زمانی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، ما هواپیماهای انها را زدیم.

احمد القتان اضافه می کند: من فکر نمی کنم که سیاست ایران با سیاست مصر در یک خط است. ایران برنامه های خود را دارد. من از اعماق قلبم ارزو می کنم که مصر قادر باشد که ایران را متقاعد کند که روابط همسایگی اش را حفظ کند و به کنواسنیون های بین اللمی احترام بگدارد و دست از دخالت در کشورهای حاشیه خلیج فارس دست بردارد.

وی خطاب به مصاحبه کننده می گوید: برادر عزیر، شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند. تنها چیزی که این کشور به ان اهمیت می دهد دخالت در هر قسمت از کشورهای جهان عرب است. مصر هم اکنون دارد از این قضیه رنج می برد. مانند خیلی دیگر از کشورهای عربی دیگر، من می توان در مورد هر کشور عربی دیگری، مثال های زیادی بزنم!

سفیر عربستان سعودی در مصر، در ادامه ، تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. انها نباید قدرت ما را تست کنند. انشالله، اگر انها بخواهند کشورهای حاشبه خلیح فارس را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را دایم.

مصاحبه کننده در این لحظه پرسید: منظور شما از قدرت به معنای خود کلمه است.

وی پاسخ داد: بله.

مصاحبه کننده دوباره پرسید که این شامل حمله نظامی هم می شود.

سفیر عربستان در مصر پاسخ داد: منظور من ایران است. کشورهای حاشیه خلیج فارس و امنیت انها ، خط قرمز ماست. ما اجازه نقض امنیت را به انها را نمی دهیم امیدوارم که قدرت ما را تست نکنند. من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یاداور بشوم.

احمد القتان اضافه می کند: ما از دست ایرانی ها در فصل های مختلف حج خیلی رنج بردیم و آزار دیدیم! انها به عربستان می ایند و باعث اشوب در طول فصل حج می شوند

مصاحبه کننده در پایان گفت و گو، از سفیر عربستان سعودی در مصر پرسید: ایا ایران مسئول اشوب و تظاهرات در عربستان هم هست؟

سفیر عربستان، بدون اشاره به درگیری های سنگین در کشورش که روزهای متمادی ادامه داشت، پاسخ داد: کدام تظاهرات؟ همانی که 10 تا 15 نفر امدند؟!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

34 پاسخ به “عربستان هم ایران را تهدید به حمله نظامی کرد: قدرت نظامی ما را تست نکنید!”

 1. با صفا گفت:

  سفیر عربستان پاسخی بسیار قدرت مندانه داده است! داستان ایران داستان کسی است که در خانه شیشه ای نشسته و به دیگران سنگ می اندازد!

 2. احمد گفت:

  آقایان که دلشان از خدا می خواهد کشوری به ایران حمله کند تاپایه های قدرتشان محکمتر شود.به آنهاربطی نداردکه به سر مملکت
  چه خواهد آمد.آنها باشند هرچه شد شد حتی نابودی ایران.ولی اینبار کور خوانده اند قبل از وقوع هر حمله ای ملت ایران خود آنهارا
  جاروخواهد کرد.

 3. مهراد گفت:

  ز شیر شتر خوردن و سوسمار / عرب را به جایی رسیده ست کار
  که تاج کیانی کند آرزو / تفو بر تو ای چرخ گردون! تفو!

 4. سبز 88 گفت:

  آقای وزارت امور خاجه قدرتمند که جهان رو مدیریت می کنی؟ اگه راست می گی بیا جواب بده؟ همین مونده چهارتا عرب بیان واسه ما خط و نشون بکش

 5. ناشناس گفت:

  وطن فروش ها … داره می سوزه، دست به این کار ها می زنید.حتی دارید ناموس خودتن هم به فروش می گذارید؟!!!
  بسوزید و بسازید که رفتنی هستید …!
  این چند روز آخر را حال کنید!

 6. ناشناس گفت:

  این آقا از آب گل آلود ماهی نگیره شما هم به مسائل ایران و امارات دخالت نکن.جزایر 3گانه جزء انکار ناپذیری از ایران هست.همیشه ایران سرفراز و خلیج همیشگی پارسی

 7. ناشناس گفت:

  خوب می کنه. اون سه تا جزیره هم مال ایرانه. بحرین مال ایرانه. عرب ها هم واسه ما آدم شدن.

 8. سرای سبز گفت:

  زمون شاه ژاندارم منطقه بودیم و امنیت خلیج فارس به عهده ما بود ولی الان شدیم مخل امنیت .اونموقع کجا بودیم و زمون…

 9. کوروش.کبیر گفت:

  عربستان که سهله..خاک امریکا رو هم به توبره میکشیم….غلط کرده عربستان……اینجا سرزمین سربداران..

 10. حمید گفت:

  ما از نسل سربداران هستیم…….کاش عربستان حمله کنه…. کاری بهش میکنیم.. تا نامردهایی نفتی..بدونن..ایران سربدار..کیه..بزن ما امده هستیم تا دودمان فهد رو به باد بدیم

 11. صداقت گفت:

  دیکتاتور روزی گفت که در زمان خاتمی ما دچار ضعف بودیم و عقب نشینی می کردیم وحالا عزت مصلحت را ببیند که نه اتحادیه اروپا و نه 5+1 که بیابان گردهای بدوی ایران بزرگ را تهدید میکنند.اما جناب شیخ موضوع ایران موضوع ناموس ما از چپ و راست و کمونیست و ملی و مذهبی است با آنش بازی نکن.آگر شانه هایت را دوست داری.پدران من صاحب شانه های پدرانت بودند

 12. ناشناس گفت:

  افسوس که کارمون با بی کفایتی آقایون به کجا رسیده!

 13. حبیب تبریزیان گفت:

  با این فساد و عدم مشروعیتی که دولت ما دارد اگر ابر قدرت 400 هزار نفری قطر هم به ایران توپ و تشر بزند و تهدید کند من یکی تعجب نمیکنم. محمود افعان که امپراطوری صفوی را منهدم کرد حکمران ایران در کابل بود . در آن موقع همه افغانستان به ایران تعلق داشت. تاریخ از این شکفتی ها زیاد دازد. تمام جمعیت مغولستان به اندازه نیشبابور ما که قتل و عام شد جمعیت نداشت. از حمله اعراب هم چیزی نمیگویم.

 14. ناشناس گفت:

  حکومتی که پشتوانش ۴ ۵ تا جوجه بسیجی تا دندون مسلح باشن که فقط جرات زدن و تجاوز به زنان را دارند بایدم از طرف هر کسو ناکسی تهدید بشه

 15. ناشناس گفت:

  Saudis are U.S pupets and it is a well known fact.

 16. ناشناس گفت:

  پس بفرمائید عربستان هر غلطی میخواد بکنه، همه هم بشینن نگاه کنن؟
  دخالت مستقیم نظامی عربستان در بحرین اشکالی نداره ولی ایران نباید از حزب الله حمایت بکنه؟ یا اعتراض نکنه که چرا شما اینقدر با اسرائیل خوبین؟

 17. سبز دزفولی گفت:

  از دوستان سبز بعید است که به یک قومیت توهین کنند چون در ایران هم عرب هست. این آقا هم حق رو با باطل قاطی کرده . دخالت و خرابکاری ایران در کشورهای عربی درست ولی جزایر ایرانی را به غلط گفته .

 18. خون گفت:

  این بی غیرتها هیچ واکنشی نشون ندادند؟
  این دیکتاورهای کودتاچی فقط زورشان به ملت خود میرسد.

 19. ناشناس گفت:

  عمریه که اشکمون در اومد … با شکم گشنه از کودکی به جونی رسیدیم … اما دایی و خاله ی خود ما هر سال مکه رفتنشون ردخود نداشت …. حرفی هم میزدی به اینکه مسلمون نیستی محکومت میکردند … اما خداوکیلی من مسلمون بودم و هستم …..

  حالا خوب شد ؟ اینهمه سال رفتید پولی رو که با زحمت تو ایران بدست می آوردید رو دو دستی تقدیم عربستان کردید … همون پولهای که میشد باهاش دل بچه هایی مثل من رو شاد کرد …. حالا همون پولهای شما رفته تو جیب امریکا و آخرین مدل جنگنده شده تو آشیانه های عربستان حالا بهشون مینازه و خیلی راحت ایران رو تهدید میکنه … همون پولهاتون شد آخرین مدل سلاح دست همون شرطه هایی که موقع مکه رفتن اذیتتون میکردند (خودتون همیشه تعریف میکردید) ….

  دایی و خاله گرامی … اون روز رو یادتون میاد که من با اینکه 11 سالم بود ازتون میخواستم که بیخودی مکه نردید و خرج کلون نکنید … پولش رو بدبد به داداش محمد من تا بتونه یه کارو کاسبی راه بندازه تا منی که بابا بالاسرم نبود شکم گشنه نخوابم … … حالا من 25 سالمه خدارو شکر که سیر میخوابم … اما شما نتیجه زحماتتون رو دو دستی تقدیم عربستان کردید …. اینم شد نتیجش ….

  هنوز هم برای بار صدم به سفر حج میرید اما از حال روز شکم های گشنه بچه های یتیم مملکت خودتون خبر ندارید….
  اما هنوز هم هستن بچه هایی که بچه گیشون رو دارن مثل من میگذرونن ….

  چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ….

  مقصود من از كعبه و بت خانه تويي تو مقصود تويي كعبه و بت خانه بهانه است

 20. ناشناس گفت:

  همه روز روزه بودن همه شب نماز کردن/ همه سال حج نمودن سفر حجاز کردن/

  ز مدينه تا به کعبه سر و پا برهنه رفتن/ دو لب از براي لبيک به وظيفه باز کردن/

  به مساجد و معابد همه اعتکاف جستن/ ز ملاهي و مناهي همه احتراز کردن/

  شب جمعه ها نخفتن به خداي راز گفتن/ ز وجود بي نيازش طلب نياز کردن/

  به خدا که هيچکس را ثمر آنقدر نبخشد/ که به روي نا اميدي در بسته بازکردن !

 21. رزمنده سابق گفت:

  اين دولت كودتا چي تا كشور را وارد يك جنگ ديگر نكند دست بردار نيست .اكنون حرف خاتمي كه گفته بود دنيا را به سر ايران ميريزيد ثابت شده .همه با ما دشمن شده اند وكشور در تحريم وپروژه ها همه خوابيده است .

 22. خوزستانی میهن پرست گفت:

  من موافقم که ایران در امور اعراب دخالت میکنه اما این دلیل نمیشه که این اعراب شکم گنده فاسد در اطراف خلیج همیشه فارس بخوان در مورد جزایر ایران ادعای مالکیت کنند.به خدا قسم دست از پا خطا کنند مردم ایران با هر عقیده ای که باشن دست و پای این اعراب مفت خور در کشورهای زپرتی اطراف خلیج فارس رو قطع میکنن

 23. سبز سبر گفت:

  اگه عربستان اینقدر احمق باشه که به تحریک چند تا کشور قصد حمله به ایران را بکنه چوب حماقتش را خواهد خورد.بهتر از جنگ ایران و عراق درس بگیره و از این شکرها نخوره چون در غیر این صورت انتقام جنگ قادسیه را از آنها میگیریم.جنبش سبز ایران وابسته به هیچ کشوری نیست و به تمامیت ارضی و استقلال کشور اهتمام تام دارد.

 24. mohammed گفت:

  خب دم حشمت الله فلاحت پیشه گرم

  یه جواب تند و دندون شکن داد به این سعودی های احمق

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9001240980

 25. ناشناس گفت:

  مسئولین خنگ و بی فکر به اندازه کافی ایران رو به گند کشیدن و بی آبرو و ویرانش کردین دیگه جنگ راه نندازین بی همه چیز ها

  عربستان ، تو هم چرت زیادی نگو .ما مسئولین و بسیجی نماها مون بی شرف و کاسه لیس هستن ولی مردم با غیرتش اجازه نمیدن نفستون به ایران برسه چه برسه خودتون .

 26. سامان گفت:

  پیش گویی ، نوستراداموس را بخاطر میارید ؟ جنگ ایران و عربستان ؟ خدا بداد همه دنیا برسه

 27. ايران گفت:

  وزارت امور خارجه خواب تشريف داريد ؟

 28. ناشناس گفت:

  وزارت امور خارجه خارجه خواب تشريف دارند ؟

 29. ناشناس گفت:

  ببین اگه عربستان بخاد حمله کنه کشور های دیگه هم هستند که بخوان به خاطر منافعشون پشت عربستان وایسن . پس بیخودی جوش نزنین . اگه حمله ای هم صورت بگیره بازنده حتمی ما مردم بیچاره ایران خواهیم بود .4 تا جوجه بسیجی که دست راست و چپشون رو نمی دونن که نمی تونن از ایران دفاع کنن . اینا فقط واسه خودمون شاخن

 30. حسین جعفری گفت:

  یعنی بدبختی ما به جایی کشیده که حتی عربستان هم ما را تهدید می کند؟ پس چی شد؟ ما که می خواستیم امور جهان را مدیریت کنیم؟ حالا دیگر عربستان هم رجز می خواند. البته من عربستان را شماتت نمی کنم. هروقت هرکشوری بخواهد مودماغ کشوری شود مشخص است که عکس العمل نشان خواهد داد. اینها که ملت های بدبخت کشورهای دیکتاتور نیستند که خون دل بخورند، خونشان بریزد و ساکت بنشینند و آتش زیر خاکستر باشند. معلوم است که کسی به خطوط قرمز آنان انگشت برساند، جواب خواهند داد. من آنها را شماتت نمی کنم. اما دلم دو جاسوخت اولا ملت ایران را خطاب قرار داده اند درحالیکه خبر مگر ندارند که این ملت ایران نیست، ملت ایران خودش دل پرخونی دارد. دیگر آنکه گفته اند امپراطوری پارس و ایران. این که این کارها را می کند نه امپراطوری پارس است و نه دولت ایران. اینها جمهوری اسلامی هستند که نه جمهور ی اش باقی مانده نه اسلامی اش. آبروی ایران را نبرید. به ایران اهانت نکنید. ایران کشوری بود که احترام همسایه ها را داشت و هرگاه یکی از همسایه بی احترامی میکرد. فوری حسابش را کنار دستش میگذاشت. نه آنکه عرو تیز کند و بعد که مورد توهین و اهانت قرار گرفت راه لابه را پیش گیرد. دولت ما اگر غیرت داشته باشد دست کم یکسال جلو مسافرت مردم به مکه را می گیرد که نشان دهد بابا ماهم رگ و غیرت داریم و نمی خواهیم پولمان را دستی دستی تقدیم این عربستان فحاش بکنیم. آیا این غیرت در دولت و ملت ما هست؟ یا فردا باز برای مکه رفتن دویست سیصد نفر زیر دست و پا له خواهند شد؟ ابوطالب یزدی و قضیه آن یادتان می آید؟

 31. ناشناس گفت:

  این یعنی “موضع عزت ملت ایران”

 32. جوان ایران گفت:

  اخ ببینید چه بر سر ارباب دنیا اومد کورش داریوش کجایین واین چیزارو ببینید.

 33. هموطن عرب گفت:

  واقعا كه براتون متاسفم انگار حق با سفير عربستانه شما هنوز در توهمات فردوسي زندگي مي كنيد؟
  راست مي گه اين شبكه هاي عربي ايران همه اش در حال تحريك شيعيان و ايجاد جنگ فرقه اي است.
  حالا شما بگيد عربا سوسمارخور هستند

 34. محمدمشهد گفت:

  پولهاي ايران به جاي سرمايه گذاري در كشور همش يادر سوريه يا در عراق يادر عربستان به بهانه زيارت ميرود وبازار انجا را با بنجلهاشان سرپا
  نگه داشتند وتوليدات وبازار ايران در حال ورشكستگي است .يك عده هم براي خوش گزراني به كشورهاي دبي تركيه وتايلند ميروند .اين جا هم
  هركس حرف بزند سركوبش ميكنند